Home / Tag Archives: shtyllen

Tag Archives: shtyllen

Barazim dramatik në Vlorë, Vllaznia ndalet në shtesë

Flamurtari e Vllaznia janë ndarë në barazim 1-1 në Vlorë, në një ndeshje dramatike, me emocione, gola dhe nerva oa fund, për shkak të rëndësisë së takimit dhe për shkak të një arbitrimi të turpshëm.Flamurtari kërkonte pikë për të shpresuar te Europa, por ishte shumë pranë humbjes. Vllaznia goditi në kundërsulm me Ribajn pak minuta para fundit, duke respektuar në maksimum planin e trajnerit Gjoka, por në shtesë Flamurtari gjeti barazimin me Seku Kamara.Ndonëse erdhi në fundin e shtesës, barazimi i Flamurtarit ishte i merituar dhe minimumi, pasi goditi dy herë shtyllën më parë gjatë ndeshjes.Ndërkaq, dy fjalë për arbitrin Emirjon Sino: nëse shkon në Vlorë dhe jep një penallti aq skandaloze (e priti Nurkoviç kur ndeshja ishte 0-0), do të thotë që ose je i paaftë totalisht, ose ke pasur në plan të japësh një penallti që vetëm ai e pa. E turpshme!Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi në Vlorë. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës..

Lexone

Direkt/ Start perfekt për Vllazninë, Laçi me 10 lojtarë!

Në “Loro Boriçi” Vllaznia është më shumë se e detyruar që të marrë pikë të plota nëse nuk do t’i ndërlikojë pozitat e saj. Pas humbjes me Luftëtarin duhet reagim i menjëhershëm për të shfrytëzuar dhe përplasjen e rivalëve direkt, Kamzës dhe Teutës. Laçi në anën tjetër do një fitore që do e rikthente në garë për vendet e Europës. Bardhezinjtë janë makthi i shkodranëve në këto vitet e fundit.SUPERIOREVllaznia – Laçi 1-0Shënues: Sukaj 6′ pen.Vllaznia: Sherri, Gocaj, Malota, Berisha, Mersini, Krymi, Lika, Tafili, Vucaj, Çinari, Sukaj. Trajner: Ernest Gjoka. Të gatshëm: Selimaj, Orelesi, Gurishta, Ribaj, Bardulla, Kalaja, Pjeshka.Laçi: Selmani, Shtubina, Qaqi, Sefgjini, Lushkja, Gjoni, Jonuzi, Nika, Rexhinaldo, Uzuni, Kallaku. Trajner: Gentian Mezani. Të gatshëm: Vata, Zogaj, Fangaj, Xhixha, Lulaj, Shala, Bushi.Gjyqtarë: Klajdi Kola, Nertil Bregasi, Alfred Shkreta, Olsi SokoliEPISODET14′ Sukaj tenton sërish, goditja nga distanca del paksa jashtë. Sulmuesi i Vllaznisë duket n..

Lexone

Shkenca zbulon pse burrat pëlqejnë femrat me të pasme të mëdha

Shkenca zbulon pse burrat pëlqejnë femrat me të pasme të mëdha

Interesi për format e femrave nuk është gjë e re, sigurisht. Kërkimet e mëparshme kanë zbuluar që shijet e burrave kanë evoluar drejt femrave me bel të hollë dhe vithe të gjera, shenjë rinie dhe fertiliteti. Tani, një studim i shton një nuancë të re teorisë së evolucionit që qëndron …

Lexone