Home / Tag Archives: shqiperia (page 5)

Tag Archives: shqiperia

Misionet paqeruajtëse, 30 efektivë të FA përcillen nga fëmijët. Koçi: Në NATO, japim kontribut konkret

Zv.Ministri i Mbrojtjes: u bëj thirrje shqiptarëve të bëjnë sa më shumë fëmijë, pasi kjo është në të mirë të kombit, kjo është në të mirë të ShqipërisëE veçantë dhe emocionuese ceremonia e përcjelljes së kontigjentit të tetë, që u nisën këtë të premte nga Vau i Dejës drejt Kabulit në Afganistan. Fëmijët e efektivëve të Batalionit të Parë të Këmbësorisë në Vaun e Dejës kanë qenë vizitorët e veçantë, të cilët kanë festuar 1 Qershorin me efektivët dhe kanë falur shumë emocione në ceremoninë e përcjelljes së 30 ushtarakëve drejt Afganistanit.Në fjalën e tij përshëndetëse, zëvendësministri Koçi uroi të gjithë fëmijët dhe shprehu krenarinë që Forcat e Armatosura janë kudo në gatishmëri dhe punojnë fortë për një të ardhme më të mirë të fëmijëve.“Meqë ne jemi të angazhuar që e ardhmja e popullit tonë të jetë e fortë, të jetë vitale, të jetë e sigurt, i bëj thirrje shqiptarëve të bëjnë sa më shumë fëmijë, pasi kjo është në të mirë të kombit, kjo është në të mirë të Shqipërisë”, theksoi ai..

Lexone

Mbyllet me turp, Shqipëria mposhtet nga Ukraina

Pas Kosovës, Shqipëria u mposhtë edhe nga Ukraina. Kombëtarja e Ukrainës mundi 4-1 Shqipërinë.Pas humbjes me Kosovën, Panucci u shpreh se kurrë më nuk do të shihnim një ndeshje të tillë të Kombëtares.Por edhe ndaj Ukrainës thuajse kishim një Kombëtare të njëjtë me atë ndaj Kosovës, i vetmi ndryshim ishte një gol i shënuar nga Emanuele Ndoj në minutat e fundit. Gjithçka u shemb në vetëm 15 minuta në pjesën e parë kur Yarmolenko shënoi dy herë, ndërsa një gol u shënua nga Konoplyanka.Ndërkohë, rezultatin e vulosi në 4-1 në minutën e fundit të ndeshjes Konoplyanka.Një tjetër humbje e thellë dhe një tjetër lojë zhgënjyese e Kombëtares kuqezi të drejtuar nga Panucci.The post Mbyllet me turp, Shqipëria mposhtet nga Ukraina appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Berisha e ironizon ‘keq’ Ramën: Plasi puna!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, pas deklaratave për hapjen e 10 mijë vendeve pune. Në një postimi në Facebook, Berisha shkruan 10 mijë shqiptarë të punësuar ka vetëm në emigrim dhe jo në Shqipëri.“Te dashur miq, Noriega deklaron se ne kater muajt qe kaluan ka punesuar 10,000 shqiptare!?!?Une e di se ju nuk e besoni pasi ai ne cdo fjale nxjerr rrena taze, por kesaj here ai tha te verteten dhe konkretisht ja vendet ku i punesoi 10 mije vete ne 4 muaj,” shkruan Berisha e më pas përmend shifra.Postimi i Berishës:Plasi puna!?Ja dhe 10 mije vendet e punes qe krijoi Piktori deshtak ne 4 muaj!Te dashur miq, Noriega deklaron se ne kater muajt qe kaluan ka punesuar 10,000 shqiptare!?!?Une e di se ju nuk e besoni pasi ai ne cdo fjale nxjerr rrena taze, por kesaj here ai tha te verteten dhe konkretisht ja vendet ku i punesoi 10 mije vete ne 4 muaj:-7400 u punesuan refugjate ne France. Shqiperia kete vit ze vendin e pare ne bote per punesimin refug..

Lexone

Mbyllet miqësorja Shqipëri-Ukrainë me rezultatin 1-4. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me VIDEO

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaGOL! Emanuele Ndoj shënon golin e nderit për Shqipërinë dhe të parin për të me fanellën kuqeziEtrit Berisha shpëton mrekullisht portën tonë nga goli i katërt pas një gjuajtje spektakolare të goditur nga goditja dënimitMinuta 57′, Sabien Lilaj shumë pranë golit por topi i goditur prej tij përfundon në rrjetën e jashtmeGOL! Tjetër gafë e turpshme e mbrojtjes shqiptare që i jep mundësinë Jarmolenkos të shënoi..

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Ukrainë. Pjesa e dytë, rezultati 1-3

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaEtrit Berisha shpëton mrekullisht portën tonë nga goli i katërt pas një gjuajtje spektakolare të goditur nga goditja dënimitMinuta 57′, Sabien Lilaj shumë pranë golit por topi i goditur prej tij përfundon në rrjetën e jashtmeGOL! Tjetër gafë e turpshme e mbrojtjes shqiptare që i jep mundësinë Jarmolenkos të shënoi golin e tretë për UkrainënGOL! Mbrojtje katastrofike e kuqezinjve që shfrytozohet mjaft mirë ..

Lexone

Miqësorja, Shqipëria humb 3-0 në pjesën e parë me Ukrainën

Shqipëria e ka mbyllur në humbje 2-0 pjesën e parë të ndeshjes miqësore ndaj Ukrainës, e cila po zhvillohet në Evian të Francës.Ashtu si edhe ndaj Kosovës, Shqipëria u ndëshkua me dy gola të shpejtë nga Konoplyanka, Yarmolenko.Dy gola u shënuan nga Yarmolenko, ndërsa njëri nga Konoplyanka. Ukraina e pati shumë të lehtë të thyejë kuqezinjtë në këtë 45 minutësh.1 of 43 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Ukrainë. Pjesa e dytë, rezultati 0-3

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaGOL! Tjetër gafë e turpshme e mbrojtjes shqiptare që i jep mundësinë Jarmolenkos të shënoi golin e tretë për UkrainënGOL! Mbrojtje katastrofike e kuqezinjve që shfrytozohet mjaft mirë nga sulmuesi Jarmolenko që dhuron spektakël duke shënuar golin e dytë për UkrainënGOL! Konoplianka ka kaluar në epërsië Ukrainën duke përfituar nga vendosje e gabuar e mbrojtjes sonë duke e dërguar topin në fund të rrjetësMin..

Lexone

Miqësorja, Shqipëria humb 2-0 në pjesën e parë me Ukrainën

Shqipëria e ka mbyllur në humbje 2-0 pjesën e parë të ndeshjes miqësore ndaj Ukrainës, e cila po zhvillohet në Evian të Francës.Ashtu si edhe ndaj Kosovës, Shqipëria u ndëshkua me dy gola të shpejtë nga Konoplyanka, Yarmolenko, kur janë duke u luajtur minutat e fundit të pjesës së parë.1 of 43 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

E pazakontë! Shqiptari vrau babain pedofil, pritet me duartrokitje dhe brohoritje në gjykatë

Disa ditë më parë një ngjarje e rëndë tronditi Greqinë, pasi një djalë 26-vjeçar nga Shqipëria pranoi se kishte vrarë babanë e tij.Sot i riu ka dalë përpara gjykatës, ku në hyrje të saj është përballur me disa njerëz që e duartrokisnin, për veprimin që kishte bërë.Sipas dëshmisë 26-vjeçarit shqiptar ai e vrau babanë e tij pasi abuzonte seksualisht me atë dhe motrat.I riu shqiptar është gjendur i befasuar nga mbështetja dhe thjesht ka vështruar, ndërsa përreth tij lëshoheshin thirrjet: Të lumtë! Bravo! Ne jemi me ty! Ne jemi krah teje!Qytetarët e mbledhur për ta përkrahur thanë para kamerave se 26-vjeçari ishte njeri shumë i mirë, kishte qenë fëmijë i qetë, me një karakter që nuk shqetësonte kurrë dhe as provokonte tensione në shoqëri.Mësohet se ai i kishte thënë Policisë greke se e vrau babanë pasi 70-vjeçari jo vetëm që kishte abuzuar seksualisht me të, por po abuzonte edhe me dy motrat dhe vëllezërit më të vegjël nga martesa e tretë, me një vajzë 10-vjeçare dhe një djalë 7-..

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Ukrainë. Rezultati 0-3

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaGOL! Mbrojtje katastrofike e kuqezinjve që shfrytozohet mjaft mirë nga sulmuesi Jarmolenko që dhuron spektakël duke shënuar golin e dytë për UkrainënGOL! Konoplianka ka kaluar në epërsië Ukrainën duke përfituar nga vendosje e gabuar e mbrojtjes sonë duke e dërguar topin në fund të rrjetësMinuta 18′, Jarmolenko shumë pranë golit për Ukrainën ku i pambuluar brenda zonës nuk godet në mënyrë të saktë duke e dërg..

Lexone