Home / Tag Archives: speciale

Tag Archives: speciale

Më i lehtë para finales, sekretet dhe dieta speciale e Ronaldos

Kristiano Ronaldo arrin më i lehtë se kurrë në një finale të Ligës së Kampionëve. Në moshën 33-vjeçare, ylli portugez po e kuron fizikun e tij deri në detajet më të vogla, për të arritur në finalen e fundsezonit maksimalisht i përgatitur. Rezultati i kësaj pune është se ai arrin në Kiev nën peshën 85 kg, nga 87 kg që ishte në fundin e sezonit të kaluar.Cristiano Ronaldo po ndjek një plan, që e ka detyruar atë të humbasë peshën, të fitojë muskuj dhe elasticitet dhe të ruajë shpërthimin dhe fuqinë në kërcim. Parimi i tij, si ai i shumë lojtarëve të tjerë që kanë tejkaluar një moshë të caktuar, është të humbasë një kilogram çdo vit, në mënyrë që të mos i rritet yndyra dhe të mos humbasë shpejtësinë. Tani, pesë herë fituesi i “Topit të Artë” është gati 84 kg.CR7 ka një fizik të mrekullueshëm, që i lejon atij të bëjë edhe kërcime spektakolare me kokë si ai në stadiumin e Juventusit dhe që bëri xhiron e botës. Ai kërceu me autoritet, i kordinuar me topin në lartësinë 2.23 metra nga fusha..

Lexone

Një mami si Adelina Tahiri: Kjo është dhurata speciale që ajo i ka bërë të birit të saj

Këngëtarja bukuroshe Adelina Tahiri, është në muajt e fundit të shtatzanisë së saj, pasi bërë të ditur se po pret një djalë me biznesmenin maqedonas, me të cilin u martua disa muaj më parë.A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on Apr 29, 2018 at 10:37am PDTAdelina ka postuar vazhdimisht foto e video nga periudha gjatë shtatzanisë, si edhe dhuratat luksoze që bashkëshorti i saj i ka bërë, ku e fundit ishte një mercedez fringo i ri.A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on Apr 16, 2018 at 1:51am PDTKëtë rradhë, këngëtarja ka menduar për fëmijën e saj që nuk ka ardhur ende në jetë. Sipas burimeve të “Prive”, Adelina është duke përgatitur një këngë dedikuar djalit të saj.Mësohet se në këtë këngë, ajo do të shprehi të gjitha ndjenjat që ka pasur gjatë kësaj periudhe të ëmbël pritjeje.Loading …. 65%A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on May 6, 2018 at 8:35am PDTThe post Një mami si Adelina Tahiri: Kjo është dhurata speciale që ajo i ka b..

Lexone

Fatmir Xhafaj reagon për dëshminë e “Babales” së PD-së, krah ambasadores gjermane

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e ka quajtur “dëshmitarin X” të PD-së, si një qytetar dixhital të sajuar, ndërsa për të është e rëndësishme të bëjë detyrën.“Dua t’ju them një gjë, që këtu jemi në vendin e Task Force speciale, kurse atje në vendin e sajesave dixhitale.Për të tjerat, detyra ime është të punoj për prokurori speciale dhe polici speciale.Detyra e tyre është për qytetarin dixhital të sajuar.Për mua është e rëndësishme të bëj detyrën”, tha ai.Bashkë me ambasadoren gjermane ministri i Brendshëm vizitoi task forcën speciale të operacionit “Forca e Ligjit” dhe atë “Anti Skifter”.(TemA)

Lexone

Danimarka tërheq forcat speciale nga Iraku

Rreth 60 forca speciale të Danimakrës do tëtërhiqen nga Iraku, kjo pasi që shumë zona të kontrolluara nga i ashtuquajturi Shteti Islamik janë çliruar.Mbështetja do të përfundojë në fund të vjeshtës, bën të ditur Ministria e Mbrojtjes e Danimarkës.Por, rreth 180 forca ushtarake ende do të qëndrojnë në bazën ajrore të al-Asadit në Irak dhe do të kontribuojnë në mbikëqyrje si pjesë e një koalicioni ndërkombëtar që lufton grupin militant islamik.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Serbët revolucionarizojnë “Kallashnikov”-in e tyre: Pushka mitike pranon edhe municion perëndimor

740 armë speciale arritën nga Belgjika për ushtrinë serbe, por kjo është edhe blerja e fundit nga jashtë, shkruan Sputnik. Në të ardhmen, një ushtar serb do të përdorë vetëm armën automatike të prodhimit vendas “Zastava M17”.Është një pushkë e re e cila ka disa zgjidhje revolucionare dhe pritet të eksportohet në mbarë botën.Forcat e Armatosura serbe importojne pushkë sulmi të prodhimit belg SKAR-L, kontigjent i cili përfundoi projektin e pajisjes së një brigade speciale prej 1,500 ushtarësh.Programi i pajisjes që synonte përmirësimin e aftësive operacionale dhe funksionale të Forcave të Armatosura serbe filloi dy vjet më parë dhe pushkët që mbërritën do të përdoren nga njësitë speciale.Trupat speciale do të jetë i pajisura me të njëjtat armë si kolegët e tyre në Amerikë, Mbretërinë e Bashkuar, Gjermani dhe Francë.“Armët u prodhuan në fabrikën e famshme Herstal, e cila ka 120 vjet përvojë në bërjen e armëve të tilla”, tha për Sputnik zv. ministri i Mbrojtjes Nenad Miloradoviç...

Lexone

Elisabetta Galimi, “hajmalia” e Juventusit në finalen ndaj Milanit

Juventusi ka një tifoze me të vërtetë speciale që pasi ndezi shkallët e San Siros me praninë e saj në derbin e Italisë ndaj Interit duke u sjellë fat bardhezinjëve, tashmë do t’i ndjekë edhe në finalen e Kupës së Italisë në Romë ndaj Milanit.Bëhet fjalë për Elisabetta Galimin, bukuroshen e televizionit që është një tifoze e zjarrtë e Juves dhe që pritet të jetë “hajmalia” e skuadrës së Allegrit edhe në duelin ndaj kuqezinjëve.1 of 69 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Pamela Anderson, asistente e një magjistari (Foto)

Pamela Anderson do të mbesë në memorien e publikut me kostumin ‘body’ të kuq në imazhet e serialit “Baywatch”, por edhe me ‘body’ të zi dhe këpucë me taka arrin të bëjë për vete fansat e saj.Aktorja dhe modelja është shfaqur së fundmi si asistente speciale e një magjistari, iluzionistit Hans Klos, të cilin e shoqëron në turne në shfaqjet e tij.Në programin e televizionit gjerman ZDF-Fernsehgarten, në ‘show’ ka qenë e ftuar edhe aktorja e bukur, e cila mbante veshur një ‘body’ të errët, duke qenë protagoniste e skenës së trukeve të magjistarit, ku shfaqej mjaft sensuale.1 of 77 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kaos në Vlorë, arbitrat largohen me polici

Situatë shumë e rënduar në Vlorë, pas ndeshjes Flamurtari-Vllaznia 1-1. Edhe këtë radhë arbitrat protagonistë, sepse Flamurtarit i është dhënë një penallti qesharake kundër dhe tashmë mesatarja është një penallti kundër në çdo dy ndeshje.Nuk mund të mungonin protestat e futbollistëve vlonjatë pas ndeshjes, por ka pasur debate të ashpra me arbitrat dhe vlonjatët kanë denoncuar fjalorin e ulët të anësorit Tartari.Nga fjalët, te veprat, sepse një nga arbitrat është goditur, ndërsa largimi i tyre është bërë me forca speciale, një orë pas përfundimit të ndeshjes.Si arbitrat, ashtu edhe Flamurtari, kanë shkuar në polici për denoncim.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/WhatsApp-Video-2018-05-05-at-22.07.34.mp4

Lexone

Surpriza që emocionoi David Bechkam-in për ditëlindje (Video)

Surprizë e papritur për David Beckham, me rastin e ditëlindjes së tij, kur në restorant ndodhej edhe djali Brooklyn (mendonte se ishte në Nju Jork) pas shpine. Ish-futbollisti dhe djali i tij i parë janë përqafuar dhe emocioni në fytyrën e ish-futbollistit britanik ka qenë i madh. Skena është shijuar nga Victoria dhe tre fëmijët e tjerë të çiftit, të cilët nisën të festonin.1 of 14Brooklyn Beckham surprises his dad on his birthdayNë super-formë, vështrim magnetik dhe me shumë projekte për të realizuar në Los Anxheles, David mbushi 43 vjeç i rrethuar nga familja e tij. Urimet në rrjetet sociale kanë ardhur të parat nga Cruz, Romeo e Harper. Dhe pastaj, surpriza e madhe e Brooklyn, i cili jeton në Nju Jork, por me një fluturim me avion i është bashkuar nënës dhe vëllezërve për të festuar me David. Një dhuratë speciale, që ka mbushur me emocione sytë e ish-kapitenit të Anglisë dhe ka bërë për vete rrjetin.3 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Një kazino erotike live në Shqipëri, risia e kompanisë së basteve

A dëshironi të përjetoni një eksperiencë gjithëpërfshirëse, ndërvepruese, joshëse përveç emocioneve të zakonshme të të luajturit në kazino? Ajo çfarë ofron bastarena.com në kazinonë e saj live është tërësisht unike! Nuk ka të dytë në Shqipëri. Uluni dhe rehatohuni! Me smartphonin, ipad-in, laptop-in apo PC-në tuaj keni në dispozicion shumëllojshmëri lojërash në kazinonë e vetme erotike në Shqipëri. Vajzat më seksi dhe lojërat më speciale online janë vetëm për ju. Mjafton të klikoni në www.bastarena.com dhe do të jetë e pamundur t’i thuash jo krupiere bukuroshe, të cilat do t’ju surprizojnë vazhdimisht gjatë lojës?Thjesht klikoni njëherë. Loja drejtohet në kohë reale dhe i gjithë procesi mund të shikohet drejtpërdrejt. Lojtarët që zgjedhin t’i bashkohen tavolinës, japin komandat dhe nëpërmjet platformës ato vihen direkt në zbatim. Ju mund t’i shkruani vajzës bukuroshe që drejton tavolinën. Kjo mënyrë të luajturi kazino është komplet e një tjetër niveli.Jeni vetëm disa klikime larg k..

Lexone