Home / Tag Archives: sektorin

Tag Archives: sektorin

Një replikë me Ben Blushin dhe “pushkën” e tij në TCH

Nga Erjon BraçeShihe diellin Blush, e vërteta është në dritë të tij!Mos kopjo, por mbi te gjitha mos genje, Blush!Boll! Ka nje kufi dhe rrena!Te shtune, une jo ti, as Altini yt e as pushka e tij, fola per rrugen nga autostrada ne Divjake!Ti, Altini yt dhe pushka e tij thjesht kopjuat shqetesimin tim publik.S’u falenderoj dot kete here, plagjatura eshte e denueshme.Por, dDo e bejme dhe ate rruge o Blush, do e bejme, jo duke mbushur gropa sic thua ti, do e rindertojme.Nderkohe, zarat duhet te te kishin thene se per ne Divjake ka edhe dy rruge te tjera, njera nga autostrada direkt ne Divjake per 15 minuta ne perfundim e siper.Rruga nga vjen prej Lushnjes ne Divjake pushka jote.Ka dhe nje te dyte qe lidh Cerme Sektorin me kete rruge ne nyjen Tre Ura, por me te kemi probleme-cilesia mizerabel e ne nuk e marrim ne dorezim, kemi kerkuar inspektim e pas tij vjen kallezimi!Nderkohe cke me kullen Blush?Diell, park, det, lagune e zogj sheh prej aty, sic i ka bere natyra, j..

Lexone

Vettel sërish në pole, e ndjekin makinat Mercedes

Sebastian Vettel do të niset i pari edhe në garën e Azerbaixhanit, që do të zhvillohet nesër në orën 14:00, në pistën e Bakusë. Piloti gjerman i Ferrarit vendosi kohën më të shpejtë 1:41:498, duke lënë pas rivalin e tij kryesor, kampionin në fuqi Lewis Hamilton.Piloti tjetër i Mercedes, Valteri Bottas regjistroi kohën e 3-të më të mirë, ndërsa pas tij do të nisen dy makinat Red Bull të Ricciardo dhe Verstappen. Kimi Raikkonen regjistroi vetëm kohën e 6 më të mirë, pasi gaboi në sektorin e dytë të pistës, duke shpërdoruar një mundësi për t’u nisur mes të parëve.Ky është pole position i 3-të radhazi për gjermanin e Ferrarit, Sebastian Vettel, që për më tepër kryeson edhe renditjen për pilotë, ndonëse jemi vetëm në garën e 4-t sezonale.28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone