Home / Tag Archives: shperthen

Tag Archives: shperthen

Berisha shpërthen në akuza të forta ndaj Blushit: Presion për gjyqin mes pronarëve të Top Channel

Sali Berisha ka shpërthyer në akuzua ndaj Ben Blushin, drejtorin e Top Channel. Berisha shprehet se Blushi ndikon tek gjyqtarët që kanë në shqyrtim gjyqin e pronësisë së Top Channel, mes Vjollca Hoxhës dhe ish-ortakëve të saj.Sipas Berishës, Blushi është takuar për mbi një orë e gjysëm me gjyqtarin Dvorani (foto poshte), për t’i bërë presion.“Nje takim i gabuar ne nje kohe te gabuar! Jam absolutisht neutral ne kete afere midis partneresh, qe bashke dhe te ndare e perdoren topin e tyre si megafonin e Rames kunder meje dhe PD. Por ky takim eshte nje takim shume i gabuar ne nje vend shume te gabuar”, – shkruan Berisha.Dvorani, bashkë me Artan Brocin dhe Shkëlzen Selimin, janë gjyqtarët që do të shqyrtojnë padinë për pronësinë e TCH.The post Berisha shpërthen në akuza të forta ndaj Blushit: Presion për gjyqin mes pronarëve të Top Channel appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Shpërthen” Mesila Doda: Nëse kjo është e vërtetë, Edi Rama është një bastard

Ish-deputeja e PDIU-së, Mesila Doda ka reaguar ashpër ndaj një lajmi, se Shqipëria ka dhënë mbështetjen për të krijuar hapësira në territorin e saj për luftëtarët e ISIS-it që kthehen nga Siria.Ajo shkruan se nëse ky lajm është i vërtetë, atëherë nuk ka bastard më të madh se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.“Nese ky lajm eshte i vertete, nuk ka bastard me te madh se kryeministri yne..Shqiperia çerdhe e terroristeve dhe kjo eshte dhurate nga qeveria..Poshtersi te tille qe te degradosh vendin tend duke e bere kosh plehrash per te perfituar disa dite zgjatje pushteti, nuk ka…Te gjithe ne kembe per te ndaluar nje poshtersi te tille.Shoqeria civile, perfaqesuesit fetare ne vend, te rinj e te reja, prinder e qytetare normale te ketij vendi…duhet te jemi te gjithe ne alarmin me te madh te ketyre 20 viteve. Na bene koshin e plehrave te botes”, shkruan ajo. (TemA)

Lexone

VIDEO: Momenti tronditës, burrit i shpërthen telefoni në çantë

Disa pasagjerë në një autobus në Kinën juglindore ishin dëshmitarë të një incidenti të tmerrshëm javën e kaluar kur një karikues telefoni i njërit prej pasagjerëve shpërtheu në çantën e tij.Pasagjeri gjendej në një autobus në Guangdong të mërkurën e kaluar, kur çanta e tij shpërtheu përpara tij.Ai menjëherë hodhi çantën në dysheme dhe zjarri u shua disa sekonda më vonë.Ai mbijetoi incidentin i palënduar. (TemA)

Lexone

FOTOT/ Olti Curri “shpërthen” ndaj qytetarëve: Jeni idiotë, Rita Ora është shumë kurvë. Mua më pëlqen Dua Lipa

Olti Curri thotë se Rita Ora ka moral të dobët duke nënvizuar se sipas tij ajo është e përdalë artistikisht.Gazetari gjykon se qytetarët nga Kosova që i janë kundërvënë atij janë pseudonacionalistë idiotë pasi ai admiron këngëtaren Dua Lipa.“Rita Ora, Dua Lipa…por me pare ishte Madonna…Kylie Minoug… Ça lidhje ka Kosova ne gjithe kete?! Pse Dua Lipa qe une pelqej nuk eshte nga Kosova !!! Pseudonacionaliste idiote…” shkruan Curri. (TemA)

Lexone

Shpërthen ‘tigresha’ Demi Rose (Foto)

1 of 8Faqja e saj e Instagram-it është e mbushur me snape të zjarrtë, ku ekspozohet fiziku i saj me kthesa sensacionale.Dhe Demi Rose na mbajti të mbërthyer pas të pasmeve dhe gjoksit të saj bombastik, me një tjetër shfaqje të nxehtë në rrjetet sociale këtë fundjavë. Ajo postoi një foto të vetes me bikini leopardi dhe i marrosi të gjithë.Bukuroshja zeshkane gjithashtu ndau një klip artistik të vetes së saj duke u tundur me bikini, gjatë udhëtimit të saj.28 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Juristi Romeo Kara “shpërthen” ndaj Manjanit: Kur një “spurdhjak” si Ydhi i LSI përflet fëmijët e pafajshëm të Bales

Juristi Romeo Kara ka reaguar ashpër pasi Ylli Manjani shkroi se “Vite më parë çuni i Bales hapi digën e liqenit dhe përmbyti Tiranën, sot Babalja i hapi Ramës digën e liqenit të rrenave”.Kara e cileson nje shpurdhjak ishj ministrin e drejtesise se LSI, duke thene se kane qene te tjere ata qe kane dhene urdher per hapjen e kesaj dige dhe jo çuni i Bales.Postimi i plotë i Romeo Kara:Kur dhe një spurdhjak si Ydhi i LSI-se merr guximin të përflase fëmijet e pafajshëm të Bales, duhet me mallku veten, për fatin që kemi.Çuni i Bales, nuk i hapi vetë portat e Liqenit, por atij i dhanë urdhër, disa që nuk kanë mendere t’i dalin për zot urdhërave te tyre.Disa dite përpara se te hapej porta e liqenit, u krekos ne televizion Blendi Gonxhja.Shko o Ydhi e sqarohu te Gonxhja, apo edhe atë Balja e ka bëre.

Lexone

Jennifer Lopez shpërthen skenën!

Ajo është padyshim “mbretëresha” e performancave energjike në skenë, dhe këtë Jennifer Lopez e ka treguar sërish në Las Vegas.Këngëtarja 48 vjeçare ka dhuruar një shfaqje tepër të nxehtë dhe “shpërthyese” mbrëmjen e së e enjtes.E veshur me të brendshme, Jennifer ka ngritur temperaturat me lëvizjet e saj tepër seksi e sensuale në “Planet Hollywood”.The post Jennifer Lopez shpërthen skenën! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Shpërthen sherri në “Opinion”, Nano ‘masakron’ ish- ministrin e PD: Vilën e satëme, kërriç, idiot me gjyslyke…

Gazetari Mustafa Nano është përplasur ashpër më ish-ministrin e PD-së, Gazmend Bardhi, në emisionin “Opinion”.Shkak për këtë është bërë fakti, se gjatë debatit për çështjen “Xhafaj”, Bardhi e ka akuzuar Nanon se ka një vilë në Gjirin e Lalzit.Pjesë nga debati:Bardhi: Flasim për vilen tënde ne Lalëz.Nano: Vilën time?Bardhi: Po po per vilën tëndeNano: Vilën e satëmeBardhi: Vilën e satëmeNano: Unë nuk kam vilë në Lalëz. Unë kam apartament. Ti jë një idiot me gjyslykeBardhi: Ne s’jemi këtu për pasuritëNano: Ti nuk je idiot mor, ti je kërriçBardhi: Po të flasësh kështu nuk është argumentNano: Ik mor zuzar, palaço.(TemA)

Lexone

Shpërthen sherri në “Opinion”, Nano ‘masakron’ ish ministrin e PD, Bardhi: Vilën e satëme, kërriç, idiot me gjyslyke…

Është ashpërsuar debati në studion e “Opinion” mes Mustafa Nanos dhe Gazmend Bardhit, këshilltari ligjor i PD, pasi ky i fundit gjatë debatit për çështjen Xhafaj, i ka thënë Nanos “që të flasin për vilën e tij”.Është ashpërsuar debati në studion e “Opinion” mes Mustafa Nanos dhe Gazmend Bardhit, këshilltari ligjor i PD, pasi ky i fundit gjatë debatit për çështjen Xhafaj, i ka thënë Nanos “që të flasin për vilën e tij”.Pjesë nga debati:Bardhi: Flasim për vilen tënde ne Lalëz.Nano: Vilën time?Bardhi: Po po per vilën tëndeNano: Vilën e satëmeBardhi: Vilën e satëmeNano: Unë nuk kam vilë në Lalëz. Unë kam apartament. Ti jë një idiot me gjyslykeBardhi: Ne s’jemi këtu për pasuritëNano: Ti nuk je idiot mor, ti je kërriçBardhi: Po të flasësh kështu nuk është argumentNano: Ik mor zuzar, palaço.

Lexone