Home / Tag Archives: sulmuesit

Tag Archives: sulmuesit

Një vit nga sulmi terrorist në Urën e Londrës, May: Të fortë kundër terrorizmit

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, tha se Britania do të qëndrojë fuqishëm kundër terrorizmit, në përvjetorin e sulmit me veturë dhe thikë në Urën e Londrës.Tetë persona u vranë dhe së paku 50 janë plagosur kur tre sulmues vrapuan drejtë kalimtarëve në urë dhe sulmuan njerëzit.Ky sulm ndodhi dy javë pas eksplodimit në një koncert në Manchester, që la të vrarë 22 persona.Shumë qytetarë, politikanë dhe punonjës të emergjencave po marrin pjesë në një meshë të së dielës në një katedrale afër Urës së Londrës.Shteti do të mbajë një minutë heshtje në 4:30 pasdite. Kryeministrja May ka nderuar ata që ndërhynë në parandalim të sulmit duke përfshirë Ignacio Echeverria, spanjolli që sulmoi sulmuesit dhe vdiq në sulm.(rel)

Lexone

Andrea Petagna, sa i lumtur në krah të Michelly Sander (Foto)

Me përfundimin e sezonit, futbollistët marrin një periudhë të relativisht të gjatë pushimesh, kohë gjatë së cilës u përkushtohen më shumë familjeve apo partnereve të tyre.Në rastin konkret, po i referohemi jetës private të sulmuesit të Atalantës, Andrea Petagna, që golin më të bukur duket se e ka shënuar jashtë fushës së blertë.1 of 728 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Njihuni me 6 motrat më seksi të futbollistëve

Gjithmonë mediat janë fokusuar tek partneret e futbollistëve të famshëm apo tek tifozet seksi që shfaqen në shkallët e stadiumit.Por, përveç famës dhe parasë që kanë, disa futbollistë mjaft të njohur kanë edhe disa motra seksi.Mëposhtë janë përzgjedhur 6 prej motrave më të bukura të futbollistëve.Mes tyre bëjnë pjesë, motra e sulmuesit të Chelseas, Marta Abril (Alvaro Moratës), Rafaella e Neymar, Katia Aveiro e Cristiano Ronaldos, Gabrieli Emboaba e ish-mesfushorit të Inter, Oscar, Ambar e Arturo Vidal dhe Ana Silvia Hernández Balcázar e ish-ylli të Manchester United dhe Real Madrid, Chicharito Hernández.Rafaella Marta Abril Katia Aveiro Gabriele Ana Silvia Hernández Balcázar The post Njihuni me 6 motrat më seksi të futbollistëve appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Icardi jashtë Botërorit, Argjentina thërret Higuain dhe Dybala

Mauro Icardi, ashtu sikurshe parashikohej, ka mbetur jashtë listës përfundimtare të Argjentinës për Botërorin “Rusi 2018”. Mes 23 të grumbulluarve janë përfshirë të dy sulmuesit e Juventusit, Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala. Jorge Sampaoli nuk i ka besuar as të riut të talentuar Lautaro Martinez, që do të transferohet tek Interi gjatë verës. Bie në sy prania e Javier Masheranos, edhe pse mesfushori është larguar që na janar nga Barcelona, për t’u transferuar në kampionatin kinez.Portierë: Sergio Romero (Manchester United), Franco Armani (River), Wilfredo Caballero (Chelsea).Mbrojtës: ​Gabriel Mercado (Sevilla), Federico Fazio (Roma), Nicolás Otamendi (Manchester City), Cristian Ansaldi (Torino), Nicolás Tagliafico (Ajax), Marcos Rojo (Manchester United).Mesfushorë: Ever Banega (Sevilla), Javier Mascherano (Hebei Fortune), Eduardo Salvio (Benfica), Lucas Biglia (Milan), Angel Di María (PSG), Giovani Lo Celso (PSG), Manuel Lanzini (West Ham), Maximiliano Meza (Independiente) y Mar..

Lexone

Panucci ka surpriza, lë jashtë Sadikun për miqësoret në Zvicër (LISTA)

Christian Panucci ka gati listën e lojtarëve, të cilët do të grumbullojë për dy miqësoret me Kosovën dhe Ukrainën. Tekniku italian ka vendosur të lërë jashtë Armando Sadikun, ndërsa ka ftuar për herë të parë Sindrit Gurin dhe Egzon Binakun.Gjithashtu janë rikthyer në skuadër edhe sulmuesit, Armando Vajushi dhe Rey Manaj, që nuk grumbulloheshin prej disa kohësh. Shqipëria do të luajë me Kosovën më 29 Maj në Zvicër dhe më 3 Qershor me Ukrainën.Lista e plotë e Panuccit:Portë: Berisha, Strakosha, Hoxha Mbrojtje: Hysaj, Lika, Gjimshiti, Ajeti, Veseli, Mavraj, Binaku, Memolla Mesfushë: Ramadani, Qaka, Ndoj, Lilaj, Roshi, Lenjani, Vajushi, Gavazaj Sulm: Abazaj, Manaj, Balaj, Cikalleshi, Guri21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Listë me surpriza, Panucci lë jashtë Sadikun për miqësoret

Christian Panucci ka gati listën e lojtarëve, të cilët do të grumbullojë për dy miqësoret me Kosovën dhe Ukrainën. Tekniku italian ka vendosur të lërë jashtë Armando Sadikun, ndërsa ka ftuar për herë të parë Sindrit Gurin dhe Egzon Binakun.Gjithashtu janë rikthyer në skuadër edhe sulmuesit, Armando Vajushi dhe Rey Manaj, që nuk grumbulloheshin prej disa kohësh. Shqipëria do të luajë me Kosovën më 29 Maj në Zvicër dhe më 3 Qershor me Ukrainën.Lista e plotë e Panuccit:Portë: Berisha, Strakosha, HoxhaMbrojtje: Hysaj, Lika, Gjimshiti, Ajeti, Veseli, Mavraj, Binaku, MemollaMesfushë: Ramadani, Qaka, Ndoj, Lilaj, Roshi, Lenjani, Vajushi, GavazajSulm: Abazaj, Manaj, Balaj, Cikalleshi, Guri

Lexone

Maria Sol i shpall “luftë” Wanda Naran, njëra më “përvëluese” se tjetra

Maria Sol Perez konsiderohet si një nga femrat që ngrenë temperaturat në rrjetet sociale.Modelja e famshme argjentinase ngel në formë duke postuar një sërë fotosh provokuese.Ajo është e njohur edhe si një fanse e zjarrtë e sulmuesit të Interit, Mauro Icardi gjë që e ka thënë edhe në një intervistë.Nuk dihet se si ka reaguar Wanda Nara pas deklaratave. (TemA)

Lexone

Tirana mposht 2-0 Kastriotin, kampione e Kategorisë së Parë

Tirana ka kurorëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e saj të parë në Kategorinë e Parë, teksa pasi siguroi ngjitjen disa javë para fundit, tashmë u shpall edhe kampione e këtij niveli.Bardheblutë mposhtën në finalen e ‘Elbasan Arenës’ 2-0 Kastriotin, duke ngritur trofeun dhe duke gëzuar dyfish në përfundim të këtij sezoni.Takimi u vendos nga një dopietë e sulmuesit kryesor të bardhebluve, Bedri Grecës, që shënoi në minutat e 64’ dhe 73’ të pjesës së dytë.Me këtë titull kampion, Tirana i jep fund makthit një vjeçar të pjesëmarrjes në Kategorinë e Parë, pasi që nga Gushti i këtij viti do të rikthehet në Kategorinë Superiore.16 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Atletico ofron pagë stratosferike për rinovimin me Griezmann

Antoinne Griezmann duket gjithnjë e më larg Atleticos së Madridit dhe destinacioni më i mundshëm i tij është Barcelona. Gjithsesi ‘Los Colchoneros’ duket se nuk kanë ndërmend të heqin dorë lehtë nga ylli francez.Së fundi Atletico ka bërë një ofertë për rinovimi ne kontratës me Griezmann, duke i ofruar sulmuesit plot 20 milionë euro në sezon, për një kontratë që do t’i mbante të lidhura palët deri në vitin 2023.Gjithsesi duket se as kjo shifër nuk e ka tunduar Griezmann, që ka ndërmend të ndërrojë ambient, për të luajtur me Messin në Katalunjë.14 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ronaldo: Neymar përshtatet me profilin e Real Madridit

Neymar ishte i rrethuar dje nga disa personalitete, me rastin e marrjes së çmimit si lojtari më i mirë në Ligue 1 franceze, për edicionin që po mbyllet. Mes të pranishmëve ishte edhe braziliani Ronaldo, i cili i dorëzoi trofeun individual sulmuesit të PSG. Ish-futbollisti i njohur brazilian është edhe ambasador i klubit të bardhë, ndërsa beson se patrioti i tij përshtatet e profilin e klubit nga “Santiago Bernabeu”:“Unë nuk vendos asgjë në këtë drejtim, madje deri tani nuk kam asgjë të konfirmuar. Sinqerisht, nuk e di se çfarë do të ndodhë. Gjithsesi, Real Madridi ka bërë historikisht kontrata të mëdha. Ajo që mund të them me siguri është se Neymar përshtatet me profilin e Real Madridit”.14 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone