Home / Tag Archives: talentin

Tag Archives: talentin

Manchester United, gjen mbrojtës në Portugali, merr talentin e Portos

Manchester United do të fokusohet në përforcimin e mbrojtjes këtë sezon dhe Mourinho ka gjetur në vendlindje goditjen e radhës.Për krahun e djathtë të mbrojtjes është shumë pranë zyrtarizimi i Diogo Dalot nga Porto për të cilin “Djajtë e Kuq” do të paguajnë klauzolën prej 20 milionë euro ndërsa 19-vjeçari do të luftojë për një vend në formacion me veteranin Antonio Valencia.Ardhja e Dalot në “Old Trafford” konfirmon edhe synimet e Mourinhos për të lënë të lirë Matteo Darmian i cili pritet të rikthehet në Serinë A.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ish-futbollisti i njohur britanik: A keni qenë në Shqipëri? Është më keq se Cannock

Ai është një nga futbollistët më të famshëm britanik jo vetëm për talentin e tij, por dhe për problemet e shumta me alkoolin.Bëhet fjalë për Paul Gascoigne, që në një bashkëbisedim para 300 studentëve, ka thënë se ka hequr dorë nga alkooli.Gjatë fjalës së tij, ai ka kujtuar disa detaje nga karriera e tij, mes të cilave edhe një vizitë në Shqipëri, e cila i ka bërë përshtypje.“Kur shkova në Kupën e Botës, isha nën moshën 21 vjeç dhe isha në Shqipëri.Ky është një vend i çuditshëm.A keni qenë në Shqipëri? Është më keq se Cannock”, tha ai.Cannock është një qytet i vogël në Britani, me një popullatë 29,018 banorësh.Periudha për të cilën flet Gascoigne ka qenë e errët për Shqipërinë dhe natyrisht, nëse do e vizitonte sërish vendin tonë në ditët e sotme, ndoshta do të ndryshonte mendje.(TemA)

Lexone

FOTOT: Aktorja seksi spektakël mbi tub: Mund të bëhem një striptiste

Aktorja australiane duket se ka ambicje edhe performancat në klubet e natës.Sigurisht ajo është bërë pjesë e një loje, ku e pyetur nga gazetarët mbi interpretimin në filmin “I, Tonya”, ajo tha se mund të bëhet në të ardhmen një striptiste.Margot Robbie ka provuar që mund ta luajë shumë mirë këtë rol duke treguar talentin në tubin e një klubi nate në filmin e ri “Terminal”.(TemA)

Lexone

Manchester United po e transferon ‘James Rodriguezin’ e ri

Image result for Wilson Tilve

Manchester United është duke e testuar talentin Wilson Tilve. Kolumbiani i talentuar është në prova te “Djajtë e Kuq”, andaj pritet që të nënshkruaj kontratë profesionale. Në Kolumbi, Wilson Tilve krahasohet me yllin e Bayern Munich, James Rodriguez, ndërsa Manchester United po e mban atë në skuadër, përcjell ORAinfo. Aktualisht, …

Lexone