Home / Tag Archives: supersport

Tag Archives: supersport

Guri: Merita e trajnerit, Skënderbeu s’mund të festonte para nesh

Sindrit Guri ishte “heroi” u ndeshjes duke shënuar një supergol nga goditja e dënimit. Pas takimit për “Supersport” shkodrani u shpreh i lumtur që po vijon të shkëlqejë dhe të shënojë e uron që të mos e ulë ritmin.GOLI ME GODITJE DëNIMIE provoj dhe në stërvitje dhe ishte dhe dëshira për të goditur, çka rezultoi e saktë si me Partizanin dhe sot. Dëshira është e madhe dhe kam besim që mendoj se është kryesorja. Uroj të vazhdoj kështu të shënoj si në goditje dënimi asht udhe në aksione”.FITORJA NË KORCCËFokusohem te detyrat që na jep trajneri, i cili ka bërë një punë shumë të madhe. Sot nuk na përgatiti për një ndeshje, por për një betejë dhe u mundëm të japim më të mirën. Nuk donim që Skënderbeu të festonte në sytë tonë dhe ky ishte motivi ynë.E ARDHMJA“Mua më thonë që do vijnë të shohin menaxherë por se nga se ku nuk e di. Nuk merrem unë me këtë pjesë. Unë mundohem që të jap më të mirën tim në fushë.PENALLTIA“Edhe unë nuk e mbaj mend mirë. E shtyva topin dhe Aliti u shtr..

Lexone

Abazaj: Goli i parë aksidental, nesër tifo për Skënderbeun

Kristal Abazaj e ka zyrtarizuar të ardhmen e tij në Belgjikë, por po tregon se deri sa të ndryshojë fanellë do të bëjë më të mirën e tij për Luftëtarin. Pas ndeshjes për “Gol pa Goli” në “Supersport” edhe një herë tjetër tropojani theksoi se më e rëndësishme është që skuadra të ketë sukses sesa kush shënon.“Goli i parë ishte aksidental, isha me fat. Te goli i dytë e pash daljen e portierit dhe provova portën. Uroj që të fitojë Skënderbeu dhe të jemi afër vendit të dytë. E rëndësishme është të shkojmë në Europë”.“E rëndësishëm është që të fitojë skuadra. Si të shënoj unë apo Bregu pak rëndësi ka”.“Të dalësh shënuesi i kampionatit është gjë e mirë. Nuk besoj se për mua janë gola, por të ecë skuadra. Kam ndryshuar nga edicioni i shkuar, pasi ka pasur edhe eksperienca ndikimin e saj”

Lexone