Home / Tag Archives: skenarist

Tag Archives: skenarist

TRE DITE NGA NJE JETE FILMA SHQIP

.Tre ditë nga një jetë” është film shqiptar i prodhuar në vitin 1986 me regji nga Lisenko Malaj, skenarist Teodor Laço, producent Kinostudio “Shqipëria e Re” dhe me muzikë të kompozuar nga Hajg Zaharjan. Përmbajtja e filmit:Dy regjisorë të rinj Iliri dhe Sandri po punojnë për një film të ri …

Lexone

Film Shqip – Gjakmarrja

filma shqiptare, filma shqiptar te vjeter, filma shqiptare 2016, filma shqip 2016, filma shqiptar te rinj, filma shqip 2017, filma shqiptare humoristike, filma shqiptare . Kliko ketu per te pare filmin : Drejt Fundit – Film Shqiptar i plote (D.H:Production) Regjisor /Skenarist : Drilon Hoxha Drejtor . Filma Shqiptare.

Lexone

Drejt Fundit – Film Shqiptar i plote (with English subtitles)

Kliko ketu per te pare filmin : http://www.drilonhoxha.com/video/ Drejt Fundit – Film Shqiptar i plote (D.H:Production) Regjisor /Skenarist : Drilon Hoxha Drejtor Fotografie:Miklovan Papaj Web:http://www.drilonhoxha.com/ Instagram:https://www.instagram.com/drilon_hoxha_official/ Facebook:https://www.facebook.com/drilonhoxhaofficial/ Kliko ketu per te pare filmin : http://www.drilonhoxha.com/video/

Lexone