Home / Tag Archives: rikthehet

Tag Archives: rikthehet

Vin Veli rikthehet në spanjisht me “Te Amo”

Vin Veli, është mjaft i njohur për publikun shqiptar, për talentin e tij të padiskutueshëm në muzikë, ku njihet si një prej Dj më të mirë në Shqipëri.Tashmë, ai ka sjellë edhe projektin e tij më të ri muzikor, “Te Amo”, një këngë e cila ka një klip mjaft tërheqës dhe fiks për sezonin veror.Spanjisht dhe mjaft ekzotik, ndiqeni më poshtë projektin e ri muzikor të Vin Veli.The post Vin Veli rikthehet në spanjisht me “Te Amo” appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Justina Aliaj rikthehet ‘Mbretëreshë’ në Teatrin Kombëtar

Aktorja e madhe, Justina Aliaj, ka qenë një prej të ftuarve në emisionin e sotëm të “Zonë e lirë”.Justina do të ngjitet ditën e nesërme në skenën e “Teatrit Kombëtar” në një monodramë, që do të aktrohet vetëm nga ajo.“Mbretëresha” nga autori Rexhep Qosja, do të sjelli jetën e Mbretëreshës së famshme ilire, Teuta, e cila mbretëroi territorin e Ilirisë në vitet 230-227 p.e.s.pas vdekjes së Agronit, bashkëshortit të saj.E lindur në Shkodër, Justina është plot 79 vjeçe, por kjo nuk e ka ndaluar aspak atë që të sjellë e vetme këtë super vepër, të cilën nuk duhet ta humbisni, më 9 & 10 qershor, ora 20:00 tek Teatri Kombëtar.MBRETERESHATeatri Kombetar sjell ne skene monodramen "Mbreteresha" me autor Rexhep Qosja, ne datat 9-10 Qershor ora 20:00. Rikthehet ne skenen e Teatrit Kombetar, Mjeshtrja e madhe Justina Aliaj, ne intrepretimin brilant te Mbretereshes e nderuar per kete rol me çmimin e karrieres.Konsulent artistik: Naun Shundi. Rezervimet ne nr nr.04 222 30 22 Orari biletarise..

Lexone

Emina Çunmulaj tregon linjat perfekte pas lindjes së fëmijës së dytë, por ka diçka që nuk shkon këtu (Foto)

Modelja e famshme, Emina Çunmulaj, vetëm disa javë më parë lindi vajzën e saj të dytë, Mia Soraya, duke u bërë kështu mama e dy vajzave bukuroshe.Nëna dhe Bijat Mother and Daughters Ella is obsessed with Mia and every time I’m breastfeeding she comes and says “ Ella hold baby Mia” so after I feed I make sure she gets to hold her for a few seconds before she looses interest and says “no more baby Mia “ #MOTHERHOODA post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 2, 2018 at 1:11pm PDTMesa duket, Emina nuk ka humbur fare kohë që t’i rikthehet linjave të saj seksi, pavarësisht se kanë kaluar vetëm dy javë që prej lindjes.Ditën e sotme, ajo ka postuar një foto të sajën ku shfaqet mjaft joshëse me bikini, përbri së cilës ka shkruar: “Mamaja u rikthye. 2 javë post lindjes së bebit dhe po i dashuroj këto forma të reja”.Mama is back 2 weeks post baby and loving these new curvesA post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 6, 2018 at 3:31pm PDTMegjithatë, diçka nuk..

Lexone

FOTOT: Aktori i njohur rikthehet në sheshin e xhirimit, në moshën… 88-vjeçare

Një nga aktorët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, Clint Eastwood, është rikthyer në sheshxhirim, në moshën 88-vjeçare.Ai ka vendosur që të marr një rol në filmin ku është vetë producent, ‘The Mule’.Kjo është hera e parë që aktori merr një rol që nga filmi ‘Trouble with the Curve’, i vitit 2012.Eastwood do të luajë rolin kryesor me Bradley Cooper.(TemA)

Lexone

Saimir Tahiri kapet me Gaz Demin, Berisha publikon pamjet

Ish- kryeministri Sali Berisha i rikthehet edhe njëherë çështjes së Saimir Tahirit. Ai publikon një foto të ish- ministrit nën shoqërinë e presidentit të “Partizanit”, Gaz Demi.Sipas Berishës ky është takimi i tretë në radhë mes tyre dhe ka për qëllim hakmarrjen ndaj nëj personi që nuk bëhet i ditur.“Saimir Trafiku dhe Gaz Hoxha takohen dhe po diskutojne per te treten dite me radhe hakmarrjen, viktimen e tyre te radhes!”, shkruan Berisha.The post Saimir Tahiri kapet me Gaz Demin, Berisha publikon pamjet appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Shkëmbi rikthehet në Shqipëri, merr drejtimin e Teutës

Pas aventurës një vjeçare në Prizren ku drejtoi Lirinë në Vala Superliga dhe arriti ta rendisë në vendin e 5-të, Blendi Shkëmbi rikthehet në Shqipëri.Ish mesfushori dhe kapiteni i Skënderbeut është emëruar zyrtarisht si trajner i Teutës së Durrësit, duke marrë vendin e Gentian Begejës, kontrata e të cilit përfundoi me mbylljen e sezonit.Kjo është aventura e parë e Shkëmbit si trajner në Shqipëri, ndërsa te Teuta, korçari ka kontribuuar edhe si futbollist. Ai ka qenë pjesë e durrsakëve në sezonin 200-2001 dhe në vitin 2007, ndërsa tani rikthehet si trajner.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Neymar rikthehet me një super-gol, Brazili bind ndaj Kroacisë (Video)

Brazili ka fituar miqësoren e parë në prag të Kupës së Botës ndaj Kroacisë me rezultatin e ngushtë 2-0. Ishte një ndeshje e barabartë në shumë aspekte dhe Kroacia vërtetoi se do të jetë një “kockë e fortë” për çdo kundërshtar këtë Kupë Bote.Ndeshja nuk ishte në ritmet e kërkuara nga tifozët e pranishëm në Anflied. Skuadrat kishin si synim primar të mbroheshin mirë dhe të mos i lejonin hapësira kundërshtarit, dhe si pasojë rastet për gol ishin të pakta. Brazili e kishte shumë të vështirë të niste aksionet nga prapavija dhe kjo për meritë të kroatëve të cilët ishin pozicionuar mirë në fushë.Neymar’s goalUnstoppable pic.twitter.com/MgJAqgs4ug— Neymar Stuff (@NeymarStuff) June 3, 2018Edhe pas pushimit situata nuk ndryshon, ndeshja mbetet e fortë dhe në disa raste e ashpër. Shumë dyluftime në mesin e fushës, faulle dhe kartonë. Ai që ka shënuar golin e parë ishte talenti botëror, Neymar.Firmino 2-0 for Brazil at Anfield pic.twitter.com/lYLwGCho8Z— Viktor Fagerström (@ViktorFa..

Lexone

Do rikthehet sërish? Flet Ilva Tare: Historia e Eduard Selamit s’ka mbaruar akoma në PD

Gazetarja Ilva Tare ka komentuar pozicionin e bashkëshortit të saj Eduart Selami brenda Partisë Demokratike.E ftuar në programin “Xing me Ermalin”, moderatori e ka “thumbuar” në këtë drejtim duke i thënë se sipas zërave Selami është bërë socialist si sakrificë ndaj dashurisë për të.“Thonë që Eduard Selami prej teje është bërë socialist”, i tha Ermal Mamaqi.E menjëhershme ishte përgjigja e Tares e cila i kujton aktorit: “Eduarti ka një histori me Partinë Demokratike. Është themelues i saj, kontribues në demokratizimin e saj dhe historia e Eduardit me Partinë nuk ka mbaruar akoma”, tha Ilva.Teksa u pyet mbi politikanët e ndershëm, ajo u shpreh se politikani më i ndershëm është bashkëshorti i saj Eduard Selami.(TemA)

Lexone

Gjetan Keta rikthehet në ring, mposht me “Knock Out” kundërshtarin

Mike Gjetan Keta u rikthye në ring pas disa kohësh mungesë, teksa në arenën e Mynihut u përball me boksierin kolumbian Caceres. Ashtu siç di të bëjë gjithmonë ai, edhe këtë sfidë, Gjetan Keta e fitoi me Knock out, teksa në raundin e 6 i dha goditjen finale kundërshtarit.1 of 2Sfida mes dy boksierëve ishte vërtetë e ashpër dhe emocionuese, por ndryshe nga kolumbiani që priste duke u mbrojtur, Keta sulmoi dhe kërkoi fitoren me Konck Out që nga fillimi.Në fund Keta shijoi duartrokitjet e një pallati sporti të mbushur me publik shqiptar, ndërsa në ring u mbulua me flamurin kuqezi dhe u përshëndet edhe nga Luan Krasniqi.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rikthehet Vale Rossi, “pole” dhe rekord i “Doktorit” në Mugello

Valentino Rossi thyen rekordin e pistës së Mugellos në kualifikueset e Çmimit të Madh të Italisë.Doktori shfaqi një formë të jashtëzakonshme duke e përshkuar pistën me motorin e tij Yamaha për kohën 1 minuta 46 sekonda e 208 të mijtat.Por të gjithë pilotët e mëdhenj “fluturuan” në Mugello duke thyer njëri pas tjetrit kohët e regjistuara në këtë pistë. Kohën e dytë më të mirë e regjistroi Lorenzo me 3 të qindat më i ngadaltë se Rossi, më pas renditen Vinales dhe Iannone.Më tej vijnë me radhë Petrucci, Marquez, Dovizioso, Crutchlow, Zarco dhe Rins.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone