Home / Tag Archives: rezultate

Tag Archives: rezultate

Roshi: Duhet të ndryshojmë faqe, s’e kuptova sërish zëvendësimin

Odise Roshi ishte sërish një nga lojtarët që jo vetëm nuk doli në lojën e tij, por ashtu si ndaj Norvegjisë, u zëvendësua para se të përfundojë pjesa e parë. Fieraku pranoi lojën e dobët, por mohoi të ketë probleme në dhomat e zhveshjes.Pas Norvegjisë, një tjetër humbje dhe ndeshje e dobët… Është e vërtetë që humbëm me rezultat mjaft të thellë, duke marrë një leksion të ashpër.Ka ndonjë problem në dhomat e zhveshjes? Jo, grupi është i bashkuar. Kur humbim dhe kur fitojmë, jemi të gjithë bashkë, ndaj duhet të harrojmë këto rezultate dhe të bëhemi bashkë, për të dalë nga kjo situatë.Sërish u zëvendësuat në minutën e 42-të… Po, edhe me Norvegjinë u zëvendësova në të njëjtën minutë, por nuk e kuptova arsyen. Mund të them që nuk e kam pritur aspak mirë këtë.Mund të besojmë te kjo skuadër? Kemi bërë dy ndeshje katastrofike dhe duhet të kthejmë faqe urgjentisht. Jam shumë i mërzitur për këtë që po ndodh. Besoj se do të arrijmë t’ia dalim.Do të donit të ktheheshit pas te periudha e D..

Lexone

6 teknika të zgjuara për pastrimin e shtëpisë (Video)

Mësoni si të pastroni skarën për pjekje me qepë. Teksa është akoma e nxehtë, merrni një qepë me një kapse dhe fërkoni me të skarën. Hiqni papastërtitë nga tualeti me coca-cola. Mjafton ta spërkasni me të, lëreni për një orë dhe më pas lëshoni ujë të bollshëm. Tiganët e djegur i pastroni me uthull molle. Hidhni uthull molle në një tigan me ujë. Sapo të vlojë shtoni 2 lugë çaji sodë buke. Në fund e fërkoni tiganin me një sfungjer enësh dhe e shpëlani. Rubineti mund të shkëlqejë me anë të limonit. Mjafton të ndani limonin në gjysmë dhe me njërën prej tyre të fërkoni rubinetin. Në fund e lani me ujë të bollshëm. Rezultati? Një rubinet si i ri. Shtoni lëng limoni në një tas me ujë për pastrimin e mikrovalës. Lëreni për 10 minuta dhe më pas hiqni të gjithë papastërtitë. Uthull molle për pastrimin e kokës së dushit. E mbështillni atë me një qese të mbushur me uthull molle dhe ujë. Për rezultate më të mira, lëreni gjatë gjithë natës që të zhduken të gjitha papastërtitë.

Lexone

Receta më e fuqishme për të hequr dhjamin

RECETA– 1 gotë me ujë apo qumësht kokosi, ose 2 lugë gjelle me vaj kokosi (kokosi shërben për të mbrojtur mëlçinë, për të forcuar muret qelizore si edhe për të mbrojtur organet jetike). – 1/2 avokado (për të përmirësuar funksionin e mëlçisë, gjakut, muskujve) – 1 dorë spinaq (na siguron Vit A, C, K). – 1 lugë kafeje me fara Lini ose Chia (na sigurojnë fibra & Omega-3). – 1 banane ose luleshtrydhe për të përmirësuar shijenPërgatitja:Hidhini të gjitha në mixer/blender dhe përziejini derisa të bëhet një masë kremoze. Pijeni çdo mëngjes esëll për rezultate fantastike.

Lexone

Galaxy S9 vjen me kombinim të skanimit të fytyrës dhe iris

InteligentScan është opsioni, të cilin do ta ketë telefonat më të ri Samsung Galaxy S9 i S9+. Opsioni do të përdorë skanimin e fytyrës dhe irisit për hapjen e pajisjes në kushte të dobëta ose ndriçim të forcuar. Ky opsion do t’iu sjellë përdoruesve rezultate më të mira në përdorim. …

Lexone