Home / Tag Archives: shprehur (page 30)

Tag Archives: shprehur

Muxhahedinët kërkojnë varreza në Shqipëri

Ndërsa kanë zgjidhur problemin e strehimit, komunitetit iranian që është zhvendosur pranë Manzës i ka dalë një problem i paparashikuar. Varrosjen e personave nga ky komunitet.Para disa ditëve në varrezën e zonës u varros një grua iraniane, por disa banore të zonës e kanë protestuar me forcë duke kundërshtuar varrosjen e iranianeve në Varrezat e Manzës.Një prej personave që ka përkrahur këtë protestë shpjegon për Top Channel, arsyen e kundërshtisë së varrosjes së iranianëve në këtë varrezë.“Problemi qëndron se në këtë zonë ka 5 mijë banorë, ndërsa sipërfaqja e varrezave është 4 mijë metra katrore. Raporti I popullsisë gjate gjithë këtyre viteve është rritur dhe në këtë varreze edhe nja 60 vende ka dhe nuk ka vend që të vijnë edhe ato. Unë kam nanën dhe të afërmit e mi këtu pse duhet t’i çojë unë te afërmit e mi në një varrezë të një fshati tjetër”, u shpreh Kujtim Tila, banor i Manzës.Ndërkohë administratori i njësisë administrative të Manzës, është shprehur se shtetasja irania..

Lexone

Muxhahedinët kërkojnë varreza; Banorët e Manzës: Ta blejnë tokën

Ndërsa kanë zgjidhur problemin e strehimit, komunitetit iranian që është zhvendosur pranë Manzës i ka dalë një problem i paparashikuar. Varrosjen e personave nga ky komunitet.Para disa ditëve në varrezën e zonës u varros një grua iraniane, por disa banore të zonës e kanë protestuar me forcë duke kundërshtuar varrosjen e iranianeve në Varrezat e Manzës.Një prej personave që ka përkrahur këtë protestë shpjegon për Top Channel, arsyen e kundërshtisë së varrosjes së iranianëve në këtë varrezë.“Problemi qëndron se në këtë zonë ka 5 mijë banorë, ndërsa sipërfaqja e varrezave është 4 mijë metra katrore. Raporti I popullsisë gjate gjithë këtyre viteve është rritur dhe në këtë varreze edhe nja 60 vende ka dhe nuk ka vend që të vijnë edhe ato. Unë kam nanën dhe të afërmit e mi këtu pse duhet t’i çojë unë te afërmit e mi në një varrezë të një fshati tjetër”, u shpreh Kujtim Tila, banor i Manzës.Ndërkohë administratori i njësisë administrative të Manzës, është shprehur se shtetasja iranian..

Lexone

Drake si gjithë meshkujt e tjerë/ Veprimi që bën ndaj Rihanna-s zhgënjen fansat

Marrëdhënia e Rihanna-s me Drake ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes së medias. Që prej bashkëpunimit të vitit 2010 me këngën “What`s my name” është diskutuar nëse ata janë në një lidhje dashurie apo jo. Drake gjithmonë ka folur me shumë dashuri dhe admirim për Rihanna-n.Në vitin 2016 ai bëri deklaratën që u diskutua shumë në media duke u shprehur: “Ajo është një njeri me të cilin kam qenë i dashuruar që kur kam qenë 22 vjeç. Ajo është një prej mikeve të mia më të mira”.Por para pak ditësh në një intervistë për Vogue, Rihanna është shprehur se ata nuk janë më miq, por as armiq.Dhe veprimi i Drake pas kësaj deklarate i ka zhgënjyer të gjithë fansat, të cilët shpresonin shumë për një tjetër bashkëpunim mes tyre. Drake nuk e ndjek më Rihanna-n në Instagram dhe fansat janë të sigurt që kjo ka ndodhur për shkak të deklaratës së saj, pasi më parë ai jo vetëm që e ndiqte, por edhe i pëlqente fotot e saj.The post Drake si gjithë meshkujt e tjerë/ Veprimi që bën ndaj Rihanna-s zhgë..

Lexone

Flamurtari-Laçi/ Bifshaj: Kam dyshime për një penallti; Mezani: I kënaqur dhe me një pikë

Laçi është ndalur në një barazim pa gola me Flamurtarin, në transfertën e sotme. Pas këtij barazimi, ekipi i Mezanit gjendet në kuotën e 47 pikëve, duke ndarë me Partizanin vendin e 4-të.Në një intervistë për “Supersport”, trajneri i kurbinasve, Mezani është shprehur i lumtur për pikën e marrë, ndërsa ka thënë se sulmuesi i tij, Rexhinaldo është bllokuar falë kualiteteve të Flamurtarit në mbrojtje.“Duke parë që Flamurtari ka një skuadër të mirë, pavarësisht rezultateve të marra në kohët e fundit, ne duhej të ishim të vëmendshëm ta godisnim në kundërsulme. Në disa raste e arritëm këtë, por pa mundur të shënojmë. Nuk mendoj se ndikoi largimi i Rexhinaldos nga fusha e lojës pasi edhe Xhixha e bëri shumë mirë punën e tij. Ne duhet të jemi të kënaqur me këtë pikë.Detyrën e Uzunit në disa raste e kishte Lushkja. Flamurtari ka dy tre lojtarë të mirë në mbrojtje dhe Rexhinaldon e kanë mbulur gjatë gjithë kohës dhe nuk kemi arritur të dalim në kundërsulme. Uzuni na ka munguar sot, por edh..

Lexone

U zu me thika përballë Presidencës, flet djali që plagosi 4 veta: “Më ngacmuan të dashurën, vajta t’i sqaroja, por…”

Ditën e djeshme kryeqyteti u trondit nga një sherr përballë Presidencës, ku u përfshinë 5 të rinj të moshave 18-19 vjeç.Henri Karaj është djali që plagosi 4 të rinjtë me thikë, i cili u arrestua nga policët. Henri ka treguar përpara forcave blu se ç’ka ndodhur mes tij dhe 4 të tjerëve, që ka sjellë konfliktin me armë të ftohta.Ai ka rrëfyer për policinë se nuk ka dashur të vrasë moshatarët e tij, por se ka shkuar që të sqarohet me ta, pasi i ngacmonin herë pas herë të dashurën. Megjithatë, pasi ata e ofenduan, Henri ka qëlluar me biçakun që kishte me vete.“Nuk shkova për ti plagosur. Ne u takuam dhe një ditë më parë dhe u thashë qe ajo është e dashura ime dhe të mos e ngacmojnë. Kur ata pasdite e kishin ngacmuar sërish. Kur i pashë këtë gjë u thashë, por ata më ofenduan dhe tentuan të më godisnin dhe unë qëllova me biçakun që kisha me vete”, është shprehur Henri. Ndërkohë, është shpallur në kërkim edhe 19 vjeçari me inicialet F.S, shok me Henrin, i cili dyshohet se ka qenë i pran..

Lexone

Kujt ia dedikon Eugent Bushpepa këngën “Mall”? Përgjigjet këngëtari

Për herë të parë pas 3 vitesh, Shqipëria është futur më në fund në finalen e Eurovisionit, kjo falë performancës fantastike të Eugent Bushpepës me këngën e tij “Mall”.Pasi u mbajt nata e parë gjysmëfinale ditën e djeshme dhe u shpall se Shqipëria ishte kualifikuar në finale, u mbajt një konferencë me artistët që performuan në këtë spektakël.Gjatë kësaj konference, Eugenti është pyetur nga një fans se kujt ia kushton ai këngën dhe këngëtari u përgjigj pa përtuar se ia dedikon të gjithë shqiptarëve, pasi i kanë munguar gjatë gjithë kohës që ka qenë pjesë në këtë spektakël.“Është një këngë për dashurinë, është një këngë për mallin ndaj personave që do më shumë, kështu që unë ia dedikoj të gjithë shqiptarëve sepse po më mungojnë që kur kam ardhur këtu”, është shprehur Bushpepa.The post Kujt ia dedikon Eugent Bushpepa këngën “Mall”? Përgjigjet këngëtari appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Andi Lila: Kampionati shqiptar ka shumë polemika, por mertion një notë të mirë

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Andi Lila është i pranishëm në ditën e sotme për takimin mes Luftëtarit dhe Partizanit.Teksa kampionati grek ka përfunduar, Lila po e shfrytëzon periudhën e pushimit në Shqipëri për të ndjekur nga afër duke luajtur edhe shokët e tij.“Distanca është e shkurtër dhe erdha të shoh takimin e Luftëtarit me Partizani, meqë jam në Shqipëri. Shpresoj të fitoj më i forti dhe të shoh një ndeshje të bukur.Meqë erdhëm këtu do të takojë edhe miqtë e vjetër si Preiti që e kisha te Parma, por edhe të shoh Abazajn, Bregu dhe Rrocën më nga afër.Gjithashtu të shoh edhe një ndeshje pa polemika. Meqë ka shumë polemika në Shqipëri, mendoj se kampionati meriton një notë shumë të mirë, pasi ku ka zë nuk është pa gjë. Stërvitjet dhe terrentet janë të mira që lojtarët të shprehin kualitetin e tyre”, është shprehur Andi Lila.

Lexone

Bujar Qamili i tregon të gjitha: “Luana Vjollca më ka propozuar…”

Këngëtari i famshëm shqiptar, Bujar Qamili, ka qenë së fundmi i ftuar në “Radio Shkodra”, ku gjatë një interviste në këtë radio, ka folur edhe mbi bashkëpunimin e suksesshëm që pati vitin e kaluar me Mateus Frrokun, me këngën “Rrak Tak”.Ai ka zbuluar se shumë shpejt do të vijë me një bashkëpunim të ri, që do të bëhet akoma dhe më i suksesshëm se “Rrak Tak”.Këngëtari ka bërë të ditur se moderatorja bukuroshe Luana Vjollca, i ka propozuar atij që të bëjnë 3 këngë së bashku, të cilat do të bëhen një sukses i vërtetë.Can’t find a caption. So.. I’ll leave it up to youA post shared by LUANA (@luanavjollca) on May 5, 2018 at 11:41am PDTSigurisht që Bujar Qamili e ka pranuar ofertën e këngëtares, ku është shprehur se do të jetë një prej bashkëpunimeve më të suksesshme të kësaj vere.“Luana më ka thirrur në një drekë dhe aty më ka bërë propozimin e saj për bashkëpunimin muzikor. Do të jenë 3 këngë remix të Luanës që do t’i këndojmë së bashku dhe besoj se do të kemi sukses. Luana më..

Lexone

E ngacmuan nëse ka gjetur burrë, ky reagim nga Eva Murati nuk pritej

Një javë më parë, lajmi se moderatorja e njohur Eva Murati dhe djali i Jozefina Topallit, Genari, ishin ndarë, pushtoi të gjithë mediat.Menjëherë Eva reagoi ndaj këtij lajmi, duke e cilësuar si të pavërtetë dhe se ajo e Genari vazhdojnë të jenë së bashku.Sot moderatorja ishte e ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë”, ku në fund të tij, Arjola i tha Evës për kekun që ajo kishte përgatitur se “Ishalla të ka dal i shijshëm se gjithë kjo reklamë që të bëmë…”.“Me siguri do fillojnë ofertat e punës në restorant”, u shpreh Eva duke buzëqeshur. Dhe sigurisht që Arjola do e ngacmonte pak Evën, duke e pyetur si me stil mbi thashethemet që qarkulluan një javë më parë: “Ty s’të themi dot do gjesh burrë se e ke gjetur apo...”, është shprehur Arjola.“Jo, jo në rregull”, u shpreh Eva, duke konfirmuar njëherë e mirë se vazhdon që të jetë në një marrëdhënie me Genarin.The post E ngacmuan nëse ka gjetur burrë, ky reagim nga Eva Murati nuk pritej appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Meta në Skrapar: Shpresoj çeljen e negociatave në qershor

Kreu i Shtetit Ilir Meta ka marrë pjesë në hapjen e sezonit turistik në bashkinë e Çorovodës, në Skrapar. Ai shoqërohet nga disa ambasadorë të huaj, dhe është pritur nga kreu i bashkisë dhe qytetarët e zonës.“Promovim potencialeve dhe resurseve turistike të zonës, nga vlerat e kulinarisë të ushqimeve bio e deri tek të pakrahasueshmet Kanionet e Osumit, si pasuri kombëtare unikale dhe me vlera të jashtëzakonshme turistike. Sportet rekreative si rafting shërbejnë si reklama më e mirë për turistët vendas dhe të huaj të cilët pasi eksplorojnë për herë të parë këto bukuri mahnitëse duan të rikthehen sërish. Bujqësia, Turizmi, agro-turizmi dhe industria e lehtë përpunuese janë sektorë vitalë për të mbështetur ekonomitë familjare dhe punësimin e qytetarëve të zonës”, u shpreh Meta në fjalën e tij.Nga Skrapari ai ka uruar ditën e Europës por dhe ditën e Fitores mbi Fashizmin, duke shprehur besimin për çeljen e negociatave në muajin qershor. “Skrapari, krahina e parë e Shqipërisë e çliruar ..

Lexone