Home / Tag Archives: shfrytezuar

Tag Archives: shfrytezuar

Kolumbia në Botëror mund të krenohet me gazetaren seksi (Foto)

Erika Fernadez është një modele kolumbiane që ka një pasion të madh për sportin. Ajo ka mundur të deprtërojë në botën e futbollit si prezantuese në kanalin meksikan “Fox Sport”, duke shfrytëzuar hiret e saj.Erika është shfaqur shpeshherë me bikini në transmetimet e drejtpërdrejta, pasi ka humbur bastin me pyetjet rreth futbollit.Modelja me forma bombastike u bë e famshme edhe për intervistën që realizoi me Ronaldinhon, ndërsa në “Rusi 2018” do të jetë e pranishme për të mbështetur Kolumbinë.1 of 65 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

E pabesueshme, spastron me forcë zonën dhe… shënon

Ishte minuta e katërt shtesë në ndeshjen e javës së 19-të të kampionatit irlandez mes St. Patricks dhe Cork City-t, me skuadrën mike që po mundohej të ruante me çdo kusht avantazhin 1-2.Vendasit fitojnë një goditje këndi dhe, për të shfrytëzuar këtë mundësi të fundit, u shfaq në zonë edhe portieri i tyre.Mirëpo ndodhi e pabesueshmja. Mbrojtësi i Cork City-t, Kieran Adlier, që kishte shënuar edhe golin e parë të sfidës me 11-metërsh, spastron me sa fuqi kishte zonën, për të larguar rrezikun, por topi i drejtohet portës kundërshtare, që kishte mbetur pa portier dhe ledhaton rrjetën. Nuk ka më kohë, ndeshje mbyllet 1-3 për Cork City-n.29 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Suedia miraton ligjin e ri, seksi pa pëlqimin konsiderohet përdhunim

Një ligj i ri i miratuar në Suedi, vendos se seksi jokonsensual konsiderohet përdhunim, edhe nëse nuk shoqërohet me kërcënime apo me ushtrim force.Ligji i ri, i cili pritet të hyjë në fuqi më 1 korrik, thotë se një person duhet të japë konsensusin e qartë, verbal apo fizik.Prokurorët nuk do t’u duhet më të provojnë ushtrimin e dhunës, apo nëse viktima e abuzimit është në situatë të pambrojtur, në mënyrë që të hetojnë apo ngrenë akuza për përdhunim.Sipas BBC, aktivistët kanë brohoritur ndryshimin, por kritikët thonë se ligji gjithsesi nuk do të shtojë numrin e dënimeve për përdhunim.Me ligjin e ri, të miratuar në Parlament me 257 vota pro dhe 38 kundër, Suedia iu bashkohet vendeve të tjera europiane si Britania e Madhe dhe Gjermania, ku seksi jokonsensual konsiderohet përdhunim.Por çfarë thotë ligji i ri? Mungesa e dhënies së konsensusit është e mjaftueshme për të konstituuar një krim. Në momentin e propozimit të këtij legjislacioni, qeveria tha se ai duhet të bazohet ekzaktës..

Lexone

Gazetarja-modele me forma bombastike (Foto)

Erika Fernadez është një modele kolumbiane që ka një pasion të madh për sportin. Ajo ka mundur të depërtojë në botën e futbollit si prezantuese në kanalin meksikan Fox Sport, duke shfrytëzuar hiret e saj.Erika është shfaqur shpeshherë me bikini në transmetimet e drejtpërdrejta, pasi ka humbur bastin me pyetjet rreth futbollit.1 of 8Modelja me forma bombastike u bë e famshme edhe për intervistën që realizoi me Ronaldinhon, ndërsa në “Rusi 2018” do të jetë e pranishme për të mbështetur Kolumbinë.23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“LETRA/ Ilir Meta flet mbi përgjimin e fshehtë të Agron Xhafajt: S’është montazh, turp t’i thuash sajesë të PD-së kur unë e njoh dorën”

Situata politike gjatë kësaj jave ka qenë mjaft e nxehtë ku mazhoranca dhe opozita kanë pasur një sërë përplasjesh.Mirëpo krahas analizave mediatike mbi ngjarjet që kanë pasuar njëra-tjetrën, faqet e humorit e kanë shfrytëzuar situatën për të përcjellë meme pikante.Më poshtë do të mund të njiheni me disa prej punimeve më komike ku ironizohet politike.Hidhini një sy, koha për të qeshur. (TemA)

Lexone

VIDEO: “Çudia nuk zgjat 3 ditë”, rrjetet sociale tallen me “ndarjen” e dyshes Duma-Salianji përmes këngës së Andi Shkozës

“Çudia tre ditë zgjat”, thotë një shprehje e vjetër e cila synon të tregojë se sa shpejt harrohen gjërat në Shqipëri.Por duket se historia e dyshes “Duma-Salianji” e kanë nxjerrë jashtë mode këtë konstatim duke vijuar të prodhojë diskutime por edhe humor në rrjet.Më poshtë po përcjellim një video të faqes së humorit “Placenta” në Instagram, e cila e ka shfrytëzuar këtë situatë për të prodhuar një moment komik.Hidhini një sy. (TemA)http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2018/05/George_Lamberis_instagram.com_BiXGZXLjK0U.mp4

Lexone

FOTOT: Dorëheqja e Tahirit, ja humori në rrjetet sociale

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dorëzoi mandatin ditën e sotme duke zgjedhur që të vijojë përballjen si qytetar i lirë me institucionet e drejtësisë në vend.Duket se ky zhvilim i bujshëm politik është shfrytëzuar nga faqet e njohura të humorit të cilat kanë prodhuar meme pikante për ndjekësit e tyre.Disa prej punimeve më thumbuese po i përcjellim në galerinë tonë virtuale. (TemA)

Lexone

E habitshme çfarë ndodhi sot në Laç, Mamurras e deri në Tiranë, kërkohet ndërhyrja e forcave të policisë

Nje situate e renduar ka qene paraditen e sotme e deri ne oret e mbremjes ne aksin Milot, Mamurras, Fushe Kruje, e deri ne Tirane.Trafik i ngarkuar ne cdo ore te kesaj dite, qe ka vijuar deri ne darke, pasi e marta ka qene pushim per shkak te 1 Majit dhe njerezit e kane shfrytezuar per te levizur. Deputeti i PS Pjerin Ndreu ka reaguar ashper ne FB per kete situate, duke sulmuar Policine e Shtetit.Nje super kaos ne trafik, Milot-Mamurras- Fushe Kruje deri ne Rinas. Me duket se 1 maji paska qene pushim per policet qe rralle shihej ndonje. Kete rromuje se kam pare kurre sa mbaj mend as ne pikun e pushimeve ! Se di ca ju kushton 3-4 komisariateve te policise te zbarkojne me forca per te neutralizu situaten ?! E papranueshme dhe e papergjegjshme kjo situate !

Lexone