Home / Tag Archives: shqiperise

Tag Archives: shqiperise

Bashkia e Tiranës marrëveshje me agjencinë e ujësjellës-kanalizimeve për përmirësimin e sistemit

Bashkia e Tiranës marrëveshje me agjencinë e ujësjellës-kanalizimeve për përmirësimin e sistemit

Bashkia e Tiranës është institucioni i parë vendor që nënshkruan marrëveshje me Agjencinë Kombëtare të Ujësjellës-Kanalizimeve për të rritur cilësinë e shërbimet ndaj qytetarëve. Kjo marrëveshje, e cila u firmos nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe drejtori i AKUK, Arben Skënderi, në prani edhe të ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian …

Lexone

Shqipëria po tkurret; në 2017 u ul numri i popullsisë

Shqipëria po tkurret; në 2017 u ul numri i popullsisë

Popullsia e Shqipërisë u tkurr me 0.2 për qind në vitin 2017. Instat ka publikuar shifrat, sipas të cilave më 1 janar të 2018, Shqipëria numëron 2 milionë e 870 mijë 324 banorë. Uljet të numrit të popullsisë u vunë re në qarqet Gjirokastër, Dibër, Berat, Kukës, Korçë, Elbasan, Lezhë, …

Lexone

Basha: Do të ngremë komision hetimor për Ramën dhe Tahirin

Basha: Do të ngremë komision hetimor për Ramën dhe Tahirin

Kreu i PD-ë Lulzim Basha në një dalje për mediat pas mbledhjes së grupit të deputetëve të kësaj partie ka bërë me dije se do të kërkohet një komision hetimore për çështjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit si dhe për kryeministrin Edi Rama. Sipas Bashës, ky komision hetimor do …

Lexone

Pse po mbahet sekret vendndodhja e Presidentit Hashim Thaçi?

Askush në Presidencë s’ka folur se ku është sot Hashim Thaçi. Vetëm kanë konfirmuar se nesër do të jetë në Kosovë për ta takuar Presidentin slloven, Borut Pahor. Burime të Express kanë thënë se Presidenti ndodhet në Bruksel, duke folur për ndarjen e Kosovës. Hashim Thaçi, sipas burimeve të Gazetës …

Lexone

PD thërret Gjiknurin në interpelancë urgjente: Të raportojë për inceneratorët

PD thërret Gjiknurin në interpelancë urgjente: Të raportojë për inceneratorët

Partia Demokratike ka kërkuar që të mbahet një interpelancë urgjente me ministrin e Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknurin. Përmes një letre drejtuar kryetarit të Kuvendit, Gramoz Rucit, PD ka kërkuar një interpelance urgjente me Gjiknurin, për të raportuar në lidhje me informacionet zyrtare të koncesioneve të inceneratorëve Elbasan, Fier dhe …

Lexone