Home / Tag Archives: rrjedhshem

Tag Archives: rrjedhshem

VIDEO/ Policja serbe që flet mrekullisht gjuhën shqipe

Në stacionin e Policisë së Kosovës në Graçanicë, janë 41 policë serb dhe 12 shqiptar.Svetlana Kapetanovic, është police serbe e cila ka 13 vite që punon në Policinë e Kosovës, ndërsa e veçanta e saj është se ajo flet rrjedhshëm gjuhën shqipe, transmeton Telegrafi.Ajo thotë se ka qenë një rast në fillim të punës së saj që e ka kuptuar se duhet ta mësojë gjuhën shqipe pasi me punën që bën është tejet e nevojshme.Svetlana tregon se raportet e saj me shqiptarët janë normale.

Lexone

Maskë për fytyrë me llumin e kafes dhe vaj ulliri

Përbërësit1 lugë llum kafe 1 lugë vaj ulliri disa pika lëng limoniPërgatitja:Pasi të keni pirë kafen, llumin e mbetur e hidhni në një tas, shtoni vajin e ullirit dhe lëngun e limonit e përzieni mirë derisa të bëhet një masë homogjene.Maskën e përgatitur e aplikoni në fytyrë, duke e masazhuar për 5 minuta. Më pas e lani fytyrën me ujë të rrjedhshëm. Rezultati do të jetë një fytyrë më e butë, e pastër dhe më e shkëlqyeshme.Përdoreni një herë në javë.

Lexone