Home / Tag Archives: rreziqet

Tag Archives: rreziqet

Një fokë ju kërcënon me thikë (Video)

1 of 3Videoja e Manu’uaa, një fokë femër e lindur në shkurt, e cila shihet duke mbajtur një thikë portokalli në gojën e saj, po bën xhiron e botës.Videoja është filmuar në Hawaii dhe Manu’uaa del nga uji me thikën në gojë, ndërsa ata që e filmojnë thërrasin: “Është një thikë!”Manu’uaa më pas e hedh objektin e mprehtë në ujë. Eskspertët thonë se fokat nuk janë domosdoshmërisht të vetëdijshme për rreziqet e objekteve që gjejnë në mjedisin e tyre”.23 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ja ç’thotë shkenca për ata që qeshin shumë!

Njerëzit sot janë tepër të angazhuar. Ndonjëherë madje nuk kanë kohë për t’u ulur dhe për të menduar rreth gjërave më të rëndësishme se sa puna. Madje padashur harrojnë të bëjnë edhe gjënë më të rëndësishme: Të qeshin! E qeshura ka shumë përfitime shëndetësore. Ajo është e mirë për të …

Lexone