Home / Tag Archives: renditet

Tag Archives: renditet

VIDEO: Tenistes i “ikën truri” nga humbja, përplas raketën dhe i çan karrigen arbitres

Pas një gjykimi të gabuar nga arbitrja që shkaktoi humbjen e saj, ish-tenistja numër 1 e botës Karolina Pliskova, jo vetëm që u nevrikos, por edhe përplasi raketën e saj me forcë tek karrigia e trajnerit.Pliskova, që sot renditet e gjashta në klasifikimin botëror, përplasi me forcë raketën e saj duke çarë ulësen e arbitrit pas humbjes së saj në raundin e dytë përballë tenistes Maria Sakkari.Në fund të ndeshjes, ajo u pa duke debatuar me arbitren Marta Mrozinska, së cilës refuzoi t’i jepte dhe dorën. (TemA)

Lexone

Liverpooli nuk po ndalet, ja ku renditet në Premier Liga

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar fitore prej 0:2 ndaj Southamptonit në kuadër të javës së 27’ të Premierligës Liverpool u është kthyer fitoreve në Premierligë, duke mposhtur 2:0 Southamptonin në udhëtim. Fillimisht për mysafirët shëno sulmuesi brazilian, Roberto Firmino, ndërsa në pjesën e dytë shënoi lojtari në superformë, Mohamed Salah. …

Lexone