Home / Tag Archives: sherbimet

Tag Archives: sherbimet

Fatmir Xhafaj reagon për protestën: Policia tregoi respekt për ligjin dhe interesin qytetar!

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka reaguar për protestën e së shtunës nga ana e opozitës.Në një postim në Twitter, ai vlerëson Policinë e Shtetit, për të cilën thotë se respektoi ligjin dhe interesin e qytetarëve.“Vlerësim i veçantë e respekt për gjithë shërbimet e Policisë së Shtetit të angazhuar në sigurinë e mbarëvajtjen në tërësi të tubimit të opozitës.Profesionalizmi dhe qetësia në përmbushjen e detyrave të ngarkuara në këtë rast: shenjë e respektit për ligjin dhe interesin qytetar”, shkruan Xhafaj.

Lexone

Protesta e opozitës, Xhafaj: Respekt për policinë, tregoi profesionalizëm

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka shkruar në Twitter pas protestës së opozitës. Ai falenderon Policinë e Shtetit për mbarëvajtjen e protestës si dhe për profesionalizmin e qetësinë në përmbushjen e detyrave të ngarkuara.“Vlerësim i veçantë e respekt për gjithë shërbimet e Policisë së Shtetit të angazhuar në sigurinë e mbarëvajtjen në tërësi të tubimit të opozitës.Profesionalizmi dhe qetësia në përmbushjen e detyrave të ngarkuara në këtë rast: shenjë e respektit për ligjin dhe interesin qytetar”, shkruan Xhafaj.26 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Piu cianur dhe ia futi vetes me plumb kokës. Fundi i teorive konspirative për vdekjen e Adolf Hitlerit

Adolf Hitleri vdiq në vitin 1945 në Berlin, pasi kishte pirë cianur dhe më pas kishte qëlluar veten me një pumb në kokë, konfirmojnë kërkuesit francezë që patën akses në mbetjet dentare të diktatorit që ruhen ende në Moskë. “Dhëmbët janë origjinalë, nuk ka dyshim për këtë. Studimi ynë provon se Hitleri vdiq në vitin 1945,” – u shpreh për AFP-në profesor Philippe Charlier.“Mundëm t’i japim fund të gjitha teorive konspirative rreth Hitlerit. Nuk ka shkuar në Argjentinë me një nëndetëse, nuk është fshehur në një bazë në Antarktidë, as edhe në anën e errët të Hënës,” – qartësoi Charlier.Studimi, në të cilin Charlier është autor bashkë me studiues të tjerë u publikua këtë të premte në revistën shkencore “Europian Journal of Internal Medicine”.“Analiza e dhëmbëve të Hitlerit si dhe disa pjesëve të saj nuk gjeti asnjë mbetje të mishit, kujtojmë se diktatori ishte vegjetarian, – sqaroi Charlier. “Në mars dhe në korrik të 2017 shërbimet sekrete ruse, FSB dhe arkiva të tjerë shtetërorë aut..

Lexone

Liverpooli do Donnarummën, por Milani kërkon 70 mln euro

Gigio Donnarumma është gjithmonë e më larg Milanit. Sezoni i tij nuk ka qenë një nga më të mirët dhe gafat në finalen e Kupës së Italisë ndaj Juventusit kanë bërë që Donnarumma që një vit më parë rinovoi kontratën e tij me Milanin të mos jetë më një nga lojtarët më të dashur për tifozët kuqezinj.Pas Paris Saint Germain, në skenë për të marrë shërbimet e portierit të talentuar të Milanit ka dalë edhe Liverpooli.Jurgen Klopp e pelqen së tepërmi 19-vjeçarin dhe do ta bëjë një tentativë në merkaton e verës për ta transferuar në Anfield, Gigio Donnarumën. Por nëse Paris Saint Germain, Milani i kërkoi Cavanin në shkëmbim të Donnarummës, kërkesat për Liverpoolin kapin vlerën e 70 milionë eurove, pasi është kjo shifra me të cilën e vlerësoi klubi kuqezi kartonin e 19-vjeçarit.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

E dogjën brenda në makinë, por a u detyrua 61 vjeçari të betohej mbi Kuran? Flasin provat

Xhafer Osmani u gjend i djegur brenda makinës së tij mesditen e së premtes dhe policia që prej asaj dite ka nisur investigimin për gjetjen e autorit të ngjarjes.Megjithatë, një detaj i ri ka dalë nga skena e krimit, që mund të zbardhi këtë ngjarje. Disa metra larg nga makina e djegur, shërbimet zjarrëfikëse kanë gjetur një libër të shenjtë Kurani, i cili është sekuestruar nga policia si provë materiale për të gjetur shenja gishtërinjsh.Ky libër është në gjendje të mirë dhe i padjegur, duke shërbyer si një tjetër arsye që policia e ka marrë për provë. Sipas hetuesve, ky është një zbulim i rëndësishëm pasi dyshohet se autorët e kanë detyruar viktimën që të betohet mbi librin e shenjtë dhe në të mund të gjenden shenjat e gishtërinjve të tyre.Ky veprim mund të jetë bërë që Osmani të betohej mbi Kuran për të treguar të vërtetën mbi lidhjen e tij jashtëmartesore në Fushë-Krujë.Megjithatë, ekziston edhe një mundësi tjetër; 61 vjeçari mund ta ketë pasur në makinë Kuranin dhe autori e k..

Lexone

Zvicër: Keqtrajtoi dhe nuk ushqeu lopët, dënohet me burg dhe gjobë zvicerani

Në fund të majit 2016 policia kantoniale dhe shërbimet veterinare vërtetuan se Röbi W. në Boningen SO, kishte keqtrajtuar dhe nuk kishte ushqyer në rregull lopët. Si pasojë 17 nga 26 lopët e tij kanë vdekur, shkruan blick.ch.56 vjeçari u dërgua përpara autoriteteve të drejtësisë, ku në dhjetor 2017 erdhi padia nga Prokuroria. Të hënën Gjykata e Olten-Gösgen e dha vendimin e saj: burg 12 muaj, prej të cilëve me patjetër duhet të qëndrojë gjashtë muaj dhe një gjobë prej 1300 euro.Në kushte normale dënimet për dhunimin dhe keqtrajtimet e kafshëve në Zvicër shkojnë deri në 3 vjet heqje lirie, por për shkak se 56 vjeçari vuante nga depresioni, kishte një lehtësim në dënim.Momentalisht ai ndjek një terapi psikiatrike, menjëherë pas tij duhet të futet në burg.

Lexone

Kërkohet në Europë, Napoli i propozon Hysajt rinovimin e kontratës me rritje rroge

Mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj, është një ndër emrat më të lakuar në Europë, pasi shumë klube elitare kanë shfaqur interesim për shërbimet e 24-vjeçarit.Së fundmi u raportua për një kontakt mes menaxherit të Hysajt dhe drejtuesve të Çelsit, por mesa duke napolitanët kanë në plan ta mbajnë shkodranin në “San Paolo”.Hysajt i është ofruar një kontratë rinovimi deri në vitin 2023, pasi aktualja skadon në 2021. Në kontratën e re, parashikohet një rritje e pagës në 2.5 milionë euro nga 1.5 milionë që e ka aktualisht, shkruajnë mediat italiane.Mbrojtësi i Kombëtares ka një klauzolë lirimi që kap vlerën e 55 milion eurove, klauzolë kjo e vlefshme vetëm për skuadrat jashtë Italisë dhe Bajerni i Mynihutt ka treguar që është e gatshme ta paguajë këtë klauzolë, por edhe nëse Hysaj rinovon, nuk preket klauzola e lirimit.

Lexone

Çambërlein mbyll sezonin, rrezikon dhe Botërorin!

Probleme për Liverpulin, veçanërisht në mesfushë. Me Adam Lallanën të dëmtuar, Emre Xhan gjithashtu, Klop ka humbur dhe shërbimet e mesfushorit Aleks Okslejd-Çambërlein. Ai është detyruar të lërë fushën e lojës kundër Romës pas vetëm 18 minutash lojë si pasojë e një dëmtimi në gju. Sinjalet e para janë vërtet negative. Këtë e ka përmendur dhe trajneri Jurgen Klop pas ndeshjes.“Nuk mund të flas me siguri, por dëmtimi i tij duket mjaft serioz. Ky është një lajm i keq për ne. Tani kemi probleme në mesfushë, ndaj duhet të jemi shumë të kujdesshëm në takimet e ardhshme”- ka thënë tekniku gjerman. Çambërlein ka lënë fushën e lojës me paterica dhe sipas të gjitha gjasave ai e ka mbyllur sezonin. Tani problemi qëndron nëse ai do të arrijë të riaftësohet në kohë për kampionatin botëror në Rusi.

Lexone

E lënë mëndët City, ofron plotë 100 milionë për yllin e madh

U përfol një kalim i Eden Hazard të Real Madridi, por gjërat si duket kanë për të ndryshuar, kjo pasi City po përgatitë një mega ofertë për belgun, përcjell ORAinfo. Madje ekipi anglez i cili kryeson në Premier League, është i gatshëm të ofrojë plotë 100 milionë për yllin e …

Lexone