Home / Tag Archives: renditjes

Tag Archives: renditjes

Kryeson Joachim Low, ja trajnerët e Kupës së Botës me pagat më të larta

Ka mbetur më pak se një javë nga fillimi i Botërorit të Rusisë dhe kjo është koha për të kujtuar se çfarë rrogash marrin trajnerëte kombëtareve finaliste, sipas raporteve të ndryshme, që janë botuar në muajt e fundit. Aliou Cissé, tekniku i Senegalit, është ai me pagën më të ulët, 200.000 euro.Më pak se gjysmë milion euro në vit përfiton trajneri i Polonisë, Adam Nawałka (270.000), ndërsa para tij vjen trajneri i Serbisë, Mladen Krstajiç (300.000). Dhe kështu me radhë, pagat e të tjerëve janë: trajneri i Kosta Rikës, Oscar Ramirez, 350.000 euro; trajneri i Panamasë, Bolillo Gomez, 400.000 euro; trajneri i Suedisë, Janne Andersson, 450.000 euro dhe ai i Koresë së Jugut, Shin Tae-Yong, 450.000 euro.Gernot Rohr, që drejton Nigerinë, përfiton si pagë gjysmë milion euro në vit, diçka më pak se Zlatko Daliç në stolin e Kroacisë (550.000). Nga aty, pastaj, pagat ngrihen “në qiell”. Heimir Hallgrímsson i Islandës paguhet 700.000 euro në vit; Hervé Renard i Marokut me 780.000 euro, Vladimir..

Lexone

Tabela e Klasifikimit e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të

Pas përfundimit të ndeshjeve të fundit që u zhvilluan në orën 19:00 është konsoliduar dhe tabela e renditjes e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të.Skënderbeu edhe në këtë javë nuk arriti dot që të siguronte titullin kampion duke marrë një tjetër disfatë ndaj Laccit.Një humbje që e ngushton në 8 pikë distacën që mbahet nga skuadra e Kukësit që mposhti në “Zeqir Ymeri” ekipin e Lushnjes.Ndërkohë, lufta për të marrë pjesë në Kupat e Europës dhe për mbijetesën është mjaft e ashpër pasi distanca mes ekipeve është e ngushtë.Më poshtë tabela e renditjes e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të.1.Skënderbeu 69 pikë2.Kukësi 61 pikë3.Luftëtari 51 pikë4.Lacci 46 pikë5.Partizani 46 pikëë6.Flamurtari 44 pikë7.Kamza 39 pikë8.Teuta 37 pikë9.Vllaznia 37 pikë10.Lushnja 11 pikë

Lexone