Home / Tag Archives: spektakel

Tag Archives: spektakel

VIDEO: Direkt finalja Real Madrid-Liverpul. Pjesa e dytë, rezultati 1-0

Real Madrid-Liverpul është finalja e madhe e kompeticionit të “Uefa Champions League” që luhet në Ukrainë në stadiumin e Kievit.Një finale që do të dhurojë emocione dhe spektakël pasi objektivi i të dyja skuadrave është fitimi I këtij trofeu mjaft të rëndësishëm.Reali do të syonjë ta fitojë për herë të tretë rradhazi, ndërsa Liverpuli kërkon ta rikthejë në shtëpi këtë trofe pas 13 vitesh.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj finaleje. (TemA)Formacionet zyrtare.Real Madrid: Navas, Marcelo, Ramos, Varane, Karvahal, Kasemiro, Modriç, Kros, Isko, Ronaldo, Benzema.Liverpul: Karius, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Vijnaldum, Salah, Mane, Fimino.Reali i Madridit krijon rastin më të artë në fillim të pjesë së dytë me anë të Iscos të cilit i mohohet golit nga tranversaMinuta 44′, Nacho i afrohet golit për madrilenët me gjuajtjen e tij që prek rrjetën e jashtmeMinuta 42′, Karim Benzema shënon për Realin e ..

Lexone

VIDEO: Direkt finalja Real Madrid-Liverpul. Rezultati 0-0

Real Madrid-Liverpul është finalja e madhe e kompeticionit të “Uefa Champions League” që luhet në Ukrainë në stadiumin e Kievit.Një finale që do të dhurojë emocione dhe spektakël pasi objektivi i të dyja skuadrave është fitimi I këtij trofeu mjaft të rëndësishëm.Reali do të syonjë ta fitojë për herë të tretë rradhazi, ndërsa Liverpuli kërkon ta rikthejë në shtëpi këtë trofe pas 13 vitesh.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj finaleje. (TemA)Formacionet zyrtare.Real Madrid: Navas, Marcelo, Ramos, Varane, Karvahal, Kasemiro, Modriç, Kros, Isko, Ronaldo, Benzema.Liverpul: Karius, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Vijnaldum, Salah, Mane, Fimino.

Lexone

Melissa Castagnoli, ish e dashura e Balotellit spektakël në Miami (Foto)

Melissa Castagnoli është një emër ndoshta jo shumë i njohur, por të vëmendshmit e kanë të qartë që bëhet fjalë për ish-të dashurën e Mario Balotellit.Modelja dhe vajza italiane e ekranit po kalon një periudhë pushimesh në Florida, ku po shijon rrezet e diellit në plazhet e Miamit.Melissa shpalos të gjithë potencialin e saj fizik, duke na treguar se Balotelli vërtet ka ditur të godiste në shenjë.1 of 718 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Wanda Nara, spektakël jashtë fushës! (Foto)

Është krenare për Mauriton e saj. Gjithnjë. Me një zemër të vogël Wanda Nara shfaqet në krah të Mauro Icardi-t në një mbrëmje bamirësie.1 of 8Gruaja bukuroshe e futbollistit binte në sy me një veshje të zezë mbrëmjeje, me inserte transparence, nën të cilat dukeshin të brendshmet që mbulonte me vështirësi dekoltenë plot forma. Një spektakël jashtë fushës!.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: Aktorja seksi spektakël mbi tub: Mund të bëhem një striptiste

Aktorja australiane duket se ka ambicje edhe performancat në klubet e natës.Sigurisht ajo është bërë pjesë e një loje, ku e pyetur nga gazetarët mbi interpretimin në filmin “I, Tonya”, ajo tha se mund të bëhet në të ardhmen një striptiste.Margot Robbie ka provuar që mund ta luajë shumë mirë këtë rol duke treguar talentin në tubin e një klubi nate në filmin e ri “Terminal”.(TemA)

Lexone

Gola, spektakël dhe tension, “El Clasico” mbyllet pa fitues

Barça-Real Madrdi mbyllet në barazim 2-2. Suarez dhe Messi shënuan për katalanasit, ndërsa Ronaldo dhe Bale realizuan për Realin.Një rezultat që nuk i shërbeu Realit, pasi nuk shkurton shumë diferencën me Atletiko Madrid të vendit të dytë, pasi mbetet 4 pikë larg.Pjesa e parë e takimit u mbyll me shifrat 1-1. Një pjesë e parë që u mbyll mes tensionit dhe grushtit që Sergi Roberto i dha Marcelos në minutën e 45-të. Mbrojtësi i Barcelonës doli me karton të kuq.Tension ka pasur edhe mes Jordi Albas dhe Modric, Suarez e Sergio Ramos, por edhe Messi po ashtu iu “vërsul” kapitenit të Realit.Suarez ndezi sfidën në “Camp Nou”, teksa shënoi golin e parë të takimit pas një krosimi të bukur që erdhi nga krahu i djathtë i sulmit të katalansve. Megjithatë, festa e Barcelonës zgjati vetëm 5 minuta, pasi Ronaldo ka shtyrë në rrjetën topin e dërguar nga Benzema në limite të zonës së Ter Stegen.Në pjesën e dytë u shënuan edhe dy gola të tjerë, nga një për çdo skuadër, ku në fillim shënoi Mess..

Lexone

LeBron është anormal, Kavaliers pushton Kanadanë. Magjeps edhe Bostoni

LeBron Xhejms bëhet basketbollisti i parë në NBA që shënon të paktën 40 pikë dhe jep të paktën 14 asiste në një ndeshje në play-off, duke qenë vendimtar në fitoren e sotme të Kleveland Kavaliers në Kanada ndaj Torontos.Një spektakël i rrallë i LeBronit, i cili shënoi 43 pikë, dha 14 asiste dhe shtoi edhe 8 ribaunde, me Kavaliers që fituan 128-110, duke qenë tashmë në avantazh 2-0 në serinë play-off.LeBron është tashmë një legjendë, 16 herë më 30 pikë e lart dhe 10 asiste e lart në play-off, i pari lojtar në histori që e ka bërë këtë gjë 16 herë në karrierë.? the BEST OF LeBron James' dimes through his first 9 games of the #NBAPlayoffs! After tying a postseason career-high 14 assists for the @cavs in Game 2, LBJ has tallied 81 assists in the 9 contests (career-best to begin a postseason). #WhateverItTakes pic.twitter.com/l77j9w9Cyr— NBA (@NBA) May 4, 2018Toronto u dërrmua në periodën e tretë, me LeBron që shënonte thuajse në çdo tentativë, por madhështore ishte edhe paraq..

Lexone

“Bisha” Diego Kosta “përpin” Arsenalin

Një gol nga Diego Kosta në fundin e pjesës së parë i ka dhënë fitoren 1-0 dhe kualifikimin për në finalen e Europa League Atletikos së Madridit, që ka mposhtur Arsenalin në një ndeshje me emocione të mëdha.Një sfidë që anonte nga Atletiko, psa barazimit në Londër, por Arsenali nuk kishte shkuar për shëtitje në Madrid. Sfidë e hapur e me shumë raste, nga të dy krahët, por mendoi Diego Kosta ta zgjidhte, me një gol të shënuar në fundin e një pjese të parë ku u regjistrua edhe një dëmtim i rëndë për mbrojtësin francez Kosielni, i cili rrezikon pjesëmarrjen në Kupën e Botës.Antuan Grizman humbi raste të mira, mbi të gjitha një të tillë kur Diego Kosta dhuroi spektakël në zonë dhe pasoi te francezi, që nuk shënoi dot. Edhe Arsenali krijoi shumë situata të rrezikshme dhe të paktën një gol duhej ta kishte shënuar, por herë Oblak e herë fati ishin kundër anglezëve.Nga tribuna, ku qëndronte për shkak pezullimi, Diego Simeone festoi më në fund, pas 90 minutash si luan në kafaz, ndërsa Arse..

Lexone

Çka do të ndodhë sot në qiellin e Prishtinës?

Parashutistët e Federatës Aeronautike, sot duke filluar nga ora 12:00, do të fluturojnë mbi qiellin e Prishtinës, konkretisht mbi zonën e gjerë të qendrës së kryeqytetit. Ky spektakël me flamuj, po bëhet në kuadër të aktiviteteve festive për 10 vjetorin e pavarësisë.

Lexone