Home / Tag Archives: stervitje

Tag Archives: stervitje

Behrami “tmerron” Zvicrën, Granit Xhaka në spital

Është një lojtar i ashpër për kundërshtar dhe shpesh për këtë gjë është ndëshkuar edhe me karton të kuq, por këtë herë Valon Behrami e ka treguar agresivitetin e tij edhe në stërvitje me skuadrën e Zvicrës.Ai pati një përplasje me Granit Xhakën duke e detyruar këtë të fundit të braktiste ndeshjen e kontrollit mes dhimbjeve.Madje lojtari me origjinë shqiptare u dërgua menjëherë në spital mes frikës për dëmtim ligamenti dhe humbjes së Botërorit që është në prag.Megjithatë, pas kontrolleve të para, rezultoi se nuk kishte asgjë serioze për mesfushorin e Arsenalit, i cili do të mungojë vetëm në disa seanca stërvitore dhe në ndeshjen miqësore ndaj Spanjës, ndërsa do të jetë i gatshëm që në ndeshjen e parë të Botërorit.

Lexone

Hërkaç ia del, Teutën e shqetëson Ardit Hila

Kroati është bashkuar me ekipin dje në stërvitje, kurse mesfushori nuk e çoi deri në fund seancënTeuta ka një ndeshje të rëndësishme këtë fundjavë me Partizanin. Barazimi në shtëpi me Kamzën normalisht nuk ka lënë një shije të mirë, për vetë faktin se në Durrës kërkonin me çdo kusht të merrnin tre pikët, por për mënyrën se si shkoi loja, edhe mund të humbnin. Latif barazoi në fund dhe i dha një pikë Teutës, por shqetësimi tjetër pas atij takimi lidhej me gjendjen e mbrojtësit kroat Ante Hërkaç. Shtatlarti u largua drejt vendlindjes dhe fatmirësisht do të jetë i gatshëm për trajnerin Gentian Begeja në ndeshjen me Partizanin. Në seancën e pasdites 26-vjeçari u bashkua me grupin dhe stafi teknik i bën llogaritë me të në fushë për sfidën e së shtunës. Hërkaç ishte titullar në ndeshjen me Kamzën dhe luajti deri në minutën e 61-të, kur edhe ndjeu një shqetësim dhe i la vendin Silvester Shkallës.HILA – Në ndeshjen e fundit trajneri Gentian Begeja kishte ulur në stol Shkallën dhe në vend ..

Lexone

FOTOT: E bukura e Kardashianëve shfaq trupin në palestër

Ajo kurrë nuk ka pasur frikë të tregojë trupin e saj të formuar.Dhe Kourtney Kardashian bëri të pamundurën që të tregojë frytet e punës së saj në palestër.Kardashian ka publikuar në rrjetet sociale një fotografi pas një stërvitje natën vonë në Cru Boxing në West Hollywood së bashku me Larsa Pippen.39 vjeçarja habiti të gjithë duke zbuluar barkun e saj të sheshtë, duke përshëndetur fansat e saj në Instagram. (TemA)

Lexone

Guri: Merita e trajnerit, Skënderbeu s’mund të festonte para nesh

Sindrit Guri ishte “heroi” u ndeshjes duke shënuar një supergol nga goditja e dënimit. Pas takimit për “Supersport” shkodrani u shpreh i lumtur që po vijon të shkëlqejë dhe të shënojë e uron që të mos e ulë ritmin.GOLI ME GODITJE DëNIMIE provoj dhe në stërvitje dhe ishte dhe dëshira për të goditur, çka rezultoi e saktë si me Partizanin dhe sot. Dëshira është e madhe dhe kam besim që mendoj se është kryesorja. Uroj të vazhdoj kështu të shënoj si në goditje dënimi asht udhe në aksione”.FITORJA NË KORCCËFokusohem te detyrat që na jep trajneri, i cili ka bërë një punë shumë të madhe. Sot nuk na përgatiti për një ndeshje, por për një betejë dhe u mundëm të japim më të mirën. Nuk donim që Skënderbeu të festonte në sytë tonë dhe ky ishte motivi ynë.E ARDHMJA“Mua më thonë që do vijnë të shohin menaxherë por se nga se ku nuk e di. Nuk merrem unë me këtë pjesë. Unë mundohem që të jap më të mirën tim në fushë.PENALLTIA“Edhe unë nuk e mbaj mend mirë. E shtyva topin dhe Aliti u shtr..

Lexone

Largoni dhimbjet e shpinës me këtë ushtrim të thjeshtë…

Është aq i lehtë sa që mund ta bëni edhe në 35 gradë, madje mund ta bëjnë edhe njerëzit e moshës së shtyrë.Nëse jeni shumë dembelë dhe nuk keni vullnet për stërvitje të rënda, kjo nuk do të thotë që nuk duhet të kujdeseni për trupin dhe shëndetin.Edhe në temperatura të larta, edhe në moshën e shtyrë, duhet të ushtroni shputat – nëse ato janë të dobëta, trupi kompenson gjithë ato që shputat nuk janë në gjendje t’i bëjnë.Ushtrimi i shputave mund të lehtësojë dhembjen e shpinës, të forcojë eshtrat e këmbëve dhe të forcojë balancën dhe kontrollin e lëvizjeve tuaja.Mjafton që të ngriheni në gishta dhe t’i lëshoni shputat në dysheme.Ushtrimet bëni këmbëzbathur, mirëpo kur shputat të forcohen, ushtrimin mund ta bëni në sipërfaqe të pjerrtë kështu që ngritja e thembrës nga dyshemeja do të jetë edhe më e vështirë.

Lexone

Shkëmbi-Lilaj në Zvicër, do të dëshmojnë në UEFA

Nimaga nuk ka vizë dhe nuk mund të udhëtojë. Ish-kapiteni i ekipit, Bledi Shkëmbi, do të niset nga Kosova, kurse Lilaj nga RinasiLeonard TrebickaSport Ekspres bëri me dije tri ditë më parë se disa lojtarë të Skënderbeut do të dëshmojë në Apelin e UEFA-s dhe ky lajm ka bërë që të gjithë në Korçë të jenë në ankth se çfarë do të ndodhë deri të premten, kur do të merret vendimi. Janë dy futbollistë të Skënderbeut që ishin planifikuar të udhëtonin sot drejt Zvicrës, por vetëm njëri prej tyre do ta bëjë këtë gjë, Sabjen Lilaj. Duhej të shkonte edhe Bakari Nimaga, por afrikani nuk ka vizë dhe nuk mund të shkojë në Zvicër. Po ashtu, do të jetë në Zvicër edhe ish-kapiteni i Skënderbeut, Bledi Shkëmbi, tashmë trajner i Lirisë në Kosovë. Shkëmbi dhe Lilaj do të dëshmojnë në Komisionin e Apelit në UEFA, kurse Nimaga do ta bëjë këtë gjë në lidhje video-call nga Korça. Kjo është procedura që kanë kërkuar avokatët e Skënderbeut, të cilët janë të bindur se dëshmitë mund të ndikojnë për mirë në luf..

Lexone

Lojtari i Kosovës në stërvitje me Coutinhon e Paulinhon

Dy yjet e Brazilit, Phelipe Coutinho e Paulinho kanë ndarë sot një foto me kosovarin e talentuar, Liridon Kabashi. Është vet reprezentuesi i Kosovës është ai që ka ndarë fotografinë në rrjetet sociale. Në fakt Kabashi po rikthehet në formë pas një operacioni serioz që kishte dhe në disa raste …

Lexone

Katastrofë për Kosovën, lëndohet në stërvitje edhe lojtari më në formë

Katastrofë për Kosovën, lëndohet në stërvitje edhe lojtari më në formë

Tjetër lajm i keq nga stadium “Adem Jashari”, ku po stërvitet Përfaqësuesja e Kosovës. Pas Bledar Hajdinit, edhe mesfushori në formë e ka ndërprerë stërvitjen. Futbollisti kualitativ Besar Halimi ka pësuar një lëndim dhe është detyruar të ulet në bankinë, për të mos vazhduar stërvitjen, mëson “GazetaOlle.com”, nga vendi i …

Lexone