Home / Tag Archives: shpresen

Tag Archives: shpresen

Baste me veresi e listë! Më të varfrit luajnë kumar

Në pikat e basteve në të gjithë vendin ekziston fenomeni i listave të borxhlinjve. Kumarxhinj të varur nga ky ves i klasifikuar si sëmundje mendore, hyjnë në borxhe me shpresën se një ditë do të fitojnë.Top Channel intervistoi një nga pronarët e pikave të basteve, që tregon se si është bërë dëshmitar i dramave sociale.2 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Pasi “blindoi” karrigen në PD, Basha ftesë kritikëve: Dua t’i shtrij dorën, do mbetet e shtrirë

Pasi siguroi me ndryshimet në statut postin e liderit PD-së, Lulzim Basha ka adresuar një apel ndaj “kritikëve” të tij.Edhe pse kërkesat e tyre nuk u shqyrtuan dhe nuk u morën parasysh, Basha i ka ftuar që të bashkëpunojnë me të.“Une sot dua serish nga ky kuvend te madh dua ti shtrij doren gjithsecilit qe deshiron te kontriboje dhe te bashkohet me ne per ti kthyer ketij vendi shpresen dhe besimin tek e nesërmja.Dora ime do te mbetet e shtrire jo per pazare as per te bere fotografi por qe se bashku te ndertojme rrugen tone drejt suksesit, I bindur se është më e lehtë për të ndërtuar ura sa sa për të gërmuar hendeqe”, tha Basha. (TemA)

Lexone

Nëse nuk besoni në mrekulli, shikojeni këtë…! (Video)

Nëse nuk besoni në mrekulli, shikojeni këtë…! (Video)

Djali dy vjeçar u rrëmbye në ujë. Pa pasur frikë nga rryma e ujit, djali qëndronte në mënyrë të sigurtë mes rrjedhjes së fortë të ujit. Incidenti ka të bëjë me një djalosh i cili u bllokua në ujë duke luajtur në bregun e lumit. Duke parë guximin e djalit …

Lexone

Tenton të grabisë lokalin, por shikojeni përfundimin (Video)

Një person hyri për të grabitur një nga pikat e “Starbucks” në Kaliforni, SHBA, por nuk u tregua aq i vëmendshëm sa duhet, duke bërë që plani i tij të dështojë. Kamerat e sigurisë brenda lokalit, tregojnë grabitësin me fytyrën e fshehur pas kaskës së motoçiklistit, ndërsa kërcënon punonjësen me …

Lexone