Home / Tag Archives: shtrihet

Tag Archives: shtrihet

Rama nxjerr videon dhe “thumbon” kritikët: Meqë disave nuk u kujtohet si ishte Sharra e lemerisë…

Kryeministri Rama e ka nisur diten me nje kujtese ironizuese per ata qe sipas tij nuk e kujtojne si “ishte Sharra e lemerisë së deridjeshme mjedisore 7 minuta nga Sheshi Skënderbej”.Ai ka postuar nje video kujtese dhe me tej pjese te projektit se si do te behet, duke premtuar se njesoj do te behet gjithandej deri në zhdukjen e fushave të turpit çerekshekullor të plehrave.Mesazhi i RamesMIRËMËNGJES dhe meqë disave nuk u kujtohet si ishte Sharra e lemerisë së deridjeshme mjedisore 7 minuta nga Sheshi Skënderbej, me këtë pasqyrë të së deridjeshmes dhe transformimit që po ndodh sot, e që do të shtrihet më tej deri në zhdukjen e fushave të turpit çerekshekullor të plehrave, nga Durrësi pranë e me radhë kudo tjetër, falë vullnetit e financimit të qeverisë për të bërë Shqipërinë e pastër Europiane, ju uroj një ditë të mbarë

Lexone

Divjaka pa rrugë, por me kullë

Aksi rrugor që lidh Divjakën me autostradën është një ndër rrugët më të ngarkuara në vjeshtë dhe pranverë.Prodhimet e zonës transportohen drejt të gjithë Shqipërisë nga ky aks, i cili edhe pse me një gjatësi prej rreth vetëm 16 kilometrash prej vitesh ka mbetur në harresë.Banorët e fshatit Çerme ku shtrihet edhe pjesa më e madhe e rrugës thonë se gropat edhe kur mbushen hapen sërish brenda pak ditësh.Në zonën e Divjakës, Qeveria ka investuar në parkun e Divjakës, një pasarelë dërrase dhe po ngrihet një kullë 30 metër e lartë me vlerë mbi 1.3 milionë euro.Banorë e fermerë thonë se këto para do të ishte më mirë t’u i investoheshin në rrugë pasi vetëm infrastruktura u sjell shitjen e produkteve bujqësore dhe zhvillimin.7 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO/ Momenti i frikshëm: I riu shtrihet poshtë shinave, treni i kalon përsipër

Pamjet e tronditëse tregojnë se si një i ri shtrihet poshtë shinave të trenit vetëm për të marrë disa”like” në internet.Në pamjet filmiket do të shikoni 19 vjeçarin Alexey Derbilov, i cili u fut në një boshllëk në pistën e stacionit të metrosë Vystavochnaya në Moskë, dhe më pas treni i kalon përsipër.Shumë komentues e quajtën atë “idiot” pasi rrezikoi jetën vetëm për disa pëlqime në internet.Policia ruse arrestoi të riun pasi filmimi u postua nga miku i tij në internet. (TemA)

Lexone

Sekretet e tmerrshme të serialeve turke që shikuesit nuk i dinë

Serialet turke janë shumë të dashura jo vetëm nga shqiptaret por ato transmetohen në shumë vende të Evropës, Azisë e deri në Amerikën Latine. Aktorët kanë rrëmbyer zemrat e teleshikuesve por këta të fundit nuk i dinë sekretet e tmerrshme që fshihen pas telenovelave. E keqja më e madhe është …

Lexone