Home / Tag Archives: shqetesuar

Tag Archives: shqetesuar

Droga, alkooli, apo ndonjë sëmundje e rëndë? Çfarë ka ndodhur me aktorin e njohur, që është katandisur kështu?

Ai është një nga aktorët më të njohur në botë.Por, në një dalje të fundit, Johnny Depp ka shqetësuar fansat.54-vjeçari dukej në një gjëndje të rëndë, me një fytyrë të zbehtë, të zymtë dhe sy të zgurdulluar.Për më tepër ai dukej shumë i dobësuar.Depp, një nga aktorët më seksi, dukej një tjetër njeri.Të gjithë kanë nisur të pyesin se çfarë ka ndodhur me të.Dyshimet e para janë se në këtë transformim ka ndikuar jetë e tij e shthurur, me drogë dhe alkool.Por, nuk përjashtohet edhe mundësia e ndonjë sëmundje. (TemA)

Lexone

Grigja rrëfen fjalimin e Doktorit pa shumicën në sallë

Sot në Kuvend ngjau diçka e padëgjuar.Shumica mbaroi punë dhe doli nga salla, ndërsa Doktori nuk lëvizi nga vendi.Ne po shikonim të gjithë të shqetësuar nga ai.Nuk e dinim planin.-Të mos lëvizë njeri nga vendi, tha.Kam një vit që më ka plas shpirti, nuk kam fol dot një herë sa kam dash në këtë Kuvend.Mos lëvizni!Ne po rrinim dhe po shikonim çfarë do bëhej.Strazua u bë gati.Nxorri celularin, e ndezi dhe bëri disa prova.-Doktor, ka bateri për mbi një orë, i tha.-Shumë mirë, i tha Doktori, fillojmë!Doktori u ngrit dhe zuri podiumin.Strazua u ul tek vendi i Taulant Ballës dhe filloi të filmonte.Salianusi u ul tek Erion Braçja.Albana Vokshi u ul pas në sfond, tek vendi i Manastirliut, ministres së Shëndetësisë.Doktori e pa me inat dhe ja bëri me shenjë.-Nuk du asnjeri pas, tha, se do shaj qeveritarët, dhe duket sikur u shaj ju.Unë do shaj zonjën Manastirliu, do t’i them ndrikull, ti do dalësh në kamera sikur je ti ndrikull.Nuk dua njeri nga pas.Vokshi..

Lexone

Grigja rrëfen fjalimin e Doktorit pa shumicën në sallë.

Sot në Kuvend ngjau dicka e padëgjuar. Shumica mbaroi punë dhe doli nga salla, ndërsa Doktori nuk lëvizi nga vendi.Ne po shikonim të gjtihë të shqetësuar nga ai. Nuk e dinim planin.-Të mos lëviz njeri nga vendi,- tha. Kam një vit që më ka plas shpirti, nuk kam fol dot një herë sa kam dash në këtë kuvend. Mos lëvizni!Ne po rrinim po shikonim cfarë do bëhej.Strazua u bë gati. Nxorri celularin e ndezi dhe bëri disa prova.-Doktor ka bateri për mbi një orë, I tha.-Shumë mire I tha Doktori, fillojmë!Doktori u ngrit dhe zuri podiumin.Strazua u ul tek vendi I Taluant Ballës dhe filloi të filmonte. Salianusi u ul tek Erion Bracja. Albana Vokshi u ul pas në sfond tek vendi I Manastirliut, Ministres së Shëndetësisë. Doktori e pa me inat dhe ja bëri me shenjë.-Nuk du anjeri pas, tha, se do shaj qeveritarët dhe duket sikur u shaj ju. Unë do shaj zonjën Manastirlliu, do ti them ndrikull, ti do dalësh në kamera sikur je ti ndrikull. Nuk dua njeri nga pas.Vokshi e kuptoi gabimin dh..

Lexone

Ky është misteri që fshehin ëndrrat tona

Ëndrrat janë imazhe që shohim gjatë gjumit të natës dhe thuhet se transmetojnë emocionet e përjetuara gjatë ditës. Ata nuk kontrollohen nga truri ynë, por më poshtë mund të mësoni kuptimin e fshehtë që mbartin dhe interpretimin e tyre:Kutitë (zhgënjimi, fshehtësia dhe misteri)Të ëndërroni një kuti tregon se jeni duke u përpjekur për të zbuluar disa sekrete. Nëse kutia është bosh, kjo do të thotë se do të zhgënjeheni për diçka, ndërsa është me sende do të thotë që shumë shpejt duhet të prisni lajmë të reja ose do të zbuloni sekrete.Rënia (shqetësimi, humbja e kontrollit dhe rreziku)Kjo ndjenjë e pakëndshme do të thotë që po humbni kontrollin dhe se keni frikë nga dështimi.Në publik pa rroba (Pranimi, Vlerësimi dhe Cënueshmëria)Kjo do të thotë që ju jeni të pambrojtur dhe të prirur për të pranuar gjëra që thonë të tjerët për ju. Punoni më shumë me veten dhe vetëvlerësimin.Ngjyra jeshile (Pasion, Dashuri)Duke parë ngjyrën e gjelbër në ëndrrat tuaja do të thotë që jeni të l..

Lexone

Patricia sqaron: Nuk e bëra me qëllim! (Foto)

Patricia Contreras nuk kërkon të turpërohet por as të justifikohet. E shqetësuar për lajmet mbi zbulimin e “aseteve” të saj gjatë kalimit në tapetin e kuq në Kanë, ka dashur të saktësojë: “Nuk do ta kisha bërë kurrë një gjë të tillë në mënyrë të qëllimshme! Nuk më pëlqen të bëjë figurë të shëmtuar! Jam shuam keq”, – shton ajo, e shqetësuar se djali i saj mund t’i shohë kur të rritet ato foto.Sipas versionit të saj, fustani që duhej të kishte veshur, ishte një tjetër. “Ishte ideja të kisha një ‘look’ shumë të pastër, klasik.Edhe për rastin e ‘Venezia 74”, Patricia Cotreras kërkon të sqarojë diçka. “E njëjta gjë! Kishte rë! Edhe pse bëra disa lëvizje, nuk ishte aspak qëllimi im të shkonin gjërat ashtu…”, – shpjegoi ajo.1 of 924 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Historia e trishtë e parodistit të Vlorës: Nuk flet dot më

Dy humoristët e njohur të grupit parodistët e Vlorës, Afrim Agalliu dhe Agron Hamo, kanë qenë të ftuar në emisionin “Xing” të Ermal Mamaqit.Në emision mungonin dy parodistët e tjerë, Muhamet Aliko dhe Mane Lumani.Ata treguan se një prej tyre, Mane Lumani, për shkak të një operacioni në grykë, ka vite që nuk flet.“Ishte viti 2004 dhe ndodheshim në Amerikë për turne.Mane u vizitua në një klinikë private dhe u konstatua që kishte një masë në fyt dhe duhej të operohej patjetër.I hoqën komplet të gjithë kordat. Mane nuk flet më.Gëzon shëndet të plot dhe nuk mungon në shfaqjet tona.U trondit kur e mori vesh, ishte moment i vështirë. Kur doli nga doktori ishte shumë i shqetësuar. I kishin thënë që kishte tumor”, treguan Afrimi dhe Agroni.(TemA)

Lexone

Historia e trishtë e parodistët të Vlorës: Nuk flet dot më

Dy humoristët e njohur të grupit parodistët e Vlorës, Afrim Agalliu dhe Agron Hamo, kanë qenë të ftuar në emisionin “Xing” të Ermal Mamaqit.Në emision mungonin dy parodistët e tjerë, Muhamet Aliko dhe Mane Lumani.Ata treguan se një prej tyre, Mane Lumani, për shkak të një operacioni në grykë, ka vite që nuk flet.“Ishte viti 2004 dhe ndodheshim në Amerikë për turne.Mane u vizitua në një klinikë private dhe u konstatua që kishte një masë në fyt dhe duhej të operohej patjetër.I hoqën komplet të gjithë kordat. Mane nuk flet më.Gëzon shëndet të plot dhe nuk mungon në shfaqjet tona.U trondit kur e mori vesh, ishte moment i vështirë. Kur doli nga doktori ishte shumë i shqetësuar. I kishin thënë që kishte tumor”, treguan Afrimi dhe Agroni.(TemA)

Lexone

Karmina e shqetësuar nga dasma e Princeshës angleze

Dasma e princesësh angleze Meghan Markle me Princ Hery ka shqetësuar sot Karminën. Ajo ka një sër vrejtjesh për dasmën, për tualetin e saj dhe për gjithë ceremoninë.Në një postim të saj blogerja Karmina shkruan:“Nuk e di si do ti dukej Merlinit kjo skenë po me siguri do kishte fikur ekranin. Si mundet një princesh të mos kontrolloj dot fijet e flokut. Në krahun e majtë asaj I kanë rënë një tufë flokësh mbi fytyrë. Fytyra ndërkohë është e patrajtuar dhe pa klasë. Është thuajse pa tualet fare. Ja kisha fal unë një set tualeti nga ato që më dhurojnë sponsorët e mij. Nuk e shikoj dot ashtu.Pastaj dasma, aspak me klas. Ok e kuptoj, Princ Hery se e ka për herë të parë që martohet, por kjo nuk e ka për herë të parë. Kjo duhet të dëshmoj klasin e saj, pasi vjen nga një shtresë e ulët tek një familje e lart.Unë kur kam njohur Zenin, rrija lexoja gjithë natën Merlinin dhe të nesërmen e dija përmendës hgjithë faqen e librit që lexoja gjatë natës. Ishte e vetmja mënyrë të rrisja klasin tim..

Lexone

Berluskoni: Italia, shqetësimi i Europës

Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni, shprehet i shqetësuar në lidhje me zhvillimet politike në Itali.Ndërsa euroskeptikët Lega dhe Lëvizja 5 Yjet arritën marrëveshjen për bashkëqeverisje, Berluskoni ka folur pas daljes nga Samiti i Sofies.“Shqetësim është fjala që përshkruan situatën.Ajo që po ndodh në Itali shkakton shumë shqetësim në të gjithë Europën.Unë jam shumë i shqetësuar për atë që ndodh në tregje dhe që mund të ndodhë edhe në kompanitë dhe familjet italiane”, tha ai. (TemA TV)

Lexone

VIDEO: Balena 25 metra spektakël në ujërat e Sardenjës

Fotografi i njohur Daniele Macis, ka publikuar tre ekzemplarë balenash që notojnë të pa shqetësuar në ujërat e Cala Gonone, në Sardenjë.Pak metra nga brigjet lindore të ishullit, kafshët nënujore kanë dhuruar momente fantastike për pushtuesit.Sipas dëshmitarëve, ato arrinin në një gjatësi deri në 25 metra dhe peshojnë 80 tonelata.(TemA)

Lexone