Home / Tag Archives: shqetesimin

Tag Archives: shqetesimin

Tërmeti sqaron Tritanin për provokimet e mundshme në javën e Ali Pashë Tepelenës

Një polemikë e re ka nisur mes Tritanit dhe Tërmetit lidhur me javën e Ali Pashë Tepelenës. Tritani ka akuzuar Tërmetin, se në simpoziumin shkencor ka pasur dhe fëmijë dhe ky është abuzim.Tërmeti, i mërzitur nga akuza, ka sqaruar Tritanin për aktivitetin:“I dashur Tritan.E dëgjova shqetësimin tënd.E vërteta është se Ali Pashë Tepelena ka nevojë të studjohet dhe të njihet nga gjithë brezat në Shqipëri, përfshi dhe fëmijët.Në të ftuam të vije dhe ti në këtë aktivitet, por ti ishe mërzitur se përse sponsori kishte paguar një kënd lojrash për fëmijë, dhe jo për ty.Pra, në një farë mënyre i ke parë fëmijët si rivalë që të kanë marrë dhuratën.Sipas teje, meqë kur u ke dhënë leje më 1996, ata të kanë sajdisur, tani duhet ta bënin prapë pas 22 vitesh.Pra, në një farë mënyre ti je mërzitur përse në këtë aktivitet kishte dhuratë për fëmijët, dhe jo për ty.Nga ana tjetër, duke menduar që ti do vije, në bëmë përgatitje që dhe panairi i ushqimeve të fshatarëve të shmangte preshët ..

Lexone

Tërmeti sqaron Tritanin për provokimet e mundëshme në Javën e Ali Pashë Tepelenës

Një polemikë e re ka nisur mes Tritanit dhe Tërmetit lidhur me javën e Ali Pashë Tepelenës. Tritani ka akuzuar Tërmetin, se në simpoziumin shkencor ka pas dhe fëmijë dhe ky është abuzim.Tërmeti I mërzitur nga akuza ka sqaruar Tritanin për aktivitetin:“I dashur Tritan.E dëgjova shqetësimin tënd. E vërteta është se Ali Pashë Tepelena ka nevojë të studjohet dhe të njihet nga gjithë brezat në Shqipëri përfshi dhe fëmijët.Në të ftuam të vije dhe ti në këtë aktvitet, por ti ishe mërzitur se përse sponsori kishte paguar një kënd lojrash për fëmijë dhe jo për ty. Pra në një farë mënyr ei ke parë fëmijët si rivalë që të kanë marrë dhuratën. Sipas teje meqë kur u ke dhënë leje më 1996 ata të kanë sajdisur, tani duhet ta bënin prap pas 22 vitesh.Pra në një farë mënyre ti je mërzitur përse në këtë aktvitet kishte dhuratë për fëmijët dhe jo për ty.Nga ana tjetër duke menduar që ti do vije, në bëmë përgatitje që dhe panairei I ushqimeve të fshatarëve të shmangte preshët nga ekspozita dhe..

Lexone

Gruaja e Will Smith zbulon pse mban shami mbi kokë! (Foto)

“Momenti më i keq ishte kur në dush vërejta për herë të parë se po humbisja flokët. Oh Zot, do të bëhen tullace, mendova…”.Kështu Jada Pinkett Smith, aktore dhe bashkëshortja e hollivudianit Will Smith, ka rrëfyer shqetësimin e saj: “Tani mbaj një shami mbi kokë… ndihem një mbretëreshë”.Gruaja e Will Smith ka folur për trupin që ndryshon dhe si i ka pranuar këto ndryshime. “Shumë njerëz më pyesin pse mbaj shami, por kjo, për shkak të flokëve”, – ka pohuar aktorja, duke shpjeguar më pas, se pavarësisht nga shumë mjekime, asnjë nuk ka qenë në gjendje të gjejë shkakun rënies së flokëve dhe se një rol vendimtar mund të ketë pasur edhe stresi. “Kur flokjet e mi i mbledh në shami, ndihem një mbretëreshë, – shtoi ajo. – Vendimi që mora ishte një zgjidhje dhe të mendosh se ekzistojnë shumë gjëra të këqija në botë…”.1 of 1029 maj 2018 (gazeta-shqip.com)

Lexone

Kam 1 vit me djegie dhe skuqje në duar dhe këmbë

auto_16mund41526456710

Përshëndetje! Dëshiroj të pyes për një shqetësim shëndetësor, por kam vite që e përjetoj. Në të dyja duart dhe këmbët kam djegie e skuqje në mënyrë të vazhdueshme. Ka raste që acarohen më tepër, por ka edhe momente që përjetoj qetësim. Kam djegie dhe temperaturë. Ne e quajmë “zjarri i natës”, por nuk e di se çfarë është. Çfarë më rekomandoni?Selman Lirza, Mjek Dermatolog – Poliklinika e Specialiteteve Nr. 3Zjarri i natës bëhet me flluska me ujë dhe mbledh dhimbje nga pjesa e qafës dhe tek shtylla kurrizore. Asnjëherë zjarri i natës nuk shfaqet pa dhimbje të forta. Po ashtu zjarri i natës nuk zgjat shumë, maksimumi 20 ditë dhe pastaj kalon. Këto shpjegime që ka dhënë pacienti nuk janë shenja të zjarrit të natës. Personi mund të këtë hiperemi ose ka një hipervaskularizim, por duhet parë me sy. Derisa pacienti shpjegon se ka 1 vit që po e përjeton shqetësimin, nuk kemi të bëjmë me zjarr nate. Unë rekomandoj një vizitë tek mjeku dermatolog, sepse zgjatja në kohë e simptomave të tilla m..

Lexone

Qytetari ankohet për ilaçet me rimbursim, Rama i zgjidh problemin (Video)

Kryeministri Edi Rama postoi një video, ku një qytetar shpreh shqetësimin në lidhje me barnat me rimbursim, pasi me ndryshimin e listës ai duhet të paguajë për medikamentin. Rama e adreson këtë problem të ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila më pas ndërmerr hapat e tjerë për t’i dhënë zgjidhje çështjes së qytetarit.“Mirëmëngjesi dhe me këtë episod që nisi në takimin e llogaridhënies në Kurbin e përfundoi në zyrën e ministres në Tiranë, ku sqarohet edhe kushdo që është i interesuar të dijë për listën e re të barnave të rimbursueshme, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.PërShëndetësinëqëDuamMIRËMËNGJES dhe me këtë episod që nisi në takimin e llogaridhënies në Kurbin e përfundoi në zyrën e ministres në Tiranë, ku sqarohet edhe kushdo që është i interesuar të dijë për listën e re të barnave të rimbursueshme, ju uroj një ditë të mbarëGepostet von Edi Rama am Donnerstag, 10. Mai 201811 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO/ Qytetari-Ramës: Aman na sill një drejtor…

Nuk mund të dëgjosh shpesh që një punonjës të kërkojë me patjetër të ketë një shef mbi kokë, por një infermier i Laçit i shprehu shqetësimin kryeministrit se prej një muaji spitali i Laçit ishte pa drejtor.Rama e mori me të qeshura kërkesën e tij, por ai e sqaroi kryeministrin se pa firmën e drejtorit nuk kalonin rrogat e tyre.Qytetari: Jam infermier në spital të Laçit, ka një muaj që e kanë hequr drejtorin dhe akoma nuk e kanë sjellë.Rama: Ou, ke hall kë do të kesh drejtor ëëë?Qytetari: Jo nuk është hall. Nuk jemi në hall do të thuash ti për rrogën, atë rrogë që marrim ne, është halli se nuk kalon ka firmën e drejtorit rroga, nuk është zor i madh me gjet një drejtor. E kanë grabitqarët që i ke këtu.Rama: U ekzaltove nga zgjidhja e problemit të parë dhe tani i fute një mitraloz të gjithë dynjasë këtu.Do ta gjejmë drejtorin pa merak, nuk do të lëmë pa drejtor. Meqë e paske merak të kesh drejtor mbi kokë, do ta gjëjmë drejtorin.

Lexone

Një replikë me Ben Blushin dhe “pushkën” e tij në TCH

Nga Erjon BraçeShihe diellin Blush, e vërteta është në dritë të tij!Mos kopjo, por mbi te gjitha mos genje, Blush!Boll! Ka nje kufi dhe rrena!Te shtune, une jo ti, as Altini yt e as pushka e tij, fola per rrugen nga autostrada ne Divjake!Ti, Altini yt dhe pushka e tij thjesht kopjuat shqetesimin tim publik.S’u falenderoj dot kete here, plagjatura eshte e denueshme.Por, dDo e bejme dhe ate rruge o Blush, do e bejme, jo duke mbushur gropa sic thua ti, do e rindertojme.Nderkohe, zarat duhet te te kishin thene se per ne Divjake ka edhe dy rruge te tjera, njera nga autostrada direkt ne Divjake per 15 minuta ne perfundim e siper.Rruga nga vjen prej Lushnjes ne Divjake pushka jote.Ka dhe nje te dyte qe lidh Cerme Sektorin me kete rruge ne nyjen Tre Ura, por me te kemi probleme-cilesia mizerabel e ne nuk e marrim ne dorezim, kemi kerkuar inspektim e pas tij vjen kallezimi!Nderkohe cke me kullen Blush?Diell, park, det, lagune e zogj sheh prej aty, sic i ka bere natyra, j..

Lexone

Ora News – Pilulat e abortit në farmaci pa rekomandim nga mjeku

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Mjekët gjinekologë shprehin shqetësimin se një numër i konsiderueshm i grave shtatëzëna e ndërpresin atë përmes medikamenteve jashtë peridhave të planfikuara për abort. Për shkak të këtyre vendimarrjeve personale dhe pakujdesisë, gratë rrezikojnë jetën ndërsa mjekët shtojnë se nuk janë të pakta rastet kur …

Lexone

“Rrezik nga Shqipëria e madhe” – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga vizita e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Serbi, Beogradi zyrtar nuk ndihmon në përmirësimin e klimës mes dy vendeve. Përkundrazi madje, i hedh benzinë zjarrit. Presidenti serb Tomislav Nikoliç edhe një takim në Beograd me kryeministrin e Francës …

Lexone