Home / Tag Archives: seksuale

Tag Archives: seksuale

Modelja mbipeshë, që ka mbi 1.6 mln fansa në Instagram (Foto)

Tess Holliday peshon 136 kg dhe është shumë e lumtur me trupin që ka. Ajo është një modele e përmasave të mëdha që ka treguar historinë e saj të jetës për trupin dhe faktin se si u ndje që u bë pjesë e kopertinës së një reviste të njohur.33-vjeçarja nga Mississippi ka patur probleme seriozeme shëndetin mendor gjatë muajit mars dhe kishte momente që donte të zhdukej nga kjo botë. Ajo është përzgjedhur si imazh i kopertinës “Cosmopolitan” për muajin tetor ku flet edhe për ngacmimin seksual që ka patur nga i njëjti mashkull dy herë, për të cilin nuk është e sigurtë nëse e ka përdhunuar.Tess ka mbetur aq e tronditur dhe kjo gjë ka ndikuar në jetën e saj seksuale. Për këtë arsye, i vetmi mashkull me të cilën ka fjetur e zhveshur është bashkëshorti Nick, me të cilin gëzon dy fëmijë.Ajo ka rreth 1.6 milionë ndjekës në Instagram dhe njihet për vetëbesim, ndonëse është mbipeshë.1 of 430 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Gjumë apo seks? Ja çfarë përgjigje japin femrat dhe meshkujt

Gjumi apo seksi? Kësaj pyetje nga revista britanike “The Sun” i janë përgjigjur shumë gra, të cilat janë shprehur se shpeshherë e përtypin lodhjen vetëm për hir të partnerit të tyre.Edhe pse mund të jetë gjëja e fundit që duan të bëjnë pas një dite të tmerrshme, kjo është e vetmja mënyrë që partnerët të mos i tradhtojnë.Ndërkohë për meshkujt është krejtësisht ndryshe. Sipas seksologes Laurel Steiberg, nëse bëhet fjalë për seksin, meshkujt harrojnë se janë rraskapitur gjatë ditës dhe hidhen menjëherë në aksion.Cilado qoftë arsyeja, nëse nuk ekziston dëshira nuk duhet të forcosh aspak veten për të kryer marrëdhënie seksuale, shpjegon seksiologia Laurel Steiberg.Madje, as partneri nuk dëshirojë të shohë turinjtë e varur dhe sipas ekspertes tregon se ata mund të ndikohen negativisht nga kjo, duke pasur pasoja më pas në marrëdhënien intime mes jush.The post Gjumë apo seks? Ja çfarë përgjigje japin femrat dhe meshkujt appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Për seks më të mirë, duhet të thoni këto fjalë ‘magjike’ gjatë aktit

Një studim i kryer në Universitetin Chapman, ka shqyrtuar jetën seksuale të 39,000 çifteve të martuara dhe atyre që bashkëjetojnë me partnerët për më shumë se tre vjet.Ata zbuluan se duke thënë “të dua” gjatë aktit seksual, ishte sjellja më e mirë e garantuar për kënaqësi, ndër të cilat me 75% të meshkujve të kënaqur si dhe 74% të femrave të kënaqur që e kishin pranuar këtë.Po ashtu për rritjen e kënaqësisë seksuale ishin kombinimi dhe të provuarit e gjërave të reja, përpjekja për ngritjen e humorit dhe paralojën. Në thelb, ju merrni për aq sa jepni.Dr. David Frederick, asistent profesor i Psikologjisë në Universitetin Chapman, pohoi se vetëm gjysma e çifteve që ishin të përfshirë, kanë konsideruar veten të kënaqur seksualisht dhe se aktet e tjera seksuale, si bërja e dushit së bashku dhe përdorimi i lodrave me përmbajtje seksuale, nuk përfshinin edhe aq shumë kënaqësi.Pothuajse gjysma e çifteve që ishin të kënaqur dhe të pakënaqur kishin lexuar libra informuese si dhe artikuj ..

Lexone

Akuzat për dhunë seksuale, regjisori Weinstein thotë se është i pafajshëm

Ish-producenti i Hollivudit, Harvey Weinstein tha se është i pafajshëm para gjykatës ku akuzohet për përdhunim dhe sulm seksual.Ai doli para Gjykatës Supreme në Menhetën sot, pasi u padit javën e kaluar nga Juria e Madhe.Weinstein 66 vjeçar ka insistuar edhe më parë përmes avokatit të tij, Benjamin Brafman se nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie seksuale me dhunë. Ai është akuzuar për sjellje të pahijshme nga më shumë se 70 gra.Regjisori është duke u përballur me hetime në Los Angeles, Londër dhe nga qeveria federale në Shtetet e Bashkuara.5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Akuzat për dhunë seksuale, regjisori Weinstein shpallet i pafajshëm

Regjisori Harvey Weinstein është shpallur i pafajshëm nga akuzat për dhunim dhe ngacmim seksual. Ai doli para Gjykatës Supreme në Menhetën sot, pasi u padit javën e kaluar nga Juria e Madhe.Weinstein 66 vjeçar ka insistuar edhe më parë përmes avokatit të tij, Benjamin Brafman se nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie seksuale me dhunë. Ai është akuzuar për sjellje të pahijshme nga më shumë se 70 gra.Regjisori është duke u përballur me hetime në Los Angeles, Londër dhe nga qeveria federale në Shtetet e Bashkuara.5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Provokacja” e fundit e Muç Nanos: Dy besimtare të mbuluara me shami shfaqen në shfaqjen për seksin dhe kurvat

“Nuk ka kurva në këtë botë”. Ky është projekti më i fundit i gazetarit Mustafa Nano që ka ngjallur mjaft diskutime.Teksa ndodhemi në mes të muajit të Ramazanit, kur besimtarët myslimanë i dedikohen më së shumti fesë, dy vajza të mbuluara janë parë të shkojnë që të ndjekin shfaqjen e Mustafa Nanos.Ato shfaqen të përqëndruara në “one man show” që flet gjerësisht për seksin, duke u nisur nga eksperiencat personale.Nano sqaron ngjarjen në Panorama ku tregon habinë personale kur i pa në sallë.“Ishin trembur fillimisht, ende pa filluar shfaqja, kur dritat ishin ende të ndezura e kur ato të dyja u futën në sallë si pa të keq, tamam si të mësuara me sallat e teatrit.Jo, jo, u mor vesh që ishin femra. Madje, çupa të reja. Ata që ishin më pranë tyre kanë dëgjuar që ato qeshnin.Dhe qeshnin sidomos në momentet e nxehta të show-t, kur unë zija dhe flisja për seksin, orgazmën, përvojën time të parë seksuale. Ishin të qeshura që dilnin nga brenda thasëve të zinj, me të cilët ishin mbulua..

Lexone

“Provokacja” e fundit e Muç Nanos: Dy besimtare të mbuluara me shami shfaqen në shfaqjen e për seksin dhe kurvat

“Nuk ka kurva në këtë botë”. Ky është projekti më i fundit i gazetarit Mustafa Nano që ka ngjallur mjaft diskutime.Teksa ndodhemi në mes të muajit të Ramazanit, kur besimtarët myslimanë i dedikohen më së shumti fesë, dy vajza të mbuluara janë parë të shkojnë që të ndjekin shfaqjen e Mustafa Nanos.Ato shfaqen të përqëndruara në “one man show” që flet gjerësisht për seksin, duke u nisur nga eksperiencat personale.Nano sqaron ngjarjen në Panorama ku tregon habinë personale kur i pa në sallë.“Ishin trembur fillimisht, ende pa filluar shfaqja, kur dritat ishin ende të ndezura e kur ato të dyja u futën në sallë si pa të keq, tamam si të mësuara me sallat e teatrit.Jo, jo, u mor vesh që ishin femra. Madje, çupa të reja. Ata që ishin më pranë tyre kanë dëgjuar që ato qeshnin.Dhe qeshnin sidomos në momentet e nxehta të show-t, kur unë zija dhe flisja për seksin, orgazmën, përvojën time të parë seksuale. Ishin të qeshura që dilnin nga brenda thasëve të zinj, me të cilët ishin mbulua..

Lexone

Del e sakta! Kjo është mosha kur çiftet kryejnë më shumë marrëdhënie seksuale

Është mëse e qartë që kur njeriu bëhet prind jeta e tij ndryshon totalisht. Kujdesi për fëmijët është një angazhim shumë i madh, që kërkon shumë punë.Nëse jeni në një lidhje, shumë gjëra do të ndryshojnë veçanërisht në ndërveprimin me njëri-tjetrin, për kohën që duhet të kaloni bashkë. Dhe kjo është shumë e vërtetë kur flitet për pjesën e dhomës së gjumit. Ndoshta keni patur më shumë kohë të luani e praktikoheni me njëri-tjetrin.Koha kur kalonit me partnerin apo partneren tuaj përpara se të bëheshit me fëmijë do të duket shumë e largët, sepse do të zëvendësohet me pelenat, ushqimi i gjirit, biberonat dhe karrocat. Por koha që duhet të kaloni me partnerin tuaj është shumë e rëndësishme. Ajo mund të ndihmojë në një marrëdhënie të fortë dhe të shëndetshme, edhe për shëndetin tuaj.E vërteta është se nuk ka një kohë “të drejtë” apo “perfekte” për intimitetin për partnerin tuaj. Mund të ketë shumë mesatare të ndryshme, por që janë relativisht specifike për secilin çift. Dhe natyrshëm q..

Lexone

Foto +18/ Pozicionet për një seks të zjarrtë!

Pozita e “lugës” është e mrekullueshme për intimitet – në thelb është seks dhe përqafime të kombinuara së bashku – por nganjëherë, njeriu dëshiron diçka më shumë.Dhe për ta bërë seksin më të zjarrtë, mund t’i përdorni këto pesë pozicione seksuale si në ilustrimet më poshtë:Luga e argjendtëLugë lumiLuga shërbyeseLuga e shtrirëLuga e “qenit”The post Foto +18/ Pozicionet për një seks të zjarrtë! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Portieri shtiret si i dëmtuar, që lojtarët e tjerë të thyejnë agjërimin dhe të hanë

Futbollistët tunizianë kanë shpikur një plan tejet të zgjuar për thyerjen e agjërimit gjatë Muajit të Shenjtë të Ramazanit, gjatë dy ndeshjeve të fundit miqësore përpara Kupës së Botës.Në të dyja miqësoret e kësaj jave, portieri tunizian, Mouez Hassen është rrëzuar në fillimin e pjesës së dytë duke u ankuar për një “dëmtim”, aspak real faktikisht, si e si që të lejonte hyrjen e ekipit mjekësor të skuadrës të hynte në fushë.Gjatë ndeshjes së parë me Portugalinë, ndërsa tunizianët ishin në disavantazh 2-1, Hasse u pa të “dëmtohej” në minutën e 58, një shtirje që u mundësoi shokëve të skuadrës të vraponin drejt stolit të rezervave për të futur diçka në gojë e për të thyer kështu agjërimin e Ramazanit.Pasi pinë ujë dhe konsumuan gjëra të lehta, kombëtarja afrikano-veriore shënoi edhe golin e barazimit 6 minuta më vonë, duke frenuar kampionët në fuqi të Europës për 30 minutat e tjera në barazimin 2-2.Po njësoj, këtë herë në minutën e 49 të miqësores ndaj Turqisë, Hassen u rrëzua me ..

Lexone