Home / Tag Archives: realizoi

Tag Archives: realizoi

FOTOT: Demi Rose “rrit temperaturat” në Ibiza

😉

Ajo kohët e fundit ka lançuar linjën e saj me bikini, ndërkohë që shpesh tregon format e veta në rrjetet shoqërore.Dhe të premten Demi Rose realizoi një set fotografik me një bikini bardhë e zi.Modelja 23-vjeçare tregoi “asetet” nën diellin rrëzëllitës të Ibizës. (TemA)

Lexone

Tirana mund Kastriotin dhe fiton trofeun e “Kategorisë së Parë”

Tirana ka fituar me rezultatin 2-0 në ditën e sotme ndaj Kastriotit, në finalen e “Kategorisë së Parë”.Në kampionatin e ndarë në dy grupe, Tirana dhe Kastrioti nuk kishin rivalë, duke dominuar në grupet respektive. Tashmë të dyja ekipet u ndeshën për të përcaktuar skuadrën e vetme fituese të “Kategorisë së Parë”, në ndeshjen u zhvillua në “Elbasan Arena”.Në pjesën e parë bardheblutë ishin pa fantazi, ku ekipi i Samuel Nikaj ishte me pranë fitores, teksa Marku ka gabuar i vetëm përballë Likës, ndërsa Çutrës i është mohuar një super gol nga distanca po nga portieri i Tiranës.Megjithatë gjatë pjesës së dytë situata ndryshoi, pasi Greca arriti të realizoi dy herë, falë gabimeve në mbrojtje të Kastriotit.Bardheblutë nuk e diskutojnë “Kategorinë e Parë” dhe kjo u dëshmua edhe në këtë finale.

Lexone

FOTOT hot nga “engjëlli” i Victoria’s Secret

Ajo është e njohur për bukurinë dhe format elegante që ka.Dhe Romee Strijd tregoi linjat e saj trupro teksa realizoi një set fotografik në Malibu të dielën në mëngjes.Engjëlli 22-vjeçar i Victoria’s Secret e veshur herë më bikini herë më xhinse të shkurta, tërhoqi vëmedjen e kalimtarëve dhe jo vetëm. (TemA)

Lexone

FOTOT: 35-vjeçarja “ndez” Marbellan me bikini

Ajo së fundmi ka njoftuar ndarjen nga partneri i saj Adam Horsley, e të cilin ishte në lidhje për 7 vjet me radhë.Por, Imogen Thomas i tregoi atij se çfarë ka humbur derisa realizoi një fotosesion në Marbella.Ylli 35-vjeçar i “Big Brother” u shfaq me bikini ngjyrë vjollce, duke i lënë pak vend imagjinatës. (TemA)

Lexone

Super performanca e Eugent Bushpepës, në vend të dytë për nga klikimet

Eugent Bushpepa realizoi një performancë emocionuese në skenën e Eurovision.Rokeri shqiptar ka marrë duartrokitje dhe ka elektrizuar skenën e Eurovision.Por ajo që nuk pritej është se video e Eugentit është e dyta më e klikuara në faqen zyrtare në facebook të Eurosong.E para më e klikuara është konkurrentja e Lituanisë./zoneelire.alThe post Super performanca e Eugent Bushpepës, në vend të dytë për nga klikimet appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Besart Berisha, fiton titullin e 4-t në Australi

Besart Berisha shpallet për herë të 4-ët në karrierë kampion i Australisë. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës fitoi titullin e dytë kampion me Melbourne Victory pas atij në sezonin 2014-2015, pasi skuadra e tij mposhti në finalen e play-offit, Neëcastle Jets me rezultatin 1-0 falë një goli të Barbarouses në minutat e para të ndeshjes.Berisha u aktivizua titullar në këtë sfidë duke qëndruar në fushë gjatë gjithë 90-minutëshit dhe duke bërë një paraqitje pozitive. Një sukses i merituar ky për Melbourne Victory që edhe pse e mbylli sezonin e rregullt në vendin e 4-t, eliminoi nga faza play-off skuadrat më të mira Sydney-in dhe në finale mundi Neëcastle Jets.Berisha kishte rëndësinë e tij në këtë titull të fituar nga skuadra e trajnerit Kevin Muscat pasi 33-vjeçari nga Prishtina realizoi golin e fitores në çerekfinalen ndaj Adelaide United në minutën e 89-të ndërsa dha edhe një asist në një nga golat në fitoren ndaj Sydney-it, pa harruar këtu edhe 13 golat që realizoi në sezonin e rre..

Lexone

VIDEO: Sërfisti i çmendur thyer rekordin botëror, bën sërf në një dallgë 24 metra të lartë

Ky është momenti i pabesueshëm kur një i ri thyen rekordin botëror duke sërf në një dallgë të lartë 24.3 metra.Serfisti Rodrigo Koxa realizoi numrin e tij më 8 nëntor 2017 në Nazaré në Portugali.Por vetëm këtë të shtunë u konfirmua autenticiteti i videos nga Big Wave Aëards në Kaliforni dhe i dha atij rekordin botëror.Koxa, i cili rrezikoi jetën e tij pasi bëri sërf në një dallgë 24.3 metra të lartë tha se fitimi i çmimit ishte “dita më e bukur e jetës sime”. (TemA)

Lexone

Kategoria Superiore/ “Perlë” e Gurit, Kukësi i shtyn festën e titullit Skënderbeut

Kukesi ka triumfuar ne super sfiden e javes se 31-te te Kategorise Superiore duke mposhtur ne transferte ekipin e Skenderbeut.Nje fitore e merituar per verilindoret te cilet fituan me rezultatin e ngushte 1-0 duke marre nje tre pikesh qe i forcon pozitat ne vendin e dyte.Ne Korçe ishin pergatitur per te festuar titullin kampoin pasi ne rast fitoreje sot do te siguronin matematikisht titullin, por festa u shty per me vone pasi super goli i Gurit i hoqi mundesine vendasve te gezonin.Bomberi shkodran realizoi nje super gol ne minuten e 78-te te takimit duke ekzekutuar ne menyre perfekte nga goditja e denimit per te mposhtur Orges Shehin.Me kete fitore Kukesi ngjitet ne kuoten e 58 pikeve ne vendin e dyte, ndersa Skenderbeu mban vendin e pare me 69 pike.(TemA)Goli i shenuar nga Guri

Lexone

Partizani pa identitet, Lushnja i merr barazimin

Pas humbjeve me Kukësin dhe Skënderbeun Partizani, nuk shkon më shumë se një barazim 1-1 në transfertë me Lushnjen. “demat” humbasin dy pikë me shumë vlerë ndaj një kundërshtari shumë inferior në letër, por që në fushën e blertë tregon se e respekton kampionatin dhe merr një pikë pas shumë ndeshjesh. “Të kuqtë” tashmë duhet të bëjnë kujdes për zonën europiane, pasi tashmë rrezikojnë sërish dhe ky barazim mund t’u kushtojë shumë. Në pjesën e dytë ishte Pepa që realizoi fillimisht me anë të një 11-metërshi, ndërsa pak minuta para fundit Batha barazoi shifrat.Lushnja 1-1 Partizani Shënues: Pepa 69? (penallti)/ Batha 88′Lushnja: Bejte, Magani, Korreshi, Premçi, Marku, Taullau (Haxhiu 57?), Gava, Pepa, Papa, Mone (Çela 67?), Sefa (Alushi 38?). Trajner: Ilir Gjyla. (Të gatshëm: Spaho,Meto, Koreshi, Ademi). Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojkoviç, Trashi, Asani (Sulejmani 78?), Batha (Ramadani 57?),Telushi (Mala 57?), Bardhi, Çani, Abdurrahimi. Trajner: Klevis Dalipi. (Të gatshëm: Xh..

Lexone

Efekti: Çfarë i bëjnë mushkërisë 60 cigare (video)

Ryan Au, një mësues në Hong Kong, e realizoi këtë video për t’i treguar studentëve të tij sesa e rrezikshme është duhanpirja. Ai eksperimentoi me dy mushkëri, ku njërën e “ushqeu” me ajër të pastër, ndërsa tjetrën me tym cigareje. Pas 60 cigaresh, ai krahasoi të dy mushkëritë për të zbuluar se ajo që kishte thithur tym cigareje kishte humbur ngjyrën normale dhe ishte kthyer në të verdhë. Po ashtu mushkëria e një duhanpirësi ka shumë probleme në funksionim.25 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone