Home / Tag Archives: superiore

Tag Archives: superiore

Tabela e Klasifikimit e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të

Pas përfundimit të ndeshjeve të fundit që u zhvilluan në orën 19:00 është konsoliduar dhe tabela e renditjes e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të.Skënderbeu edhe në këtë javë nuk arriti dot që të siguronte titullin kampion duke marrë një tjetër disfatë ndaj Laccit.Një humbje që e ngushton në 8 pikë distacën që mbahet nga skuadra e Kukësit që mposhti në “Zeqir Ymeri” ekipin e Lushnjes.Ndërkohë, lufta për të marrë pjesë në Kupat e Europës dhe për mbijetesën është mjaft e ashpër pasi distanca mes ekipeve është e ngushtë.Më poshtë tabela e renditjes e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të.1.Skënderbeu 69 pikë2.Kukësi 61 pikë3.Luftëtari 51 pikë4.Lacci 46 pikë5.Partizani 46 pikëë6.Flamurtari 44 pikë7.Kamza 39 pikë8.Teuta 37 pikë9.Vllaznia 37 pikë10.Lushnja 11 pikë

Lexone