Home / Tag Archives: shkelqyeshmeperdoreni

Tag Archives: shkelqyeshmeperdoreni

Maskë për fytyrë me llumin e kafes dhe vaj ulliri

Përbërësit1 lugë llum kafe 1 lugë vaj ulliri disa pika lëng limoniPërgatitja:Pasi të keni pirë kafen, llumin e mbetur e hidhni në një tas, shtoni vajin e ullirit dhe lëngun e limonit e përzieni mirë derisa të bëhet një masë homogjene.Maskën e përgatitur e aplikoni në fytyrë, duke e masazhuar për 5 minuta. Më pas e lani fytyrën me ujë të rrjedhshëm. Rezultati do të jetë një fytyrë më e butë, e pastër dhe më e shkëlqyeshme.Përdoreni një herë në javë.

Lexone