Home / Tag Archives: raportohet

Tag Archives: raportohet

Motra e mbretëreshës holandeze gjendet e vdekur në Buenos Aires

Motra më e vogël e mbretëreshës Máxima të Holandës është gjetur e vdekur në banesën e saj në kryeqytetin argjentinas, Bueno Aires.Ines Zorreguieta, 33 vjeç, që punoi si studiuese në Kombet e Bashkuara në Panama dhe gjithashtu ishte një kitariste e talentuar, u raportua nga mediat argjentinase dhe holandeze që kishte vrarë veten.Siç raportohet nga mediat, dyshimet e para të policisë lidhen me një vetëvrasje, pasi thuhet se 33-vjeçarja mund të ketë vuajtur nga depresioni.Mediat holandeze kanë raportuar se mbretëresha Maxima është tronditur dhe shkatërruar nga lajmi i vdekjes së motrës së saj.Mbreti i Holandës, Willem-Alexander dhe Mbretëresha Máxima fluturuan në Argjentinë për funeralin.Mbretëresha Maxima, një argjentinase vendase, është martuar me princin holandez Willem Alexander në vitin 2002.Ata kanë tre fëmijë.Zorreguieta gëzonte një marrëdhënie të ngushtë me motrën e saj dhe ishte shoqëruese e nuses në martesën e saj me ish-princin holandez Willem-Alexander.Ajo isht..

Lexone

Ambasadori Lu takim urgjent në zyrën e Xhafajt

Ambasadori amerikan Donald Lu, raportohet se ndodhet aktualisht në një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.Mësohet se takimi po kryhet në zyrën e këtij të fundit në Ministrinë e Brendshme.Në orën 12: 24 automjetet me të cilën lëviz ambasadori Donald Lu, janë parë të parkuara para ministrisë.(TemA)Vijon

Lexone

Shkodër, sulmohet me granatë banesa e një ish-polici

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është sulmuar me granatë banesa e një ish-polici në Shkodër.Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Rus” të qytetit, ku Shyqyri Çela banon. Ai ka qenë i vetëm në momentin kur ka ndodhur ngjarja, ndërsa raportohet vetëm për dëme materiale.Nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave.7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Fier, autobusi përplaset me “Fouristradën”, një i plagosur

Një aksident ka ndodhur në orët e pasdites në autostradën Lushnjë-Fier. Raportohet se janë përplasur një autobus i linjës Shkodër-Athinë me targa AA 336RO, me një mjet tjetër tip Fouristradë.“Një mjet tip ‘Fuoristradë’ me drejtues shtetasin B.B, 35 vjeç banues në Vlorë është përplasur me një autobus me drejtues shtetasin A.N, 36 vjeç, banues në Shkodër. Nga përplasja është dëmtuar drejtuesi i fuoristradës, shtetasi B.B i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.Asnjë nga pasagjerët e autobusit nuk ka lëndime. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.1 of 26 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Durrës, 28-vjeçari i vë flakën vetes

Një 28-vjeçar, në gjendje të rënduar psikologjike i ka vënë zjarrin vetes në Durrës. Raportohet se shtetasi me inicialet R.P. ka mundur të shpëtojë dhe ndodhet në spitalin e Durrës, ku po merr mjekimin e nevojshëm.Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 16:00 në lagjen Nr. 1 në Durrës.6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Lëkundet Vlora, tërmet me magnitudë 3.1

Një tërmet 3.1 ballë ka lëkundur Selenicën e Vlorës në orët e mesditës, lëkundje që janë ndjerë dhe në qytetin bregdetar.Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe thellësi 2 km. Epiqendra ka qenë 9 km në perëndim të Selenicës dhe 11 km në veri të Vlorës. Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale.6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Çmendet në trafik, shoferi gjen “zgjidhje”… ecën mbrapsht për më shumë se 1.6 km

Një shofer në Ohajo ka bërë një çmenduri që ka habitur të gjithë.I bllokuar në rrugën e stërmbushur me vetura që prisnin në trafik, ai ndërmerr një veprim të frikshëm.Shoferi ka ecur mbrapsht me makinë për më shumë se 1.6 km.Kamerat e rrugës kanë filmuar shoferin i cili largohet nga autostrada e bllokuar në trafik në Canal Winchester, Ohio duke i dhënë makinës mbrapsht..Për fat të mirë nuk raportohet për ndonjë aksident, pasi shoferët tjerë kur e shihnin gjestin e tij i lëshonin rrugën. (TemA)

Lexone

Mbytet një 22-vjeçar në Gjirin e Lalzit

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Gjirin e Lalzit. Raportohet se një i ri është mbytur në det.Sipas policisë, viktima është 22-vjeçari me inicialet E.S.Ai kishte shkuar së bashku me dy të rinj të tjerë nga Tirana në Gjirin e Lalzit për të kaluar fundjavën, ndërsa në momentin që janë futur për t’u larë është zhdukur.Dy shokët e tij kanë kërkuar ndihmë te pushuesit e tjerë dhe policia, ndërsa pas kërkimeve është gjetur trupi i tij i pajetë. 22-vjeçari ka lindur në Peshkopi, ndërsa banonte në Tiranë.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rama tallet rëndë, nxjerr ‘shënimet’ e policit që survejon Bashën: Subjekti raportohet në gjumë…

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook, ‘shënimet’ e policët që survejon kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.Rama në foton e postuar ka ironizuar Bashën, pasi sipas tij survejimi me policë i Bashës është një sajesë e radhës nga opozita, por shënimet janë një shaka që qarkullon në rrjet.“Panorama” ka raportuar sot për një skandal të mundshëm, duke ju referuar burimeve nga PD, të cilat u shprehën se që prej daljes së audio-përgjimit të Albert Veliut, Basha po monitorohet 24 orë në ditë nga policë.

Lexone

Kendall Jenner në një lidhje me yllin e NBA?

Modelja Kendall Jenner raportohet se është në lidhje me një tjetër basketbollist të NBA-së.22-vjeçarja më parë ka qenë në lidhje me basketbollistët Jordan Clarkson e Blake Griffin ndërsa së fundmi është parë me Ben Simmonsin e Philadelphia 76ers.Ata janë parë së bashku në “Beverly Hills Hotel”, ndërsa një tjetër burim ka thënë se dyshja është parë së bashku edhe në një restorant.1 of 330 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone