Home / Tag Archives: shprehur

Tag Archives: shprehur

Presidenti i Koresë së Jugut fluturon drejt Uashingtonit, përpiqet të qetësojë nervat amerikane për samitin Trump-Kim

Presidenti i SHBA, Donald Trump, dhe ai i Koresë së Jugut Jae-in Moon do të zhvillojnë mbajnë bisedime në Uashington, mes pasigurisë mbi një samit të planifikuar SHBA-Kore e Veriut. Javën e kaluar, Veriu tha se mund të anulojë samitin nëse SHBA këmbëngul për shkatërrimin e armëve bërthamore në mënyrë të njëanshme. Moon do të përpiqet të qetësojë nervat amerikane për të nisur përsëri bisedimet në rrugën e duhur. Një nga zyrtarët e tij tha se ai “do t’i thoshte presidenti Trump çfarë të priste dhe çfarë të mos priste nga Kim”, raportoi agjencia e lajmeve Yonhap. New York Times raporton se Trump ishte ” befasuar dhe zemëruar” nga një deklaratë e një zyrtari të lartë të Koresë së Veriut javën e kaluar që tha se regjimi nuk do të tregtonte kurrë arsenalin bërthamor dhe nuk do të vendoste për një rezultat “të njëanshëm” në samitin e Trump me Kim Jong-un, që do të zhvillohet më 12 qershor. Zyrtarët e administratës kanë deklaruar në mënyrë të përsëritur se presin që Koreja e Veriut të pra..

Lexone

Shokon aktorja e njohur: Nuk më kujtohet sa burra kam pasur

Ajo është një prej aktoreve më të njohura në Turqi dhe tashmë, Ahu Tugba, ka rrëfyer për gazetën “Posta” jetën e saj. Në moshën 62 vjeçare, aktorja është martuar plot pesë herë. Teksa gazetari e pyeste se “Sa herë ishte martuar në jetë”, ajo e anashkalonte pyetjen pasi nuk e mbante mend mirë këtë shifër. Ahu ka rrëfyer se pavarësisht martesave të shumta të saj, shumë prej tyre e kanë tradhtuar atë me shoqet e saj të ngushta dhe me punonjëset e shtëpisë. “Ka nga ata që kanë lënë shtatzanë edhe shoqet e mia të ngushta”, është shprehur Tugba duke i shokuar të gjithë. The post Shokon aktorja e njohur: Nuk më kujtohet sa burra kam pasur appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Fotini dhe Danjeli nga “BB9” janë ndarë? Flet ish-banorja mbi lajmin e ndarjes!

Ditën e sotme, në të gjitha mediat ka qarkulluar lajmi se çifti fitues i “Big Brother 9”, Fotinia dhe Danjeli, i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre. E gjitha nisa pasi në një faqe Instagrami, ishte bërë një postim nga Danjeli mbi ndarjen e tyre. “Gazeta Express” ka kontaktuar me Fotininë për të vërtetuar këtë lajm, e cila është shprehur se “Nuk e di nga kush faqe e kanë marrë dhe sa faqe dini ju se kemi, jo nuk është. ‘Lafoda’ është faqja jonë zyrtare.” Megjithatë, Fotinia e ka lënë pa koment pyetjen nëse është akoma me Danjeli, ndërsa ky i fundit ka heshtur mbi këto lajme. Vazhdon që të ngelet mister se ç’po ndodh vërtet midis këtij çifti, të cilët edhe kishin planifikuar që të bënin një dasmë të madhe me miq e të afërm. The post Fotini dhe Danjeli nga “BB9” janë ndarë? Flet ish-banorja mbi lajmin e ndarjes! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Adrola Dushi rrëfen të vërtetën mbi marrëdhënien që ka me ish- bashkëshortin

Modelja e njohur shqiptare, Adrola Dushi, ka disa kohë që jeton në Amerikë, ku edhe ndjek karrierën e saj të modelingut. Ajo vjen shpesh në Shqipëri, ku së fundmi, ka zhvilluar edhe një intervistë në emisionin “Elite Show” dhe ka folur për marrëdhënien e saj me ish-bashkëshortin. Adrola ka rrëfyer se ka marrëdhënie të mira me ish partnerin e saj dhe përpiqet që djali i tyre, Troi, të mos t’i mungojë asnjëherë i ati. “Adisi i ka dokumentet për të lëvizur vjen shpesh andej, Troi vjen shpesh këtej. Mundohem në çdo mënyrë që Troit mos t’i mungojë as i ati mos t’i mungojë as unë prandaj është kjo pjesa që ne duhet të lëvizim shumë. Marrëdhënia jonë për aq sa na takon është vërtet shumë e mirë nuk kemi inate e respektojmë njëri-tjetrin për aq sa na takon”, është shprehur ajo. Kujtojmë se lajmet mbi ndarjen e çiftit u përhapën që prej vitit të kaluar, ndërsa modelja vetëm dy muaj më parë i ka pranuar këto lajme. The post Adrola Dushi rrëfen të vërtetën mbi marrëdhënien që ka me ish- bash..

Lexone

Pasi u akuzua se shau shqiptarët, Notis Sfakianakis reagon ndaj këtyre fjalëve

Këto ditë ka qarkulluar lajmi se këngëtari grek Notis Sfakianakis, do të vijë në Tiranë për të dhënë një koncert në Pallatin e Kongreseve. Mediat u fokusuan tek çmimet e kripura të biletave që variojnë nga 100 deri në 150 mijë lekë personi dhe tek fakti, se a duhet të paguanin njerëz për të parë një këngëtar i cili ka sharë shqiptarët. Ai ka shprehur hapur qëndrimin e ti pro partisë nacionaliste greke “Agimi i Artë”, e cila i ka quajtur shqiptarët si “racë inferiore”. Sot, Notis ka mbërritur në Tiranë dhe gjatë një interviste, ai ka dhënë edhe përgjigje mbi këtë çështje, kur u pyet nëse e konsideron popullin tonë si racë inferiore. “Nuk i kam thënë kurrë këto fjalë. Mediat më kanë manipuluar. Dhe diçka tjetër, fakti që këtu jemi në Iliri kjo i thotë të gjitha. Ta ftojmë publikun së bashku në Pallatin e Kongreseve të enjten… Ju dua shumë, ju pres atje”, është shprehur ai mbi këtë situatë të krijuar. The post Pasi u akuzua se shau shqiptarët, Notis Sfakianakis reagon ndaj këtyre fja..

Lexone

Noizy në pikë të hallit, nuk ia pranon familja nusen

Noizy është një nga reperët më të famshëm shqiptar, për të cilin të shumta janë femrat që do donin të ishin e dashura e tij dhe pse jo, të bëheshin nusja e tij. Mirëpo, Noizy e ka shprehur hapur pëlqimin që ka ndaj këngëtares së famshme botërore, Rihanna. Ai shpeshherë komenton në fotot që ajo poston, ku i thotë “nuse”, duke u bërë kshu pjesë e mijëra fansave që e pëlqejnë atë. Së fundmi, reperi ka postuar në profilin e tij në Instagram një foto të Rihannës, ku ka shkruar “Natën e mirë”. Good night A post shared by NOIZY (@zinizin) on May 18, 2018 at 5:11pm PDT Në sy ka rënë komenti i Dorina Memës, e cila i thotë: “Të hëngërt morti, po të puqet toka me qiellin kjo nuk hyn në shtëpinë e Baçit, ne i duam nuset bardhoshe”. Ndërsa Noizy ia ka kthyer “As Prena”, duke lënë të kuptohet se Rihanna s’paska shanse që një ditë të bëhet nusja e tij pasi prindërit nuk do t’ia pranonin. The post Noizy në pikë të hallit, nuk ia pranon familja nusen appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Europa paralajmëron Italinë: Qeveria e re të ndjekë rrugën e deritanishme

Europa vijon të paralajmërojë Italinë në lidhje me llogaritë publike. I fundit në radhë shtë paralajmërimi i zëvendëspresidentit të Komisionit të BE-së, Valdis Dombrovkis, i cili në një intevistë për “Handelsblatt” është shprehur: “Ne shohim si shumë të rëndësishme që qeveria e re të mbajë rrugën e deritanishme dhe të çojë përpara në mënyrë të përgjegjshme politikën e bilanceve”. Kjo është e nevojshme nisur nga fakti se “Italia ka borxhin e dytë publik më të lartë pas Greqisë”. Edhe ministri i Jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn, në Këshillin e BE-së për tregtinë, është shprehur dyshues. “Shpresoj që presidenti i republikës, Sergio Mattarella, të mos i lejojë qeverisë së re të shkatërrojë punën e qeverive të mëparshme”, ka thënë ai. (TemA TV)

Lexone

E njohim të gjithë Sokol Ballën, por a e keni parë ndonjëherë vëllain e tij të vogël?

Ditën e shtunë, gazetari i njohur Sokol Balla, ka qenë i ftuar në emisionin “Një kat më lart”, ku ka rrëfyer disa detaje nga jeta e tij personale dhe profesionale. Black tie. #TopStory A post shared by Sokol Balla (@sokolballaofficial) on Sep 27, 2017 at 1:30pm PDT Teksa ishte duke biseduar me moderatorin, Ballës i ka ardhur një video-mesazh nga vëllai i tij, Rezari, i cili e falenderonte për mbështetjen që Sokoli i ka dhënë, ku ka treguar edhe një foto nga fëmijëria e tyre. #throwback 2016: Volcano #Quezaltepeque near #SanSalvador, capital of #ElSalvador. Inside the big crater #ElBoqueron (meaning "the big mouth') there is the small one, #Boqueroncito, created by the last eruption of 1917. In 1 A post shared by Sokol Balla (@sokolballaofficial) on Aug 19, 2017 at 10:25am PDT Rezari është vëllai i vogël i Sokoll Ballës, me të cilin ka 10 vite diferencë. “Është e pamundur realisht që në 60 sekonda të tregosh dhe shpjegosh faktin që dikush të të mbajë në krah në këtë foto k..

Lexone

Integrimi, Hahn: Nuk ka “ulje çmimesh”, duhen përmbushur pritshmëritë

Në një intervistë për “Talking Europe” në televizionin francez “France 24”, eurokomisioneri për zgjerimin, Johannes Hahn theksoi dhe një herë rëndësinë e integrimit të Ballkanit Perëndimor. Nuk flasim për ulje çmimi, tha ai, por këto vende duhen nxitur e asistuar, pasi “një drekë nuk jepet falas, ata duhet të përmbushin pritshmëritë”. “E para, kemi publikuar strategjinë tonë në shkurt duke treguar çdo vendi perspektivën, për të gjithë procesin, dhe jo vetëm negociatat, është e bazuar në meritë. Nuk bëhet fjalë për ndonjë ulje çmimi, por është në interesin tonë t’i nxisim e ndihmojmë, asistojmë por nuk është një drekë falas, ata duhet të përmbushin pritshmëritë”, është shprehur Hahn. Ai tha se sot vendet e Ballkanit Perëndimor rrethohen nga vendet anëtare të BE dhe nëse një ditë do të bëhen dhe ato anëtare do të ishte një farë konsolidimi. 22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Sfida më e vështirë e jetës time”, aktorja kosovare rrëfen operacionin në tru

Adriana Matoshi është një aktore mjaft e njohur kosovare, e cila është bërë e famshme nga seriali “O sa mirë”. Së fundmi, ajo ka qenë e ftuar në emisionin “1 kafe me Labin”, ku ka rrëfyer për herë të parë gjatë rubrikës “3ND” operacionin e saj në tru. Kur u pyet nga moderatori se cilat kanë qenë tre sfidat më të vështira që ka kaluar në jetë, aktorja ka treguar se njëra prej tyre ka qenë kur u operua në tru pasi ishte diagnostikuar me tumor. “1. Lindjet. 2.Kur jam rrëzuar prej kalit që kam ndjenjur 4 muaj në spital. 3.Dhe kur kam pasur tumor në tru dhe jam bërë operacion”, është shprehur Adriana. Këtë periudhë të vështirë të jetës Adriana e ka lënë pas dhe sot ajo është në gjendje shumë të mirë shëndetësore. The post “Sfida më e vështirë e jetës time”, aktorja kosovare rrëfen operacionin në tru appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone