Home / Tag Archives: shkolles

Tag Archives: shkolles

Sulm me armë në Belgjikë, autori thirri “Allahu Ekbar” para se të vriste dy oficerë policie

Dy oficerë policie dhe dy kalimtarë u qëlluan me armë zjarri gjatë një sulmi në Liege, Belgjikë. Sulmuesi u qëllua për vdekje pasi mori peng një grua në shkollën e mesme të zonës, bëjnë të ditur mediat belge.Sipas belges RTBF, në sulm kanë mbetur të plagosur edhe dy persona të tjerë.Sipas gazetës “La Libre”, sulmi ndodhi rreth orës 10:30 në Café des Augustins. Më pas, autori u largua në drejtim të shkollës së mesme “Waha”, ku mori peng një grua.Policia ndërhyri menjëherë dhe ekzekutoi autorin. Dyshimet e para janë për një sulm terrorist. Ka raportime se autori është dëgjuar të thërrasë “Allahu Akbar”.Liezhi ka qenë edhe në të shkuarën vend ku kanë ndodhur vrasje në masë.Në dhjetor 2011, Nordine Amrani hapi zjarr në tregun e Krishtlindjeve në sheshin “Saint-Lambert”, duke vrarë 6 persona e lënë të plagosur 125 të tjerë. Më pas, ai u vetëvra. (TemA TV)

Lexone

VIDEO tronditëse: Mamaja vret para shkollës të riun që tentoi të grabiste nxënësit

Elivelton Neves Moreira, 21 vjeç, u shfaq me një pistoletë në dorë para një shkolle në Brazil, për të grabitur nxënësit dhe prindërit e tyre.Por, ai nuk i kishte bërë llogaritë mirë.Një prej mamave të nxënësve ka nxjerrë pistoletën nga çanta dhe e ka qëlluar atë tre herë.Katia da Silva Sastre, e cila është heroina e kësaj historie, punon si oficere policie dhe u ndodh aty për fëmijët e saj.Ajo u nderua me një ceremony të posaçme, ndërsa grabitësi ndëroi jetë në spital.(TemA)

Lexone

Digjen tre kiosqe dhe tre automjete në Shkup

Tre kiosqe tre automjete janë djegur mbrëmë në Shkup, njoftoi policia. “Mbrëmë rreth orës 01:00 në rrugën “Ferid Bajram” në Shkup, përballë shkollës fillore “Panajot Ginovski” ka rënë zjarr ku ishin përfshirë tre kiosqe, pronarët e të cilave nuk dihen dhe tre automjete. Bëhet fjalë për automjet transporti “Iveko” me …

Lexone