Home / Tag Archives: shpetohet

Tag Archives: shpetohet

VIDEO: Bie nga kati i 6, fëmija shpëtohet kalimtarët me… çarçaf

Një djalë i vogël cili u rrëzua nga dritarja e shtëpisë së tij në katin e gjashtë është shpëtuar nga një grup kalimtarësh me çarçaf.Fillimisht tre vjeçari në katin e tretë përpara se të binte mbi një tende dielli në një dyqan dhe më pas u prit nga kalimtarët me çarçaf.Menaxheri i dyqanit theu krahun ndërsa shpëtoi djalin.Ndërsa fëmija u dërgua në spital pasi theu këmbën gjatë rënies.Ngjarja ndodhi në lindje të Kinës. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Momenti tronditës: Vajza rrëzohet tek shinat e trenit në ecje e sipër

Ky është momenti që të “ndal zemrën” kur një vajzë e vogël shpëtohet nga një ushtar pasi ajo bie tek shinat e trenit teksa vrapon së bashku me prindërit e saj për të hipur në të.Teksa prindërit e saj hipin në trenin i cili ishte nisur, e vogla mbetet prapa e në tentativë për të hipur rrëzohet dhe për sa nuk rrëzohet tek shinat.Fatmirësisht një ushtar i cili ndodhej aty pranë vrapon dhe shpëton vajzën e vogël.Sahin Pol nga Forcat e Maharashtrës në Mumbabi, Indi, reagon me shpejtësi kur e sheh vajzën 5 vjeçare, e cila për pak sa s’bie në platformën e trenit. (TemA)

Lexone