Home / Tag Archives: stadiumit

Tag Archives: stadiumit

Punimet në kabina, disa zona në Tiranë sot pa energji

OSHEE njofton se gjatë ditës së sotme do të mungojë energjia elektrike në disa zona në kryeqytet për shkak të punimeve në kabina. Sipas OSHEE do të stakohet energjia në këto zona:Kabinat “Zef Jubani 2” dhe “Tirana e Re 2” Ora 10:00-12:00Zona: pjeserisht rrugët “Zef Jubani”, “Margarita Tutulani”, “Gjin Kuqali” dhe “Sulejman Delvina”, pranë Stadiumit “Selman Stermasi”Kabina “Hoxholli” Ora 10:00-12:00 Zona: pjesërisht rrugët “Dalip Zavalani” dhe “Petro Nini Luarasi”Kabina “Veri” Ora 11:00-13:00 Zona Shëngjergj pjesërishtKabinat K1 dhe K2 Ora 09:00-14:00 Zona pa energji: Kamzë pjeserisht14 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Klubi e skualifikon 1 vit, ai merr vinç me qira për të qenë në stadium!

Çfarë të bësh në rast skualifikimi nga stadium? Të respektosh dënimin e marë, por një tifoz i Denizlisporit, liga e dytë turke, pikërisht i lënë jashtë stadiumit nga klubi i tij për 1 vit, ka gjetur një mënyrë të veçantë për të qenë i pranishëm… Si? Ka marrë me qira një vinç, e ka parkuar dhe është ngjitur lart, duke ndjekur sfidën ndaj Gaziantesporit. Flamuri në duar dhe tifo për çdo gol, sepse në fund ndeshja mbyllet 5-0…

Lexone