Home / Tag Archives: rezultatin

Tag Archives: rezultatin

Gabriel Jesus si Ronaldo, gati për të udhëhequr Brazilin në Kupën së Botës

Kur kanë mbetur edhe 6 ditë nga fillimi i Kupës së botës, skuadrat po bëjnë përgatitjet e fundit para se të nisin ndeshjet.Te kombëtarja braziliane, drejtuesit kanë filluar që të përgatitin fanellat me të cilat Brazili do të luajë në Rusi, duke vënë edhe numrat përkatës për secilin futbollist, ku të vlefshëm janë nga numri 1 deri në 23.Siç dihet, numrin 1 do ta mbajë gardiani i Romës, Alison Beker, ndërkohë që Nejmar do të ketë numrin 10, numër të ciline mban edhe te PSG-ja në Francë.Yllit të Mançester Sitit, Gabriel Jesus i është besuar një numër me shumë peshë, pasi ai do të mbajë 9-ën e Ronaldo Fenomenit.Numri 9 është mbajtur nga legjenda braziliane ndër vite, madje me atë numër, ai ka arritur të fitojë edhe Kupën e Botës në vitin 2002, duke shënuar në finale, 2 gola ndaj Gjermanisë në fitoren 2-0.Ai ka qenë pjesë e Brazilit edhe në finalen e vitit 1998, ku “Seleçao” u mund me rezultatin 3-0 nga Franca vendëse.

Lexone

Anglia mposht Costa Ricën, bind edhe formacioni i dytë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka testuar edhe atë që pritet të jetë formacioni i dytë i tij, ose lojtarët që do të nisen nga stoli.Në miqësoren e fundit para startit të Botërorit, “Tre Luanët” mposhtën me rezultatin 2-0 Costa Ricën, falë golave të shënuar nga Rashford dhe Dany Welbeck, nga një për secilën pjesë.Anglia ka treguar një formë mjaft të mirë jo vetëm në ndeshjet kualifikuese, por edhe në testet miqësore të zhvilluara në 2018-ën. Skuadra e Southgate është shfaqur mjaft cinike, duke u mbrojtur mjaft mirë dhe duke shfrytëzuar maksimalisht hapësirat për të sulmuar.7 qershor 2008 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Neymar rikthehet me një super-gol, Brazili bind ndaj Kroacisë (Video)

Brazili ka fituar miqësoren e parë në prag të Kupës së Botës ndaj Kroacisë me rezultatin e ngushtë 2-0. Ishte një ndeshje e barabartë në shumë aspekte dhe Kroacia vërtetoi se do të jetë një “kockë e fortë” për çdo kundërshtar këtë Kupë Bote.Ndeshja nuk ishte në ritmet e kërkuara nga tifozët e pranishëm në Anflied. Skuadrat kishin si synim primar të mbroheshin mirë dhe të mos i lejonin hapësira kundërshtarit, dhe si pasojë rastet për gol ishin të pakta. Brazili e kishte shumë të vështirë të niste aksionet nga prapavija dhe kjo për meritë të kroatëve të cilët ishin pozicionuar mirë në fushë.Neymar’s goalUnstoppable pic.twitter.com/MgJAqgs4ug— Neymar Stuff (@NeymarStuff) June 3, 2018Edhe pas pushimit situata nuk ndryshon, ndeshja mbetet e fortë dhe në disa raste e ashpër. Shumë dyluftime në mesin e fushës, faulle dhe kartonë. Ai që ka shënuar golin e parë ishte talenti botëror, Neymar.Firmino 2-0 for Brazil at Anfield pic.twitter.com/lYLwGCho8Z— Viktor Fagerström (@ViktorFa..

Lexone

Austria mposht Gjermaninë para Botërorit, rikthehet Neuer

Joakim Low ka arsye për të qenë i shqetësuar, pasi kur kanë mbetur vetëm 12 ditë nga starti i Botërorit, Gjermania e tij nuk duket aspak gati për të mbrojtur titullin kampion.Në miqësoren e sotme ndaj Austrisë, “Pancerat” u mposhtën me përmbysje me rezultatin 2-1, ndërsa e vetmja shenjë e mirë ishte rikthimi i Manuel Neuer, që tregoi se pavarësisht kohës së gjatë jashtë fushave, vijon të jetë nga më të mirët në katërkëndëshin e portës.Në një takim që filloi pas rreth 1 orë e 40 minutash me vonesë, për shkak të reshjeve të shumta të shiut në Klagenfurt, Gjermania e e nisi mjaft mirë lojën dhe gjeti golin e avantazhit në minutën e 11’.Mesut Ozil u shërbye mirë në zonë dhe goditi bukur me të majtën, duke mposhtur portierin austriak dhe kaluar në avantazh kampionët në fuqi të botës, rezultat me të cilin përfundoi edhe pjesa e parë.Në 45-minutëshin e dytë, austriakët e shtuan ndjeshëm presingun dhe arritën të shënojnë dy herë, filimisht me Hinteregger dhe më pas me Schopf, ndërsa pa..

Lexone

“Leku te leku shkon”, Noizy hedh skedinë për ndeshjen Shqipëri-Kosovë, fiton shumën marramendëse

Mesa duket, Noizy nuk është vetëm i talentuar në fushën muzikore, por ai paska fat edhe në skedina.Ditën e djeshme ka qenë ndeshja miqësore midis Shqipërisë dhe Kosovës, ku fitimtare ka dalë Kosova me rezultatin 3 me 0.Përpara se të fillonte ndeshja, edhe reperi si shumë të tjerë, ka hedhur një skedinë, në favor të Kosovës. Ai ka hedhur shumën 200 mijë lekë dhe ka fituar prej saj 1 milion e 600 mijë lekë, një shumë goxha e madhe kjo.“Leku te leku shkon… Goo Kosove se kena ngel keq sonte. Sna jep as Baçi lek mo”, ka shkruar Noizy në një foto në Instastory ku publikonte skedinën.Ndërsa në një video tjetër pasi kishte dalë rezultati, Noizy mbante një tufë parash në vesh sikur ishin celular, duke thënë se ai kishte fituar, por Varrosi jo.“Alo… Varrosi humbi po fitova unë s’ka gjo”, thotë Noizy duke qeshur.The post “Leku te leku shkon”, Noizy hedh skedinë për ndeshjen Shqipëri-Kosovë, fiton shumën marramendëse appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Kosovë. Pjesa e dytë, rezultati 0-3

Shqipëri-Kosovë është miqësorja vllazërore që do të luhet në Zyrih të Zvicrës.Një takim miqësor që do t’i vlejë të dy trajnerëve për të parë nga afër gjëndjen e lojtarëve në prag të sfidave të Ligës së Kombeve që do të startojnë në muajin shtator.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshje. (TemA)Formacionet zyrtare.Shqipëria: Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Veseli, Lika, Ramadani, Qaka, Ndoj, Roshi, Guri, CikalleshiKosova: Ujkani, Vojvoda, Ismajli, Rrahmani, Aliti, Halimi, Shala, Rashica, Avdijaj, Zeneli, MuriqiGOL! Vjen menjëherë goli i tretë për Kosovën me Zhergovën që trefishoi rezultatin përballë ShqipërisëMinuta 65′, Zhergova i afrohet shumë pranë golit të tretë për Kosovën duke goditur në mënyrë perfekte nga distanca, por ndalet mrekullisht nga BerishaGOL! Kosova ka kaluar sërish në epërsi me të njëjtin autor Arbër Zenelin që shënoi një gol mjaft të bukurGOL! Kosova ka kaluar në avantazh përballë Shqipërisë me anë të Arbër Zene..

Lexone

Dëshira s’mjafton, Shpresat mposhten 0-2 nga Bosnja

Shqipëria U-21 është mposhtur me rezultatin 0-2 në miqësoren e luajtur në ‘Elbasan Arena’, ndaj Bosnjës dhe Hercegovinës. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi pësuan golin e parë që në minutën e 11’, pas goditjes së Dujakoviç, ndërsa Kuzmanoviç dyfishoi shifrat në të 82-tën.Për skuadrën tonë Shpresa debutuan shumë futbollistë, si Selahi, Shaba, etj, por pa arritur të ndryshojnë gjë në fushën e lojës. Skuadra e Bushit tregoi shumë dëshirë dhe grintë, por pak saktësi në pasimin e fundit, duke mos arritur të jetë e rrezikshme në zonën e boshnjakëve.Nga ana tjetër, miqtë u mbrojtën me kujdes dhe arrinin të dilnin shumë mirë me kundërsulme, duke shënuar dy herë dhe duke krijuar disa mundësi të tjera të mira, por që portieri Selmani arriti t’i neutralizojë.Për kuqezinjtë 21-vjeçar ka edhe dy ndeshje të tjera miqësore në program në muajin Qershor, ndërsa rezultati është shndërruar në makth për ta, pasi nuk fitojnë prej disa takimesh.28 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Historike: Reali i Madridit fiton për të tretin vit rradhazi trofeun e “Champions League”

Reali i Madridit ka shkruar historinë!Klubi madrilen ka triumfuar për të tretin vit rradhazi në komepticionin më të madh Europian, duke fituar dhe këtë edicion trofeun më të rëndësishëm atë të “UEFA Champions League” duke mundur në fianlen e madhe të Kievit skuadrën e Liverpulit me rezultatin 3-1.Një sukses historik si për Realin e Madridit ashtu dhe për trajnerin francez Zinedine Zidane, që futet në histori si trajneri i parë që fiton tre trofe rradhazi të këtij kompeticioni më të rëndësishëm europian.“Los Blancos” bën një 90 minutësh spektakolar përballë Liverpulit që nuk arriti dot që të shkurorzonte madrilenët të cilët rikonfirmohet “mbretërit” e Europës.Karim Benzema kaloi në epërsi Realin e Madridit në minutën e 51-të i cili përfitoi nga një gafë e rëndë e portierit Karius që i dha mundësinë bomberit francez ta dërgonte topin në fund të rrjetës.Megjithatë, reagimi i “The Reds” nuk do të vononte shumë pasi vetëm pas katër minutash Mane u shkëput brenda zonës duke mposhtu..

Lexone

Nëse nuk je i kënaqur me madhësinë e penisit tënd, kjo është metoda më e mirë për ta rritur

A je i kënaqur me madhësin e penisit tënd??A do të pëlqente të dish një mënyr si ta rrisësh madhësin e penisit?Derisa po lexon këtë shkrim ka shum mundësi që po. Për të rritur madhësin e penisit nuk është e lehtë.Ne internet ka shum metoda dhe forma mashtrimi por ka 2 metoda shkencore dhe që realisht bëjnë pun përrritjen e penisit.Një metod kërkonte përdorimin e disa ilaceve, kurse tjetra vetëm duar të forta dhe ca vaj ‘baby oil’ ose vazelin.Me këtë metod ponon 6 muaj pastaj ‘stop’ sepse nuk ia vlen ta zmadhosh më tepër. E para njëher është super e thjesht, nuk kërkon as mend shum dhe as të pish ilaçe apo të lësh leshtë nëpër spitale për operacione. Të vësh paisje për zgjatjen e penisit është një tjetër metod shum efektive por që e vetme nuk jep rezultate maksimale.Metoda në këtë shkrim është zbulim i kohve të fundit por e kombinuar me ushtrimet pothuajse 3000 vjeçare të vjetra që jan gjetur në Afrikë.Por nëse e ke penisin nën 14 cm në ereksion, e ke të vogël sipas shkenc..

Lexone

Inter në Champions, Zhang Jr. shpërthen në lot (Video)

Interi arriti të sigurojë kualifikimin e shumëpritur në Champions League, pas një ndeshjeje ‘të çmendur’ të zhvilluar në ‘Olimpico’, ku mposhti Lazion me rezultatin 2-3.Të gjithë zikaltrit shpërthyen në festë, përfshi lojtarë e tifozë, por ajo që ra në sy, ishte Zhang Jr., djali i presidentit kinez të Interit, Zhang Jindong, që njëkohësisht shërben si drejtues pranë klubit zikaltër.#Inter torna in #Champions dopo aver battuto per 3-2 la #Lazio: le lacrime di Steven #Zhang @premiumsporthdA post shared by Francesca Benvenuti (@frabenve72) on May 20, 2018 at 1:47pm PDTAi u pa të zbresë në fushë menjëherë pas vërshëllimës përfundimtare dhe të festojë me lojtarët e tifozët, ndërsa në një moment kamerat e fiksuan të shpërthente në lot për këtë arritje të zikaltërve.Natyrisht që përlotja e tij ishte ndër më të komentuarat në Itali, ku shpesh herë grupet kineze janë akuzuar si të interesuara vetëm për të bërë biznes dhe jo për të çuar para fanellën.21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone