Home / Tag Archives: sekretarin

Tag Archives: sekretarin

Negociatat me SHBA, një zyrtar i lartë i Koresë së Veriut takon sekretarin e Shtetit

Një zyrtar i lartë i Koresë së Veriut udhëtoi drejt Nju Jorkut për një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.Tema e bisedimit ka të bëjë me takimin e mundshëm midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un.Gjenerali Kim Yong-chol është zyrtari më i lartë i Koresë së Veriut që viziton SHBA-në në 20 vjet.Trump njoftoi javën e kaluar anulimin e takimit të parashikuar më 12 qershor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un.Por që atëherë të dyja palët kanë bërë përpjekje të reja për realizimin e tij.(TemA)

Lexone