Home / Tag Archives: shqiperia (page 39)

Tag Archives: shqiperia

Zviceranet ja cilët burra i preferojnë (FOTO)

Martesat binacionale janë rezultat i ndryshimeve politike, ekonomike dhe shoqërore; ndihmuar edhe nga udhëtimet e shkurtra, përparimit digjital dhe lehtësimit të komunikimit, shkruan mediat zvicerane “Blick”. Kështu ndodh që dy nga pesë zviceranë martohen me të huaj, pra 40 përqind e martesave të përgjithshme janë me kombësi të ndryshme. Vajzat …

Lexone

“Rrezik nga Shqipëria e madhe” – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga vizita e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Serbi, Beogradi zyrtar nuk ndihmon në përmirësimin e klimës mes dy vendeve. Përkundrazi madje, i hedh benzinë zjarrit. Presidenti serb Tomislav Nikoliç edhe një takim në Beograd me kryeministrin e Francës …

Lexone

Albanian Remix 2017 (Remix Shqip) HD || HITET SHQIP 2017 || Club Music

► Albanian Remixes 2017 | Winter 2016 | Mixtape by Genvis (2017) ► Abonohu ketu: http://goo.gl/ydCRRJ ► Booking: http://instagram.com/si.vneg & genvism@gmail.com Click “Show more” for more info. ⬇ ► Playlist: 1. ➥ Remix: ➥ Official Song: 2. ➥ Remix: ➥ Official Song: 3. ➥ LINK: 4. ➥ Remix: ➥ Official …

Lexone

Muzikë Shqip – Parashqevi Simaku ” E duam lumturinë” – ShqipTV

Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavajë më 1 shtator 1966. Dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të këndojë, duke bashkëpunuar me kompozitorë të talentuar. Këndoi në shumë festivale edhe koncerte të pranverës. Më 1985 (Festivali i 24-të i …

Lexone

TRE DITE NGA NJE JETE FILMA SHQIP

.Tre ditë nga një jetë” është film shqiptar i prodhuar në vitin 1986 me regji nga Lisenko Malaj, skenarist Teodor Laço, producent Kinostudio “Shqipëria e Re” dhe me muzikë të kompozuar nga Hajg Zaharjan. Përmbajtja e filmit:Dy regjisorë të rinj Iliri dhe Sandri po punojnë për një film të ri …

Lexone

Filma Shqiptarë ‘Kur hapen dyert e jetës’ ShqipTV

Filmi “Kur hapen dyert e jetës” prodhim i vitit 1986. Regjia : Rikard Ljarja, Skenari : Rikard Ljarja, Producent : Shqipëria e re, Muzika : Zef Çoba. Përmbajtja e filmit: Bardhi një mjek i ri emërohet të punojë në një fshat të largët malor. Ai ia del mbanë me sukses …

Lexone

Gezhoja e vjeter [film shqiptar]

FLMA SHQIP. filma shqiptar te vjeter filma shqiptar te vjeter filma shqiptar te vjeter. Filmi Gëzhoja e vjetër është prodhuar nga Kinostudio Shqipëria e re në vitin . FLMA SHQIP. filma shqiptar te vjeter filma shqiptar te vjeter filma shqiptar te vjeter. Filmi Gëzhoja e vjetër është prodhuar nga Kinostudio …

Lexone

Beni ecen vete

Regjia: Xhanfise Keko Skenari: Kiço Blushi Muzika: Limoz Dizdari Producent: Shqipëria e Re Viti: 1975 Aktorë: Herion Spiro, Pandi Raidhi, Dhorke Orgocka, Yllka Mujo, Gjergj Sallaku, Koço Guda, Selma Sotirialli, Genc Anastasi, Adrian Laperi, Ema Shteto Përshkrimi: Benin nuk e lejojnë të luajë jashtë mureve të shtëpisë. Xha Thomai që …

Lexone