Home / Tag Archives: shkodrane

Tag Archives: shkodrane

Drama e Vllaznisë B dhe moskokëçarja e një bashkie të paaftë

Kaos total me Vllazninë B në Shkodër: ekipi simpatik i formuar pak vite më parë, që këtë sezon luan për herë të parë në Kategorinë e Parë, është lënë në mëshirë të fatit nga Bashkia Shkodër, ajo që zotëron klubin dhe firmos kontratat e punës me futbollistët.Ashti si ditën e djeshme, Vllaznia B ka bojkotuar stërvitjen, pasi askush nuk e vë ujin në zjarr.Një heshtje vrasëse nga Bashkia Shkodër, që ndoshta nuk e kupton që futbollistët e rinj të Vllaznisë B, edhe pse me paga modeste, meritojnë të paguhen ashtu si Voltana Ademi, që zor se i kalon ndonjë ditë pa u hedhur paga e saj në llogarinë bankare.Nëse nuk e donin Vllazninë B, të mos e krijonin fare, boll i kanë keqtrajtuar të rinjtë shkodranë.

Lexone

Simboli i kahershëm i Shkodrës bën bashkë Ramën dhe Voltana Ademin

Kjo është pamja që të ofron sot, “kafja e madhe” në qytetin e Shkodrës. Shumë shpejt falë projektit të qeverise në bashkëpunim me Bashkinë, objekti do të kthehet  në identitet. Rrugëtimi i kësaj godine historike merr një tjetër rrjedhë, pas nisjes së punimeve për rikonstruksionin e saj. Punimet restauruese do …

Lexone