Home / Tag Archives: shqiponja

Tag Archives: shqiponja

Shqiponja sulmon dhe rrëzon dronin (Video)

Shqiponja sulmon dhe rrëzon dronin (Video)

Micah Hatcher po filmonte peisazhet e një shkretëtire në Utah të Shteteve të Bashkuara, kur papritmas droni iu sulmua nga një shqiponjë. Goditja e fuqishme ka bërë që pajisja të dëmtohet keq dhe të bie nga afro 40 metra lartësi, transmeton Telegrafi. “Kjo tregon se sa të shpejta dhe të …

Lexone

Kush po i vret ushtarët e UÇK-së?

Lajmet e kombshme Kumanovën  e kanë shoqëruar për vite me radhë. Ende pa u shlyer gjurmët nga beteja në Lagjen e Trimave, në pritë dhe pabesi  u vra njëri nga komandantët më të mirë të luftës së lavdishme të vitit 2001. Ai u vra sepse luftoi, siç thoshtë edhe ai …

Lexone