Home / Tag Archives: sportiste

Tag Archives: sportiste

Sportiste të famshme dhe modele të “Sport Illustrated” (Foto)

Pas protagonizmit të gjimnastes Simone Biles dhe tenistes Serena Williams në vitin 2017, të tjera sportiste të famshme u zhytën në ujë duke pozuar për suplementin “Swimwear 2018” të Sports Illustated.Ato janë bukuroshet Eugenie Bouchard dhe Sloane Stephens nga sporti i tenisit, Aly Raisman nga gjimnastika, por edhe Paige Spiranac nga golfi. Eugenie Bouchard ka pozon për të dytin vit radhazi, duke lënë disi pas dore sportin e raketës.1 of 724 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone