Home / Tag Archives: shikojne

Tag Archives: shikojne

VIDEO: Plas grushti në autobus, tmerrohet qytetarët

Një sherr midis dy burrave është në një autobus në orën e pikut të frekuentimit nga qytetarët.Videoja tregon një burrë me kapelë të zezë dhe një burrë tjetër duke folur përpara se njeriu në kapelë fillon ta grushtojë atë.Pasagjerët dëgjohen duke bërtitur ndërsa shikojnë rrahjen.Besohet se sherri u shkaktua pas një njëri nga personat e përshirë në konflikt fliste me zë të lartë në telefon.Incidenti ndodhi rreth orës 21:00 në bordin e autobusit M10 përgjatë Broadway në Sydney. (TemA)

Lexone

De Vrij te Interi, bashkë me të në Milano edhe e mrekullueshmja Doina Turcanu!

1 of 5Pas disa javësh tifozët e Interit do të kenë mundësi të admirojnë në fushë Stefan De Vrij, mbrojtësin holandez i transferuar nga Lazio te zikaltrit me parametër zero.Por nëse ngrenë sytë nga tribunat e San Siros tifozët e Interit do të mbeten me të vërtetë “gojëhapur” nëse shikojnë të fejuarën e De Vrij. Bukuroshja Doina Turcanu është thjeshtë magjepsëse.Modelja moldave është njohur me mbrojtësin holandez në Romë dhe do ta shoqërojë atë edhe në aventurën e tij milaneze.26 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Aktorët në ‘Zonë e Lirë’ hedhin akuza të ashpra për Drejtoreshën e Tetatrit në Shkodër

Në emisionin ‘Zonë e Lirë’ këtë të premte kanë ardhur për të promovuar shfaqjen ‘Lufta dhe paqja…pa pilaf’ aktorët e njohur nga Shkodra.Të gjithë aktorët kanë hedhur akuza të ashpra ndaj drejtoreshës së Tetatri Migjeni në Shkodër Rita Gjeka, për të cilën thanë se ishte e vënë në atë post për shkak të lidhjeve politike.Regjisori Bruno Shllaku ishte ai që bëri deklaratën më të fortë duke e quajtur shkatërrimtare:“Rita është shkaterrimtare, është aksidentale atje, fal lidhjeve politike.Që kur ka ardhur ajo nuk kam marrë asnjë projekt, bëj punë shumë të mira, më të mira se ata që marrin nga 20 milion lekë. Të tjerë kanë marrë lekë e i kanë futur në xhep, sepse aty ka artistë që marrin lekë, vijnë i shkruajnë vetë, i luajnë vet dhe i shikojnë vet, ata i marrin lekët”, u shpreh Shllaku./Zoneelire.alThe post Aktorët në ‘Zonë e Lirë’ hedhin akuza të ashpra për Drejtoreshën e Tetatrit në Shkodër appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Shpirtrat që mund të ketë trazuar dorëzimi i Tahirit”

Nga Astrit PatoziNëse Saimir Tahiri paska qenë një peshk i vogël, siç po thuhet, atëherë rrugë të mbarë gjuetisë së “peshkaqenëve”, pavarësisht krahut që kanë zgjedhur për të qëndruar në oqeanin e zullumit!Nuk ka fare rëndësi, nëse janë shefa apo kundërshtarë të tij.Cilado qoftë arsyeja e dorëzimit të tij tek drejtësia, ata që bëjnë prej kohësh gjumë të trazuar, për shkak se e dinë ç’kanë bërë, kanë një arsye më shumë të shikojnë ëndrra të keqija.Të paktën nuk qëndron më alibia se mbrojtja e ish-ministrit me imunitet ishte një barrikadë e fortë për pandëshkueshmërinë.Dhe kjo nuk ka të bëjë shumë me atë që mund të thotë apo tregojë vetë Tahiri gjatë hetimit të tij.Më tepër se kaq, është djegia e një etape tjetër në një proces me sa duket të pakthyeshëm, dhe me shumë gjasë ky është shkaku se pse po përvëlon kaq shumë.Është ai momenti, kur e ndjen se po të ngrihet niveli i ujit dhe ti e di që nuk mund të notosh, ngaqë t’i kanë lidhur duart.

Lexone

VIDEO/ Momenti tragjik: I moshuari sulmohet nga luani

Ky është momenti tragjik kur një burrë i moshuar sulmohet nga një luan i madh në një park kafshësh të egra.Ngjarja mendohet të jetë filmuar të shtunën në një park në Afrikën e Jugut.Në video shihet i moshuari shihet duke u futur në vendin e rrethimit të luanit dhe më pas kafsha e egër fillon ta ndjekë burrin dhe i sulet.Kafsha e shikon burrin, që mendohet se është pronari i parkut dhe fillon ta ndjekë e më pas i hidhet.Dëshmitarët shikojnë tmerr me sy kur luani tërheq zvarrë të moshuarin dhe e dërgon atë tek një shkurre aty pranë.Papritmas dëgjohet një e shtënë me armë dhe më pas luani lëshon prenë e tij dhe largohet.Burri i cili mendohet se është pronari i parkut ndodhet në gjendje kritike për jetën. (TemA)

Lexone