Home / Tag Archives: shmangur

Tag Archives: shmangur

Belen Rodriguez e vetmuar, por provokuese (Foto)

Pas zërave mbi krizën me Andrea Iannnone-n (duket nga puna), Belen Rodriguez ka shmangur fotografët.Në një event në Milano, “showgirl”-i argiuentinas është shfaqur me një fustan që i tregonte të gjithë dekoltenë (as sa ka qenë e detyruar të mbajë me dorë gjoksin ndërsa ngjitet dhe zbret shkallët për të shmangur “spektaklin”) dhe me kofshët që tundonin jo pak.Belen nuk iu është përgjigjur pyetjeve, por është shfaqur gjithnjë e më shumë sensuale e intriguese, duke i lënë fansat pa frymë.1 of 188 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Analisti i “përvishet” aleatit të Bashës: Nëse s’do kishte dalë “Babalja”, si do sillej opozita?

Analisti Arjan Vasjari, i ftuar në studion e emisionit “Real Story” të gazetarit Sokol Balla në Vizion Plus, ka shënjestruar opozitën, lidhur me audio-përgjimin e publikuar, në të cilin pretendohet që një ndër ta të jetë edhe vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.Duke iu drejtuar kreut të LZHK-së, Dashamir Shehi, Vasjari shtroi pyetjen: Nëse në skenë nuk do të kishte dalë “Babalja” si do të sillej opozita.Sipas Shehit, opozita këtë çështje e ka të shkallëzuar, ndërsa paralajmëroi për skandale të tjera.Arjan Vasjari: Nëse në skenë nuk do të kishte dalë “Babalja” si do sillej opozita?Unë them se përgjegjësia mund të jetë e përgjithshme, por faji është individual.Unë për të shmangur çdo lloj përplasje po e quaj audiopërgjimin autentik, por them se opozita nuk ka për qëllim ta dënojë moralisht Xhafajn, por kërkon ta shpallë fajtor dhe për këtë po shfrytëzon rastin.Sepse unë nuk e di si do sillej opozita nëse do kishte një vëlla të tillë.Dashamir Shehi: As unë nuk e d..

Lexone

Analisti vë me ‘shpatulla pas murit’ aleatin e Bashës: Nëse nuk do kishte dalë “Babalja” si do sillej opozita?

Analisti Arjan Vasjari, i ftuar në studion e emisionit “Real Story” të gazetarit Sokol Balla në Vizion Plus, ka shënjestruar opozitën, lidhur me audio-përgjimin e publikuar, në të cilin pretendohet që një ndër ta të jetë edhe vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.Duke iu drejtuar kreut të LZHK-së, Dashamir Shehi, Vasjari shtroi pyetjen: Nëse në skenë nuk do të kishte dalë “Babalja” si do të sillej opozita.Sipas Shehit, opozita këtë çështje e ka të shkallëzuar, ndërsa paralajmëroi për skandale të tjera.Arjan Vasjari: Nëse në skenë nuk do të kishte dalë “Babalja” si do sillej opozita?Unë them se përgjegjësia mund të jetë e përgjithshme, por faji është individual.Unë për të shmangur çdo lloj përplasje po e quaj audiopërgjimin autentik, por them se opozita nuk ka për qëllim ta dënojë moralisht Xhafajn, por kërkon ta shpallë fajtor dhe për këtë po shfrytëzon rastin.Sepse unë nuk e di si do sillej opozita nëse do kishte një vëlla të tillë.Dashamir Shehi: As unë nuk e d..

Lexone

Prishet harmonia te Gjermania, përplasje fizike Kimich-Rudiger

Kombëtarja e Gjermanisë, kampione e Botës në fuqi, dallohet për disiplinën e hekurt dhe sjelljen tepër korrekte të futbollistëve në fushë, por ky “mit” është rrëzuar në prag të “Rusi 2018”.Gjatë stërvitjes së “Pancerave” ka patur një përplasje të fortë fizike mes Joshua Kimich dhe Antonio Rudiger, për një dueli të ashpër mes tyre, aq sa është dashur ndërhyrja e pjesëtarëve të stafit, veçanërisht e Miroslav Kloses për të shmangur precipitimin e mëtejshëm të situatës.Edhe Juian Draxler qëndroi për disa minuta në tokë, pasi mori një goditje më bërryl, por për mbrojtësin me shumë eksperiencë Mats Hummels, bëhet fjalë vetëm për një luftë të fortë sportive mes futbollistëve për vendin e titullarit.Të jetë vetëm kaq? Gjermania kampione e botës, është në grupin F në turneun e kësaj vere, së bashku me Meksikën, Korenë e jugut dhe Suedinë.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Jeni akoma beqarë? Epo fajin e keni vet sipas ekspertëve

Sipas psikologëve ekziston një arsye pse shumë nga ne jemi akoma single. Jeni duke sabotuar veten dhe s’po e kuptoni!Kjo është diçka që ne nuk e kuptojmë gjatë kohës që e bëjmë, por njerëzit luajnë një rol të rëndësishëm në statusin e tyre romantik.Por ç’është sabotimi i vetes?Asgjë më tepër sesa thjesht sjelljet tuaja të përditshme. Ka njerëz që bllokojnë çdo mundësi vetëm sepse mendojnë se nuk janë tërheqës. Pra nëse i thua botës që nuk je gati për një lidhje, çfarë pret?Sabotimi i vetes në qendër ka frikën dhe pasigurinë tek vetja. A ju ka ndodhur të gjeni justifikime nga të gjitha llojet vetëm për të shmangur një takim?Të gjithë këtë e keni bërë vetëm për të mbrojtur veten nga lëndimi, apo nga frika e refuzimit.Padashur njerëzit e sabotojnë veten në 3 mënyra. Duke menduar se janë më mirë vetëm, ai do të më tradhtonte nëse lidhemi apo nuk kam kohë për këto punë. Tani që e mësuat e dini çfarë të bëni apo jo? Hapi i parë: Mësoni të doni veten!Burimi: Anabel.alThe post ..

Lexone

Shërbimi sekret britanik kërkon të rekrutoj më shumë gra për MI6

Shërbimi sekret britanik do të lançojë reklamën e parë për rekrutime në televizionin kombëtar, në përpjekje për të nxitur më shumë gra dhe minoritete etnike t’i bashkohen MI6-s.Zyrtarët e inteligjencës do të ndihmonin në gjetjen e agjentëve të rinj sekretë dhe kontrollin e informacionit të mbledhur.Helmimi i një ish-spiuni rus dhe e bija e tij në Salisbury rezultoi në një rritje të aplikacioneve.Por ata duan të zgjerojnë shtrirjen e tyre dhe thonë se duan njerëz që “sfidojnë status quo-në”.Shifrat më të fundit zyrtare nga marsi i vitit 2016 treguan 24.1% të stafit të lartë dhe 37.8% të personelit jo të lartë ishin gra.Nuk kishte as anëtarë britanikë, të zinj, aziatikë dhe minoritet etnik (BAME) midis radhëve të lartë dhe ata përbënin vetëm 6.8 për qind të stafit jo të lartë.Reklamimi, i cili do të shfaqet në një pushim gjatë Channel 4 News rreth orës 19:30 BST, fillon me një imazh të një peshkaqen – stereotipisht një përshkrim i të “keqes” në filmat James Bond.Por më vonë..

Lexone

Si të parandaloni fërkimin e kofshëve gjatë verës dhe disa mënyra si të qetësoni acarimin e lëkurës

Me rritjen e temperaturave, është thuajse e pamundur të veshësh të njëjtat pantallona e xhinse dimërore, copa e trashë e të cilave shkakton djersitje ! Por nëse as në këtë periudhë nuk hiqni dorë prej tyre vetëm, sepse fundet dhe fustanet ju shkaktojnë kruajtje kofshësh, duhet të vazhdoni të lexoni më tej këtë shkrim! Gjetja e mënyrave për të qëndruar të thatë dhe për të shmangur fërkimin e kofshëve dhe acarimin e lëkurës gjatë verës duket se është “qëllimi kryesor” i shumë grave, ndaj Living ju vjen në ndihmë me disa metoda tejet efektive.1. Pudër bebesh Aplikoni pudër bebesh në zonat që fërkohen dhe kanë tendencën të djersiten më shumë se pjesa tjetër e të trupit. 2. Niseshte misri Cosmopolitan thotë se ky produkt mund të ndihmonë në përthithjen e djersës dhe krijimin e një pengese që mbron lëkurën nga fërkimi 3. Xheli Aloe vera do të qetësojë lëkurën, nëse kjo e fundit është fërkuar dhe është acaruar. Aplikimi i këtij xhelit do të qetësojë dhe do të shërojë plagën 4.Lyejeni pjesën..

Lexone

Ndodhi e papritura: Aktorja e njohur e heq burrin nga Instagrami

Zakonisht, kur ndahemi nga i/e dashura, veprimin e parë që e bëjmë është ta bllokojmë në të gjjitha rrjetet sociale, kështu duke shmangur të gjitha komunikimet.Nuk ka ndodhur ndonjëherë që një çift martesor të ket – por ja që gruaja e fshiu burrin.Ryan Reynolds ka reaguar pasi bashkëshortja e tij, Blake Lively, e hoqi nga Instagrami.Gjatë një interviste për Smallzy’s Surgery, Ryan u pyet për veprimin që aktorja bëri kohëve të fundit.Por, nëse nuk e dini, e gjithë kjo është pjesë e filmit të ri të Blake me titull “A Simple Favor”.“Po ajo e bëri. Jam shumë I mërzitur për këtë”, tha Reynolds me shaka

Lexone

Ja cilat janë 3 mënyrat gjeniale për të shmangur djersitjen

Me rritjen e temperaturave një siklet më vete është djersitja, e sidomos në pjesën e sqetullave, kur dalin dhe njolla duke na vendosur në siklet. Por ekzistojnë tre zgjidhje të thjeshta dhe natyrale, të cilat shmangin këtë siklet dhe sidomos aromën e rëndë.– Përzieni një sasi të njëjtë sode me ujë, për të krijuar një masë homogjene, të cilën duhet ta lini për 20-30 minuta të veprojë në sqetulla. Më pas shpëlahuni me ujë të bollshëm.– Përdorni uthull molle për të lyer sqetullat dhe në këtë mënyrë neutralizoni bakteret që shkaktojnë aromën e rëndë. Kjo pasi uthulla e mollës, çon në shtrëngimin e sqetullave shkruan noa.al, gjë që bën të djersitni më pak, duke qëndruar të thatë.– Provoni si zgjidhje, përzierjen e lëngut të limonit me tul domateje, para se të bini të flini. Lëreni të veprojë për 15 minuta dhe më tej shpëlahuni.

Lexone

Kurbin, makina bie në kanal; vdesin 3 të rinj (EMRAT & FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur pranë fshatit Adriatik të Laçit. Mësohet se një makinë ka rënë nga ura në një kanal.Brenda në mjet ndodheshin tre të rinj, për të cilët policia ka konfirmuar se kanë humbur jetën. Policia dyshon se shkak i aksidentit është shpejtësia tej normave të lejuara e mjetit tip “Lancia” me targë AA389MO.Blutë e Kurbinit konfirmojnë se viktimat e këtij aksidenti të rëndë janë tre djem:-Bert Marku, 17 vjeç;-Simon Kaza, 20 vjeç;-Jul Margjoni, 22 vjeç;Dy prej viktimave ishin banues në Adriatik, ndërsa njëri prej tyre jetonte në zonën e Kombinatit.Uniformat blu dhe ambulanca ndodhen në vendngjarje dhe po punohet për nxjerrjen e trupave jashtë automjetit.Ndërkohë dëshmitarë nga vendi i ngjarjes, shprehen se drejtuesi i automjetit, në përpjekje për të shmangur një gropë, ka devijuar nga rruga duke rënë në kanal.1 of 61 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone