Home / Tag Archives: shqiperise (page 85)

Tag Archives: shqiperise

Piano Bar 2015-Muzike Shqiptare 100%

Hite te mrekullueshme nga muzika klasike shqiptare,Prelude,Valle,Miniatura,Humoreska,Valse,etj…Muzika e Filmit,Kenge Festivalesh,Arie,Romanca,Qytetare-Tradicionale,Nga Veriu ne Jug te Shqiperise,kenge per femije,Gjithcka qe flet e luhet shqip….! Cdo mesjave-Ne Tirane Bar Il Gusto…- E merkure,E Enjte …..(Perballe Kryeministrise te Kullat Binjake).Mirepres cdo kerkese tuajen! Sepse Muzika Shqiptare eshte Muzike Europiane dhe ze vendin e duhur …

Lexone

KONCERTE ME MUZIKE SHQIPTARE NE USA GJATE GJITHE VITIT 2017

TUR KONCERTESH SHQIPTARE NE DISA SHTETE AMERIKANE GJATE GJITHE VITIT 2017 Te dashur bashkeatdhetare qe jetoni ne SHBA ju njoftojme se se shpejti vijne drejt nesh nje grup me kengetare te mirenjohur te mbare trevave shqiptare,me nje repertor te zgjeruar te cilet do te jen te pranishem ne te gjitha …

Lexone

Muzikë Shqip – Parashqevi Simaku ” E duam lumturinë” – ShqipTV

Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavajë më 1 shtator 1966. Dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të këndojë, duke bashkëpunuar me kompozitorë të talentuar. Këndoi në shumë festivale edhe koncerte të pranverës. Më 1985 (Festivali i 24-të i …

Lexone

Qeveria Zaev thyen akullin me Edi Ramën

Pas një kohe të gjatë të raporteve të ngurta mes qeverisë së kaluar të Maqedonisë dhe qeverisë shqiptare, thyhet akulli, njofton agjencia e lajmeve INA. Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, me ftesë të kolegut të tij Ditmir Bushati, nesër do të qëndrojë për vizitë …

Lexone

Këto janë bandat më të frikshme në Shqipëri

Mbi ta rëndojnë akuzat më të rënda, vrasje, grabitje, përdhunime, trafik droge, armësh e qenie njerëzore deri dhe terrorizëm. Kanë ekzekutuar me dhjetëra njerëz, armiq dhe miq të tyre, por edhe punonjës policie. Disa nga anëtarët e këtyre bandave janë të arrestuar dhe kanë marrë dënimin nga gjykatat shqiptare. Të …

Lexone

A do të paraburgoset Gruevski, nesër pritet vendimi?!

Gjykata e Apelit nesër do të shpallë vendimet për paraburgimin eventual të Nikolla Gruevskit, Gordana Jankullovskës,  Mile Janakieskit,  Kirill Bozhinovskit, Martin Protogjerit ashtu siç kërkonte Prokuroria Speciale. Vendimet e Apelit vijnë pas ankesave të Prokurorisë Speciale ndaj vendimit të shkallës së parë që këta të akuzuar të mbeten vetëm pa …

Lexone

Mos ejani për patriotizëm në plazhet tona!

Po bëhet një ritual i përvitshëm përdorimi i sezonit veror për sulme ndaj turizmit të Shqipërisë, në disa media të Kosovës. Disa thonë është çështje marketingu e kompanive që duan të dërgojnë njerëz në Turqi, apo bregdetin e Malit të Zi. Të tjerë mendojnë se turizmi i Shqipërisë i meriton …

Lexone