Home / Tag Archives: spitalit

Tag Archives: spitalit

Vdes një 20 vjeçar në Shkodër

Një i ri është gjetur i pajetë në ujërat e lumit Kir në Shkodër.Sipas policisë mësohet se Marjan Marku 20 vjeç, dyshohet se ka pesuar atak kardiak sapo ka hyrë në ujë.I riu ka qenë duke u larë me shokët e tij kur ka gjetur vdekjen.Trupi i 20-vjeçari u dërgua në morgun e spitalit rajonal Shkodër, ku do ti nënshtrohet edhe ekspertizës mjeko-ligjore për të zbardhur shkaqet ngjarjes.The post Vdes një 20 vjeçar në Shkodër appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

U godit nga rrufeja, humb jetën 62-vjeçari

Një person ka humbur jetën gjatë ditës së sotme në fshatin Lozhan.Mësohet se 62-vjeçari u godit nga rrufeja.Ndërkohë trupi i pajetë ndodhet në morgun e spitalit të Korçës.Të afërmit e viktimës kanë pohuar se 62-vjeçari ishte goditur nga rrufeja, në afërsi të fshatit dhe për pasojë ka gjetur vdekjen.Pas dëshmive dhe këqyrjes së viktimës, grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethana.

Lexone

“Supa e spitalit” nëpër botë – guidë me foto

Ushqyerja luan një rol të rëndësishëm në shërimin nga një sëmundje, prandaj spitalet kanë ekipet e tyre të dietologëve dhe ekspertëve për të përgatitur ushqime posaçërisht për pacientët që të rimarrin veten sa më shpejtë të jetë e mundur. Ja çfarë shërbehet nëpër spitalet në disa vende të botës.GjermaniItaliSpanjë Zvicër MeksikëKanadaJaponiAustrali Afrika e Jugut

Lexone

Ish-spiuni Sergei Skripal del nga spitali 2 muaj pas helmimit

Ish-spiuni rus Sergei Skripal ka lënë ambientet e spitalit, dy muaj pasi u helmua me një agjent nervor në Salisbury të Britanisë së Madhe.66-vjeçari u gjet i shtrirë përtokë pranë një stoli në qytet më 4 mars, me vajzën e tij Julia. Ata u dërguan në njësinë e kujdesit intensiv të Spitalit të Qarkut Salisbury, ku gjendja e tyre u stabilizua pasi u ekspozuan ndaj agjentit rus Novichok.E bija e tij, Julia Skripal doli nga spitali më 9 prill dhe u zhvendos në një vend të sigurt. Drejtoresha e infermierisë Lorna Ëilkinson tha se trajtimi i Skripalëve ishte “një sfidë e madhe dhe e pashembullt”.Ajo shtoi: “Kjo është një fazë e rëndësishme në rimëkëmbjen e tij, e cila tani do të ndodhë larg spitalit”.Qeveria e Britanisë së Madhe fajësoi Rusinë për sulmin, me kryeministren Theresa May që e përshkruan incidentin si “të furishëm” dhe “të neveritshëm”.Por qeveria ruse mohoi çdo përfshirje dhe ka akuzuar Britaninë e Madhe se ka shpikur një “histori të rreme”.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.c..

Lexone