Home / Tag Archives: rregullisht

Tag Archives: rregullisht

Shndërrimi drastik! Dikur peshonte 270 kilogramë, ndërsa sot meshkujt lënë kokën pas asaj

Kur Laura Perez për herë të parë u shfaq në televizion, kishte 270 kilogramë. Si pasojë, për shkak të “tepricës së madhe” ajo ishte plotësisht e varur në ndihmën e burrit të saj, deri tek higjiena intime.Madje, siç shkruajnë mediat e huaja, ajo rregullisht kishte me vete një shishe të oksigjenit që ndoshta mund të ishte e nevojshme për të marrë frymë, pasi kishte filluar një program fitnesi.The post Shndërrimi drastik! Dikur peshonte 270 kilogramë, ndërsa sot meshkujt lënë kokën pas asaj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Përtej kremrave dhe serumeve, rrudhat sfidohen në “tavolinë”

Më shumë se kremrat dhe serumet e kushtueshme antirrudhë, sekreti për një lëkurë të re pas të 50-tave fshihet te dieta me fruta dhe perime të freskëta dhe peshkut.Efektet pozitive të këtyre ushqimeve vihen më shumë re te femrat, të cilat ndryshe nga burrat kanë lëkurë më të hollë me më pak kolagjen, d.m.th. vulnerabël ndaj rrudhave.Një studim i Erasmus Medical Centre në Roeterdam, Holandë, i publikuar në “Journal of the American Academy of Dermatology” doli në përfundimin se femrat që i konsumojnë rregullisht këto ushqime, të pasura me vitamina dhe flavonoide, që stimulojnë prodhimin e kolagjenit, kanë më pak shenja të plakjes pas moshës 50-vjeçare.Studimi ka analizuar 2700 burra dhe gram bi 50 vjeç dhe mënyrën se si ata ushqeheshin. Të gjithë i janë nënshtruar një skanimi 3D të fytyrës për të matur numrin e rrudhave.Rezultatet treguan se gratë që kishin dietë të pasur me fruta dhe perime kishin më pak shenja të moshës në fytyrë. Ndërsa ato që konsumonin shumë mish dhe ëmbëlsir..

Lexone

Receta më e re me uthull molle, që largon infeksionin e sinuseve shumë lehtë, pa antibiotik

Sinusiti është një infeksion i sinuseve që çon në dhimbje koke të përhershme, ethe dhe madje edhe dhimbje të fytyrës. Përbërësit për ilaçin e infeksionit të sinusit janë: • 1/2 filxhan me ujë • 1/4 filxhan uthull molle • 1 lugë gjelle mjaltë të papërpunuar • 1 lugë çaji piper i kuq • lëngun e 1 limoni Përzieni ujë të nxehtë dhe uthull molle në një gotë. Shtoni mjaltë dhe piper. Trazojeni mire dhe shtoni lëng limoni. Pini rregullisht këtë përzierje.

Lexone

Conte jep lajmin ‘tronditës’: Ky lojtar po largohet

Batshuayi mund të largohet nga Chelsea. Trajneri i Bluve të Londrës, Antonio Conte, ka konfirmuar se sulmuesi, Michy Batshuayi, mund të largohet nga Chelsea në këtë afat kalimtar. “Michy Batshuayi është lojtar i Chelseat dhe unë do të punoj me të ashtu si me Moratan, Pedron Hazardin, Willianin e tani …

Lexone