Home / Tag Archives: referenca

Tag Archives: referenca

Deklarata për Kuranin, Erdogan kritikon personalitetet franceze

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, reagoi me zemërim ndaj një grupi prej rreth 300 personalitetesh franceze, që u bënë thirrje myslimanëve të denoncojnë referencat anti-hebraike dhe anti-krishterim në Kuran.Duke iu adresuar një takimi të partisë së tij të martën, Erdogan e përshkroi grupin, që përfshin aktorin Gerard Depardieu, këngëtarin Charles Aznavour dhe ish-presidentin, Nicolas Sarkozy, si “të neveritshëm” dhe tha se ai po i sulmon “shkrimet e shenjta për myslimanët”.Grupi nënshkroi një manifest që u botua në gazetën Le Parisien, muajin e kaluar.Deklarata u bën thirrje myslimanëve t’i denoncojnë disa referenca, në mënyrë që “asnjë besimtar të mos i referohet librit të shenjtë për të kryer një krim”.Erdogan tha se librat e tjerë të shenjtë kanë referenca të diskutueshme.“Po ta kishin lexuar, ndoshta do të kërkonin që Bibla të ndalohej, por ata nuk kanë shqetësime të tilla”, tha Erdogan.8 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)/REL

Lexone

“Po ta kishin lexuar Kuranin, do kërkonin që Bibla të ndalohej”, Erdogan deklarata të forta nga Ankaraja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, reagoi me zemërim ndaj një grupi prej rreth 300 personaliteteve franceze, që u bënë thirrje myslimanëve të denoncojnë referencat anti-hebraike dhe anti-krishtere në Kuran.Duke iu adresuar një takimi të partisë së tij të martën, Erdogan e përshkroi grupin, që përfshin aktorin Gerard Depardieu, këngëtarin Charles Aznavour dhe ish-presidentin, Nicolas Sarkozy, si “të neveritshëm” dhe tha se ai po i sulmon “shkrimet e shenjta për myslimanët”.Grupi nënshkroi një manifest që u botua në gazetën Le Parisien, muajin e kaluar.Deklarata u bën thirrje myslimanëve t’i denoncojnë disa referenca, në mënyrë që “asnjë besimtar të mos i referohet librit të shenjtë për të kryer një krim”.Erdogan tha se librat e tjerë të shenjtë kanë referenca të diskutueshme.“Po ta kishin lexuar, ndoshta do të kërkonin që Bibla të ndalohej, por ata nuk kanë shqetësime të tilla“, tha Erdogan.(rel)

Lexone

Ora News – Pilulat e abortit në farmaci pa rekomandim nga mjeku

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Mjekët gjinekologë shprehin shqetësimin se një numër i konsiderueshm i grave shtatëzëna e ndërpresin atë përmes medikamenteve jashtë peridhave të planfikuara për abort. Për shkak të këtyre vendimarrjeve personale dhe pakujdesisë, gratë rrezikojnë jetën ndërsa mjekët shtojnë se nuk janë të pakta rastet kur …

Lexone

Betimi në Kuvend: Ja çka tha Meta për shqiptarët e Maqedonisë

Seanca e mbledhur këtë të hënë, ashtu siç ishte parashikuar, drejtohej nga Valentina Leskaj, e cila pas betimit ftoi Presidentin e ri të Shqipërisë, Ilir Metën, që të mbajë fjalimin e rastit. “Sot kam nderin t’ju përshëndes me ndjenjën më të lartë përkushtuese dhe do të dëshmoj solemnisht vullnetin tim …

Lexone