Home / Tag Archives: ramadani

Tag Archives: ramadani

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Kosovë. Pjesa e dytë, rezultati 0-1

Shqipëri-Kosovë është miqësorja vllazërore që do të luhet në Zyrih të Zvicrës.Një takim miqësor që do t’i vlejë të dy trajnerëve për të parë nga afër gjëndjen e lojtarëve në prag të sfidave të Ligës së Kombeve që do të startojnë në muajin shtator.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshje. (TemA)Formacionet zyrtare.Shqipëria: Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Veseli, Lika, Ramadani, Qaka, Ndoj, Roshi, Guri, CikalleshiKosova: Ujkani, Vojvoda, Ismajli, Rrahmani, Aliti, Halimi, Shala, Rashica, Avdijaj, Zeneli, MuriqiGOL! Kosova ka kaluar në avantazh përballë Shqipërisë me anë të Arbër Zenelit që i vetëm përballë Berishës nuk fal duke e dërguar topin në rrjetëMinuta 14′, Kosova humbet rastin më të artë për të kaluar në epërsi me anë të Avdiajaj i cili pasi i rrëmbeu majft bukur topin Veselit i vetëm përballë Berishës nuk e dërgon dot topin në fund të rrjetësEkzekutohet himni Kombëtar nën një atmosferë emocionuese në stadiumin e Zyrihut

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Kosovë. Rezultati 0-1

Shqipëri-Kosovë është miqësorja vllazërore që do të luhet në Zyrih të Zvicrës.Një takim miqësor që do t’i vlejë të dy trajnerëve për të parë nga afër gjëndjen e lojtarëve në prag të sfidave të Ligës së Kombeve që do të startojnë në muajin shtator.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshje. (TemA)Formacionet zyrtare.Shqipëria: Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Veseli, Lika, Ramadani, Qaka, Ndoj, Roshi, Guri, CikalleshiKosova: Ujkani, Vojvoda, Ismajli, Rrahmani, Aliti, Halimi, Shala, Rashica, Avdijaj, Zeneli, MuriqiGOL! Kosova ka kaluar në avantazh përballë Shqipërisë me anë të Arbër Zenelit që i vetëm përballë Berishës nuk fal duke e dërguar topin në rrjetëMinuta 14′, Kosova humbet rastin më të artë për të kaluar në epërsi me anë të Avdiajaj i cili pasi i rrëmbeu majft bukur topin Veselit i vetëm përballë Berishës nuk e dërgon dot topin në fund të rrjetësEkzekutohet himni Kombëtar nën një atmosferë emocionuese në stadiumin e Zyrihut

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Kosovë

Shqipëri-Kosovë është miqësorja vllazërore që do të luhet në Zyrih të Zvicrës.Një takim miqësor që do t’i vlejë të dy trajnerëve për të parë nga afër gjëndjen e lojtarëve në prag të sfidave të Ligës së Kombeve që do të startojnë në muajin shtator.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshje. (TemA)Formacionet zyrtare.Shqipëria: Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Veseli, Lika, Ramadani, Qaka, Ndoj, Roshi, Guri, CikalleshiKosova: Ujkani, Vojvoda, Ismajli, Rrahmani, Aliti, Halimi, Shala, Rashica, Avdijaj, Zeneli, Muriqi

Lexone

Listë me surpriza, Panucci lë jashtë Sadikun për miqësoret

Christian Panucci ka gati listën e lojtarëve, të cilët do të grumbullojë për dy miqësoret me Kosovën dhe Ukrainën. Tekniku italian ka vendosur të lërë jashtë Armando Sadikun, ndërsa ka ftuar për herë të parë Sindrit Gurin dhe Egzon Binakun.Gjithashtu janë rikthyer në skuadër edhe sulmuesit, Armando Vajushi dhe Rey Manaj, që nuk grumbulloheshin prej disa kohësh. Shqipëria do të luajë me Kosovën më 29 Maj në Zvicër dhe më 3 Qershor me Ukrainën.Lista e plotë e Panuccit:Portë: Berisha, Strakosha, HoxhaMbrojtje: Hysaj, Lika, Gjimshiti, Ajeti, Veseli, Mavraj, Binaku, MemollaMesfushë: Ramadani, Qaka, Ndoj, Lilaj, Roshi, Lenjani, Vajushi, GavazajSulm: Abazaj, Manaj, Balaj, Cikalleshi, Guri

Lexone

Pa Plakun Kamza nuk shënon as me penallti, Luftëtari merr pikë të artë

Kamza është ndalur te barazimi pa gola sot në fushën e vet nga Luftëtari. Themi “ndalur” për faktin se ishin kamzalinjtë ata që mbajtën frenat e lojës dhe mbi të gjitha humbën një 11-metërsh në minutën e 76-të, vendim i dyshimtë i arbitrit Jorgji, sepse nga pamjet filmike duket se Raçiç simuloi. Gjithsesi, drejtësinë e vendosi në vend portieri grek Athanasopulos, duke grushtuar dhe duke mbajtur rezultatin të bardhë.Një ndeshje e luftuar, shumë nervoze, me dy skuadra që kërkonin me çdo kusht pikë, por Kamza ishte në hall më të madh për fitore. Mund ta kishte marrë, por ndoshta mungesa e Sebino Plakut ka ndikuar shumë, aq sa goli mbeti tabu.Kamza – Luftëtari 0-0 Kamza: Avdyli, Frashëri, Çukoviç, Arrabal, Zguro, Zefi (Mumajesi 87′), Malaj, Idrizaj, Mehmeti (Raçiç 70′), Fukui, Fili (Rezi 74′). Të gatshëm: Gjonikaj, Kuqi, Ymeri, Lelis.Trajner: Julian AhmatajLuftëtari: Athanasopulos, Rapa, Jakovljeviç, Beqiri, Demo (Rapo 72′), Aleksi, Ramadani, Liçaj, Rroca, Bregu, Shkurtaj. Të gatsh..

Lexone

DIREKT/ Kamza merr dhuratë një penallti, e pret portieri grek

♥

Kamza e Luftëtari kanë shkuar në pushim pa nxjerrë në dritë asnjë gol. Ndeshje me tension, të dyja skuadrat duan pikë dhe Kamza është nën presion më të madh. Për këtë arsye, kamzalinjtë kanë tentuar më shumë për të gjetur golin, por edhe pse kanë krijuar 2-3 momente shumë të mira, nuk ia kanë dalë mbanë të shënojnë, duke ndjerë edhe mungesën e Sebino Plakut përpara.Ndërkaq, Luftëtari është pa Abazajn dhe është munduar të godasë në kundërsulm, por nuk ka pasur shkëlqimin e zakonshëm, edhe për faktin se sot një barazim ndoshta e kënaq. Ka pasur edhe momente nervozizmi, me disa përplasje në mesfushë, ndërkohë që edhe në tribuna tifozët lëshojnë shpesh “lumë” ofendimesh, por vetëm kaq, sepse gjithçka po ecën pa probleme të tjera.Edhe pjesa e dyytë nuk ka pasur ndryshim në lojë, me Kamzën këmbëngulëse, por në minutën e 76-të erdhi një episod kyç: Raçiç u rrëzua në zonë, penallti për Jorgjin, edhe pse duket simulim i pastër i serbit. Vetë Raçiç gjuan, por Athanasopulos grushton!Kamza –..

Lexone

DIREKT/ Ekuilibër total në Kamzë, ndihen mungesat në sulm

Kamza e Luftëtari kanë shkuar në pushim pa nxjerrë në dritë asnjë gol. Ndeshje me tension, të dyja skuadrat duan pikë dhe Kamza është nën presion më të madh. Për këtë arsye, kamzalinjtë kanë tentuar më shumë për të gjetur golin, por edhe pse kanë krijuar 2-3 momente shumë të mira, nuk ia kanë dalë mbanë të shënojnë, duke ndjerë edhe mungesën e Sebino Plakut përpara.Ndërkaq, Luftëtari është pa Abazajn dhe është munduar të godasë në kundërsulm, por nuk ka pasur shkëlqimin e zakonshëm, edhe për faktin se sot një barazim ndoshta e kënaq. Ka pasur edhe momente nervozizmi, me disa përplasje në mesfushë, ndërkohë që edhe në tribuna tifozët lëshojnë shpesh “lumë” ofendimesh, por vetëm kaq, sepse gjithçka po ecën pa probleme të tjera.Kamza – Luftëtari 0-0 Kamza: Avdyli, Frashëri, Çukoviç, Arrabal, Zguro, Zefi, Malaj, Idrizaj, Mehemti, Fukui, Fili. Të gatshëm: Gjonikaj, Kuqi, Mumajesi, Rezi, Raçiç, Ymeri, Lelis.Trajner: Julian Ahmataj.Luftëtari: Athanasopulos, Rapa, Jakovljeviç, Beqiri, ..

Lexone

DIREKT/ Ndeshje jetike në Kamzë, mungojnë Abazaj e Plaku

Një ndeshje shumë delikate luhet Kamzë me vendasit që luajnë mbijetesën. Pas dy rezultatesh pozitive të besuarit e Julian Ahmatajt duan që të marrin sërish pikë, këtë herë në shtëpi me ndihmën tifozëve. Miqtë nga Gjirokastra luajnë Europën dhe duan që sa më parë të konsolidojnë pozitat e tyre në vendin e tretë. Për këtë ndeshje tekniku Lika nuk do të ketë Kristal Abazajn, lojtarin e momentit, megjithatë pritet të jetë një nga ndeshjet më interesante të kësaj jave.Kamza – Luftëtari 0-0Luftëtari: Athanasopulos, Rapa, Jakovljeviç, Beqiri, Demo, Aleksi, Ramadani, Liçaj, Rroca, Bregu, Shkurtaj. Trajner: Hasan Lika. Të gatshëm: Ruçi, Toledo, Janku, Rapo, Minga, Aurelio, Lamçe.Kamza: Avdyli, Frashëri, Çukoviç, Arrabal, Zguro, Zefi, Malaj, Idrizaj, Mehemti, Fukui, Fili. Trajner: Julian Ahmataj. Të gatshëm: Gjonikaj, Kuqi, Mumajesi, Rezi, Raçiç, Ymeri, Lelis.Gjyqtarë: Enea Jorgji, Denis Rexha, Rudin Preça, Astrit Mahmuti. Pas porte: Andi Koçi, Fatjon XhemalajVëzhgues: Prek Pjetrushi; ..

Lexone

Ndeshje jetike në Kamzë, mungojnë Abazaj e Plaku

Një ndeshje shumë delikate luhet Kamzë me vendasit që luajnë mbijetesën. Pas dy rezultatesh pozitive të besuarit e Julian Ahmatajt duan që të marrin sërish pikë, këtë herë në shtëpi me ndihmën tifozëve. Miqtë nga Gjirokastra luajnë Europën dhe duan që sa më parë të konsolidojnë pozitat e tyre në vendin e tretë. Për këtë ndeshje tekniku Lika nuk do të ketë Kristal Abazajn, lojtarin e momentit, megjithatë pritet të jetë një nga ndeshjet më interesante të kësaj jave.Kamza – LuftëtariLuftëtari: Athanasopulos, Rapa, Jakovljeviç, Beqiri, Demo, Aleksi, Ramadani, Liçaj, Rroca, Bregu, Shkurtaj. Trajner: Hasan Lika. Të gatshëm: Ruçi, Toledo, Janku, Rapo, Minga, Aurelio, Lamçe.Kamza: Avdyli, Frashëri, Çukoviç, Arrabal, Zguro, Zefi, Malaj, Idrizaj, Mehemti, Fukui, Fili. Trajner: Julian Ahmataj. Të gatshëm: Gjonikaj, Kuqi, Mumajesi, Rezi, Raçiç, Ymeri, Lelis.

Lexone

Partizani pa identitet, Lushnja i merr barazimin

Pas humbjeve me Kukësin dhe Skënderbeun Partizani, nuk shkon më shumë se një barazim 1-1 në transfertë me Lushnjen. “demat” humbasin dy pikë me shumë vlerë ndaj një kundërshtari shumë inferior në letër, por që në fushën e blertë tregon se e respekton kampionatin dhe merr një pikë pas shumë ndeshjesh. “Të kuqtë” tashmë duhet të bëjnë kujdes për zonën europiane, pasi tashmë rrezikojnë sërish dhe ky barazim mund t’u kushtojë shumë. Në pjesën e dytë ishte Pepa që realizoi fillimisht me anë të një 11-metërshi, ndërsa pak minuta para fundit Batha barazoi shifrat.Lushnja 1-1 Partizani Shënues: Pepa 69? (penallti)/ Batha 88′Lushnja: Bejte, Magani, Korreshi, Premçi, Marku, Taullau (Haxhiu 57?), Gava, Pepa, Papa, Mone (Çela 67?), Sefa (Alushi 38?). Trajner: Ilir Gjyla. (Të gatshëm: Spaho,Meto, Koreshi, Ademi). Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojkoviç, Trashi, Asani (Sulejmani 78?), Batha (Ramadani 57?),Telushi (Mala 57?), Bardhi, Çani, Abdurrahimi. Trajner: Klevis Dalipi. (Të gatshëm: Xh..

Lexone