Home / Tag Archives: rrezikshem

Tag Archives: rrezikshem

5 ushqimet që i duam, por mund të na vrasin

Përshtati në shqip: Blertina KokaMos u habisni, por disa ushqime që ne i konsumojmë çdo ditë fshehin disa nga helmet më të rrezikshme në tokë. Herës tjetër kur të konsumoni bajame, duhet të mendoheni dy herë. Gjeni më poshtë një listë të ushqimeve që përmbajnë një element të rrezikshëm në çdo kafshatë.

Lexone

Këto janë 3 shenjat më të rrezikshme të horoskopit. Mësoni pse

Temperamenti i vështirë, nervat, mbajtja e inatit, apo gjëra si këto e bëjnë një njeri të rrezikshëm. Por në këtë pjesë ndikon edhe shenja e horoskopit. E dini se cilat shenja janë më të rrezikshmet? Zbulojeni më poshte duke mësuar edhe arsyet.1 – Gaforrja – Sipas FBI-së, të lindurit e kësaj shenje kanë kryer më shumë krime pasioni. Ata shpesh kryejnë krime për shkak të destabilitetit mendor dhe acarimeve ekstreme. Kujdes prej tyre.2 – Demi – Ata janë kokëfortë, dhe për ti dalë e tyrja janë të gatshëm të shkojnë deri në ekstrem. Ata mund të kthehen në diktatorë dhe janë shumë hakmarrës.3 – Shigjetari – Ekstremisht nevrikë, me temperament të vështirë. Ata sipas FBI-së janë të parët në kryerjen e vjedhjeve, dhe madje arratisjeve të rrezikshme.The post Këto janë 3 shenjat më të rrezikshme të horoskopit. Mësoni pse appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ja arsyeja e tmerrshme pse nuk duhet të thani duart në lokale

Në përgjithësi, në banjot e qendrave tregtare, lokaleve apo club- eve të natës letrat e duarve janë zëvendësuar me tharëset elektrike.Mundohemi të kujdesemi sa më shumë kur përdorim një banjo të tillë, sigurohemi të mos prekim asgjëkundi pa ditur në fakt se rreziku na kanoset nga aty ku s’na e pret mendja.Në internet u bë virale fotoja e Nichole Ward- it, e cila vendosi të bënte një eksperiment të vogël.Vendosi një pjatë transparente laboratori në tharëse dhe e la aty për 3 minuta. Disa ditë më vonë, mund të shikoni në galeri ç’kishte ndodhur në pjatë.Një pushtim i gjallë mikrobesh, që nga fotoja duken si Escherichia coli, bakter shumë i rrezikshëm shkruan Womens Health.“Mos i thani më duart me diçka të tillë. Këto lloj kërpudhash apo bakteresh do të ngjiten në duart tuaja, ndërkohë që ju largoheni me idenë se i keni duart të pastra.” Shkruajti Nichole në Facebook.Nuk munguan skeptikët, të cilët u shprehën se mbase shqetësimi i Nichole- s ishte i tepruar. Ekspertja e shënde..

Lexone

Klop: Çmenduri, sa doli ndeshja?

Trajneri i Liverpulit, Jyrgen Klop, ishte natyrisht mjaft i lumtur pas kualifikimit ndaj Romës. Duke folur për BT Sport, ai lëshoi edhe batuta: “Ishte një ndeshje e gur. Roma rrezikoi dhe ne e ndëshkuam në kundërsulm, por pastaj shënuam autogol. Kishte hapësira pa fund dhe nuk mund të luajmë ashtu në mbrojtje. Çdo kundërsulm ishte i rrezikshëm për ne, por nuk e përdorëm. Treguam pak më shumë durim e qetësi sesa duhej. Zakonisht jemi më të mirë se kaq.“Ishte gjysmëfinalja e parë për shumicën e djemve dhe është normale që të ishin nervozë. Doli në dritë një ndeshje emocionuese, pak si tepër emocionuese”.“Ne jemi me meritë në finale, nuk mjafton fati në dy ndeshje. Ne patëm nevojë për fat vetëm një herë sot, ashtu si Reali dje.“Djemtë e merituan, treguan karakter, luajtën futboll, ishte ndeshje e çmendur. Harrova sa doli, 7-6 apo jo? E pabesueshme!”.“Unë humbas shpesh në finale? E di, por duhet të fillojmë të fitojmë. Kam humbur 5 finalet e fundit dhe të gjithë do ma kujtojnë, por..

Lexone