Home / Tag Archives: skandale

Tag Archives: skandale

1 qershori dhe trupa e estradës opozitare

Sot gazeta “Panorama” nxorri lajmin e survejimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha.Gazeta citonte burime të vetat, pa sqaruar se cilat janë, të paktat arsyet e survejimit nga njësi të policisë operacionale.PD-ja e mori lajmin dhe e bëri fakt të axhendës së saj ditore.Sipas saj, audio-përgjimi i vëllait të Fatmir Xhaajts ka çuar në këtë survejim. Për çfarë nuk sqarohet.Fundja Babalja nuk mbylli asnjë pazar hashashi nga Tragjasi në Vlorë, ndaj edhe nuk është se ka prishur ndonjë të tillë.Pse atëherë ky survejim? Dhe mbi të gjitha kush druhet nga z. Basha, kush kërkon ta sulmojë?(Mendje)Lehtësia me të cilën kjo opozitë i servir ne opinion çështje dhe skandale është e tillë, që e bën atë të duket si trupa e një estrade që po aplikon nga teatri në teatër, në kërkim të shitjes së biletave.E bëri edhe sot në 1 qershor, duke ja dhuruar festën/ditën e fëmijëve, Lulzimit.(Respublica)

Lexone

Flet astrologia e famshme Meri: Kësaj shenje horoskopi do t’i ndryshohet jeta

E ftuar tek “Rudina” në fillim të muajit, astrologe Meri u shpreh se disa nga shenjat do kenë një periudhë të keqe, me skandale, kriza e lajme jo të mira.Një prej tyre ishte shenja e Binjakëve për të cilët Meri tha se këtë muaj do kenë bllokime, skandale, lajme që i ç’orientojnë.Mirëpo siç duket të mirat po vijnë edhe për Binjakët pasi në parashikimin e ditës së sotme, astrologia njofton se kësaj shenje do i ndryshohet jeta.“Binjaket do perballen me disa ceshtje shpirterore dhe situata reale te krijuara rreth tyre te cilat mund tu ndryshojne jeten”, njofton Meri.Burimi:Xing.alThe post Flet astrologia e famshme Meri: Kësaj shenje horoskopi do t’i ndryshohet jeta appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

7 vjet luftë, skandale, ulje nga detyra, Meri jep lajmin e keq për këtë shenjë horoskopi

Astrologia Meri Shehu ishte e ftuar sot tek “Rudina”, ku si çdo fillim muaji dha parashikimin për të gjitha shenjat. Për shumë prej tyre Meri nuk dha lajme të mira duke u shprehur se do të kenë jo vetëm një muaj të vështirë, por edhe një 7 vjeçar me luftë.Meri paralajmëroi shenjën e Luanit se ky muaj do jetë i vështirë, por akoma më shumë duket 7 vjeçari që i pret sipas të cilës do jetë me shumë debate, skandale, ulje në detyrë. Luanët do provojnë tërmete dhe paqëndrueshmëri.Një 7 vjeçar lufte do kenë edhe Binjakët që sipas Merit do kenë bllokime, skandale, lajme që i çorientojnë. “Një 7 vjeçar tronditës, të marrin pozitivitetin e majit dhe të përgatiten për luftën”, tha Meri.

Lexone