Home / Tag Archives: respektuar

Tag Archives: respektuar

Letra prekëse e Buffon për tifozët e Juventus

Gianluigi Buffon ka shkuar një letër prekëse për tifozët e Juventus. Kapiteni shpalli largimin nga Juve në fund të sezonit, por në moshën 40-vjeçare ai ka shprehur dëshirën të vazhdojë.“6111 momente të mbushura me pasion. Gëzime, lot, disfata dhe triumfe.Faleminderit. Faleminderit të gjithëve. Të gjithë ju keni kontribuar duke e bërë jetën time tek Juventus të veçantë. Një jetë që është bërë një lëkurë e dytë.Një lëkurë që kam mbajtur, kam dashur dhe respektuar. Teksa nesër do të mbyllet një udhëtim. Një libër që shkruam bashkë mbyllet. Ka shumë emocione.Një aventurë e re fillon.Juventus është një familje. Familja ime. Gjithmonë do ta quaj shtëpi. Shumë emocione të përjetuara, shumë sfida, të fituara, por edhe të humbura.Mbërrita me biçikletë këtu. Isha akoma i ri.Kurrë nuk do të qëndroj larg këtij vendi. Përshëndes të gjithë shokët e ekipit të cilët gjithmonë do t’i quaj VËLLEZËR.Fino alla fine! Gjithmonë i juaji.Guanluigi Buffon.”

Lexone

Çështja “Muzaka”, nis heqja e pikëve nga klasifikimi për Tiranën

Tirana fillon të ndjejë pasojat e mospagesës së detyrimeve ndaj mesfushorit Gjergji Muzaka. Klubi bardheblu i detyrohet këtij të fundit 107 milionë lekë, meqë ndërpreu para kohe kontratën me të dhe nuk ak respektuar afatet ligjore që i kishte vënë Dhoma e Zgjidhjes së Konflikteve në FSHF.Sipas “SuperSport”, Komisioni i Disiplinës ka dhënë një vendim të parë ndëshkimor ndaj Tiranës që nuk ka respektuar këto afate, duke i hequr 3 pikë nga klasifikimi aktual në Kategorinë e Parë. Ndërkohë, klubit do t’i caktohet një tjetër afat për të shlyer detyrimet ndaj futbollistit. Nëse nuk e bën një gjë të tillë, atëherë bardhebluve do t’i hiqen edhe 6 pikë të tjera.Për momentin, këto ndëshkime me pikë nuk cenojnë ngjitjen e Tiranës në Superiore, pasi bardheblutë kanë 13 pikë diferencë ndaj Bylisit të vendit të dytë. Por çështja do të bëhet problematike nëse nuk shlyejnë edhe në muajt në vazhdim këtë detyrim ndaj lojtarit.

Lexone

Barazim dramatik në Vlorë, Vllaznia ndalet në shtesë

Flamurtari e Vllaznia janë ndarë në barazim 1-1 në Vlorë, në një ndeshje dramatike, me emocione, gola dhe nerva oa fund, për shkak të rëndësisë së takimit dhe për shkak të një arbitrimi të turpshëm.Flamurtari kërkonte pikë për të shpresuar te Europa, por ishte shumë pranë humbjes. Vllaznia goditi në kundërsulm me Ribajn pak minuta para fundit, duke respektuar në maksimum planin e trajnerit Gjoka, por në shtesë Flamurtari gjeti barazimin me Seku Kamara.Ndonëse erdhi në fundin e shtesës, barazimi i Flamurtarit ishte i merituar dhe minimumi, pasi goditi dy herë shtyllën më parë gjatë ndeshjes.Ndërkaq, dy fjalë për arbitrin Emirjon Sino: nëse shkon në Vlorë dhe jep një penallti aq skandaloze (e priti Nurkoviç kur ndeshja ishte 0-0), do të thotë që ose je i paaftë totalisht, ose ke pasur në plan të japësh një penallti që vetëm ai e pa. E turpshme!Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi në Vlorë. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës..

Lexone

Magjistari Salah mbërthen finalen, por Roma është ende gjallë

One Roma supporter was pictured carrying a hammer on his way to the attack at Anfield

Dy surprizat e mëdha të Champions league në turin e shkuar, Liverpuli dhe Roma, premtonin gjysmëfinale të zjarrta, duke parë atë që bënë ndaj Mançester Sitit dhe Barcelonës, përkatësisht.Në fakt, Liverpuli shkëlqeu në 2 ndeshje ndaj Sitit dhe konfirmoi se është një ndër ekipet më në formë në Europë, me një sulm ëndrrash, 38 gola në Champions këtë sezon.Në krahun tjetër, Roma mbahej me triumfin e çmendur ndaj Barcelonës, por ashtu si në vajtjen kundër skuadrës “blaugrana”, tregoi se në aspektin mbrojtës nuk është një skuadër serioze.E nisi mirë Roma, goditi edhe traversën me Kolarov, por në 10 minutat e fundit të pjesës së parë nisi shfaqja personale e Mohamed Salah: 2 gola mahnitës, pa festuar, për të respektuar klubin që përfaqësonte deri vjet.Salah është një përbindësh këtë sezon dhe në pjesën e dytë dha pasimet për golat e Manesë dhe Firminos në minutat 56 e 61, ndërsa sërish Firmino në minutën e 68-të dërrmoi totalisht Romën.Mund të përfundonte me turpërim historik, por L..

Lexone

BOMBA e mëngjesit..! Juve po ia rrëmben dy yjet Milanit

AC Milan po e këkron  Këadëo Asamoah, por ky është vetëm një nga disa transferime që mund të ndodhin midis Rossonerëve dhe Juventusit këtë verë, përcjell ORAinfo. Mungesa e mundshme e Milanit nga gara e Ligës së Kampionëve përsëri në sezonin e ardhshëm, me siguri do të kërkoi disa nga …

Lexone